» »

pretvornik iz firewire na DV kameri na USB 2.0 na prenosniku

pretvornik iz firewire na DV kameri na USB 2.0 na prenosniku

bozigor ::

Kupil sem gericomov dual core t2300 prenosnik v akciji za 239k sit in je vreden tega denarja.
Imam pa problem, ker nima PCMCIA slota in tudi ne firewire vmesnika, zato ne morem iz DV kamere potegniti dol filma.
Lahko bi to naredil preko s-video kabla, vendar pa potem izgubim na kvaliteti.
V ZDA prodajajo pretvornik, kjer je mala škatlica z čipom, ki opravi konverzijo iz firewire v USB 2.0 za cca EUR 100.- z stroški pošiljanja in so baje edini na svetu, ki to izdelujejo.
Ko sem razmišljal o možnih rešitvah sem pomislil na:
1. ali obstaja tv kartica zunanja, ki ima FWire vhod in obdela podatke ter jih preko USB 2.0 pošlje v prenosnik
2. ali obstaja zunanji trdi disk z usb2.0 priklopom na prenosnik in vhodi fwire za download iz videokamere
3. ali obstaja zunanji pcmcia slot, ki ga priključimo na usb2.0 prenosnika in nato v njega vtaknemo adapter, ki ima fwire
4. ali je možno na DVD rekorderju potegniti dol iz kamere preko fwire in zapisati na DVD RW v "grobem" AVI zapisu ali pa bo snemano v MPEG2 zapisu na dvd in potem dvd presnamem na prenosnik in tam obdelujem dalje?

Katera od teh različic bi delovala? Katero mi priporočate, če jih je možnih več?
Za EUR 100.- se mi bolj splača realizirati eno od teh 4-ih možnosti, ker pridobim dodatne funkcije..
Verjetno bo tema zanimiva tudi za druge?
Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem!
lp
audentes fortuna juvat! - sreča je na strani pogumnih! pa lep dan še naprej!
  • spremenil: bozigor ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286103 (5068) Tomay
»

Dvd zunanji pekač

Oddelek: Kaj kupiti
71874 (1800) cebelca
»

Izbira prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
71687 (1381) cingis
»

Prenosni racunalniki

Oddelek: Kaj kupiti
92234 (1863) OwcA
»

notebook: AMD vs. Intel

Oddelek: Strojna oprema
201515 (1186) antonija

Več podobnih tem