» »

kako bi postavil linux router

kako bi postavil linux router

simoncek ::

A mi zna kdo povedat, katero različico linuxa rabim. Zdaj imam router, vendar se ne da za vsak računalnik naštimat omejitev. Zanima me ali lahko z katero različico linuxa naštimam kakšne omejitve za vsak računalnik posebej. Npr. želel bi, da ima določen računalnik samo 20kB/s dol in 10kB/s gor in da ima odprte samo osnovne porte, kot naprimer visoka varnost kot pri t2. Potem bi pa imel rad naštimano za drug računalnik spet določeno pasovno širino, ki bi se spreminjala glede na to ali bi bil tretji računalnik vklopljen. Pri tem bi rad imel na enem računalniku naštimano nizko varnost (zaradi downlouda).

Omejitve bi rad naštimal na ruoterju in ne na vsakem računalniku posebej!!!

Zdaj me pa zanima ali se da to narest ali ne?
Malo sem gledal po googlu vendar je vse splošno in še nikoli nisem uporabljal linuxa. Če bi imeli kakšen link, kjer bolj podrobno to piše bi ga bil vesel, saj imam čes in bi linux router počasi naštimal.

Upam da nisem prezahteven!
simoncek

Trubadur ::

ClarkConnect ali IPCop
Berite Thomasa!

OmegaBlue ::

Se strinjam z zgornjo izjavo,

ClarkConnect uporabi če bi rad poganjal še kakšne druge servise (Web server, FTP, MySQL, kak bnc itd.)

IPcop pa je izredno bolj primeren če želiš samo surovo funkcionalnost firewalla in routerja. Seveda zanj obstajajo tudi dodatni moduli.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

iNN ::

Zivijo!

Ce si bolj "zacetnik" vsekakor priporocam CC, lahka instalacija, konfiguracija, administracija. Vse kar hoces enostavno nastavis preko webadmin panel (brandwidht limit, porti, itd).

Ce ti pa kaj ne bo slo pa vprasaj.:)
==

asgard2.0 ::

Jaz ti bolj priporocam IPCOp ker je bolj fleksibilen kot CC pa se doza manj zahteven. Po varnosti pa itak router nima imeti kaj web serverja, kaj sele kak ftp ali kaj takega. Router naj bo NAT+Firewall !!!!

Za tvoje potrebe bi bil dober ipcop + QOS NG (http://www.mhaddons.tk) Ce bi pa rad recimo mel se blokado P2P maš tudi za to plugin. Lahko si postavis doza stvari. Je izredno enostaven ce le nisi prevelik noob :D....


.... smo pa mi tle ane de pomagamo ;)
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

Zgodovina sprememb…

plavko61 ::

Poglej si še CoyoteLinux. Meni laufa na pentium 100 z 20MB rama. Setup je enostaven.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejen router!

Oddelek: Omrežja in internet
212351 (1333) sidd
»

Software router z najboljsim QoS Traffic managmentom in relanocasnim pregledom nad pr

Oddelek: Omrežja in internet
61321 (1031) asgard2.0
»

Kako postaviti domači usmerjevalnik(router) oz. server?

Oddelek: Omrežja in internet
193031 (2679) tx-z
»

Postavilti nameravam .....

Oddelek: Programska oprema
71007 (869) Gogo
»

linux distribucija firewall/router

Oddelek: Omrežja in internet
91295 (1106) Poldi112

Več podobnih tem