» »

Dva racunalnika v internet - NADZOR

Dva racunalnika v internet - NADZOR

horsovski ::

Saj vem kako povezem 2 racunalnika medsebojno v internet(router,switch ipd.), vendar mene zanima, kako bi razdelil povezavo oz. na mojem administiral tudi drugega in sicer pri dolocitvi hitrosti, da bi recimo drugemu omejil max. download in upload. Predlog ?

jurre ::

z netlimiterjem

horsovski ::

Ja NetLimiter mora bit pol na njenem računalniku, jaz pa hočem razdelit hitrost preko svojega oz. preko routera ce se da

lp

DSmidgy ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

horsovski ::

pa z tem programom ziher lahko omejis hitrost drugemu racunalniku, ki je tudi povezan v router ?

DSmidgy ::

Sem malo površno prebral. Delovalo bo samo takrat, ko bo PC router in bo imel inštaliran ta program.

horsovski ::

A torej obstaja še kakšna druga rešitev????
Slišal sem, da obstajajo taki routerji, kjer za vsakega nastaviš hitrost, a so zelo dragi. KAteri router je sploh tak, da bom približno vedel kaj kupiti


lp

SimplTech ::

Tako enostavne rešitve za tvoj problem ni. Najcenejša je kakšen star računalnik in gor naložena posebna distribucija Linuxa, kot je ClarkConnect. Tako imaš potem poseben računalnik z 2 mrežnima karticama (ki deluje kot router), omenjen operacijski sistem in dodatek, ki ti omogoča da lahko vsakemu IP-ju v omrežju določaš pasovno širino (hitrost). Tako imajo računalniki dodeljeno hitrost prenosa (DL in UL). Alternativa ClarkConnectu je tudi Monowall, ki ga najdeš tukaj MonoWall

ClarkConnect najdeš tukaj (za domačo uporabo je zastonj) ClarkConnect
Če se boš takšnega pristopa resno lotil ti priporočam tudi tole stran: Routerdesign Project

Zgodovina sprememb…

SimplTech ::

Veliko dobrih nasvetov se najde tudi v tem članku Brezžično okno v svet - Moj Mikro

Naj te naslov članka na zavede, velik del tega članka je ravno namenjen deljenju povezave s pomočjo ClarkConnecta. Malo si preberi in boš dobil kar nekaj informacij. Zate je zanimivo poglavje "Rešitev s starim računalnikom".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Software router z najboljsim QoS Traffic managmentom in relanocasnim pregledom nad pr

Oddelek: Omrežja in internet
61307 (1017) asgard2.0
»

linux+adsl kot router

Oddelek: Omrežja in internet
231392 (1067) korenje_ver2
»

linux distribucija firewall/router

Oddelek: Omrežja in internet
91278 (1089) Poldi112
»

Mac spoofing v Clarkconnect 3.0

Oddelek: Operacijski sistemi
111843 (1666) Nerdor
»

Pomoč pri postavitvi serverja

Oddelek: Operacijski sistemi
191315 (1121) hruske

Več podobnih tem