» »

notebook: AMD vs. Intel

notebook: AMD vs. Intel

nere ::

v kratkem bom kupil prenosnik in najbolj me zanimata tale dva:

Medion MID2020
Pentium 4 2,8 ghz

Acer Aspire 1535LC
Athlon XP 2400

ostale stvari in cena so med obema precej podobne

prenosnik bom uparabljal v glavnem za glasbeno produkcijo, kak film, nič(ali skoraj nič) igric

zanima me kateri od teh dveh procesorjev je boljši?
baje da se amd grejejo več, ampak slišal sem tudi že obratno


(o tem se je že nekaj malega pisalo na tem forumu, a kar sem našel ni bilo dovolj, sori)

Smaug ::

Raje poglej še za kakšen Centrino prenosnik.
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

nere ::

še raje kak ibook, ampak jaz iščem nekaj zelo ekonomičnega in majhna poraba energije, ki je glavna prednost centrinota, me ne preveč zanima, ker bom itak imel 99% časa na elektriko

||_^_|| ::

od teh dveh se bosta sigurno oba pasje grela, sploh če misliš zelo obremenjevati procesor, tko da je iz tega stališča poponoma vseeno.

Caligula ::

Pa Pentium ima prednost.

Centrino ni vreden pol toliko za kolikor probajo kupce nategvat. To je takak komrecialna kozlarija, da je groza.

Ce sta si med sabo drugace res zelo podobna in je cena podobna pac vzami Intela.
Hitrejsi je zagotovo. Pa tud nasploh so Inteli drugace drazji.

Zheegec ::

Intel je hitrejši in dražji.
Vsekakor bi se splačalo vzeti Centrinota, ki je zelo hiter in porabi malo energije, drugače pa pač AXP.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jaffa ::

Centrino !!! To dela baterija ej... to ne morš verjet, kr ne zmanjka ;-)... Aja, pa še SETI sm probal na 1,4GHz CENTRINO in je delal 35%-40% hitrej kot na 2,6GHz P4 notebooku...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Cokolesnik ::

Ja, Centrino je trenutno najboljša rešitev za prenosnik, vredna denarja.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Caligula ::

Pr novih notebookih je marsikaj optimizirano-baterija pa tudi nasploh nastavitve. Tudi na anvadnem procu.

Ni pa narobe, ce se zavedate, da 70% laptopov prakticno nikoli ne zapusca domace mize oz direktnega napajanja iz omrezja.
Skratka odvisno kaj rabis.

Za Centrino je bilo kar nekaj komentarjev s strani testerjev, PC revij,.. , da je ucinek hudo precenjen in tudi razlozeno zakaj. Intel pac hoce in zato ogromno vlaga predvsem v to blagovno znamko s katero naj bi ljudje placevali veliko vec za racunalnik z Centrino logotipom kot za anvaden WiFi racuanalnik, ki je drasticno cenejsi.

Pa laptopa se ne primerja tako, da ga primerjas s svoji prejsnjim. Vsako leto baterija malo dlje zdrzi cetudi so procesorji mocnejsi.

Med novimi razlike po porabi baterije so, sam mocno dvomim, da se splaca dat 100.000 SIT vec za obicajno sibkejsi procesor.
Za ta denar se dobi 4 baterije za laptopa. Pa mas lahk eno skos v avtu,..

No kakorkoli sam toliko, da omenim, da je bil Centrino oznacen za marketinski podvig.

Takole na hitro sem sel na Tom's hardware kjer v bolj umirjenih besedah pravijo podobno

tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Smaug ::

Juras:
Ta test je star eno leto in v njem so zelo zadovoljni s performansami. So what's the point? Kar se pa cen tiče, kje pa ti živiš? Vzemi v roke Monitor in si poglej primerjalne tabele.
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smaug ()

Caligula ::

Razlike v cenah so zelo velike.

Najporej naj ti napise koliko ga prideta doticna notebooka potem pa mu najdi po performansah identicnega Centrinota in potem govori. 100.000 SIT najmanj.

nere ::

kakorkoli, tisti Medion z Intelom nima firewire(!) torej me ne zanima več

namreč firewire bi rabil za zunanjo zvočno in zunanji disk
baje da je firewire boljši za te stvari kot usb 2.0, res?

Caligula ::

Ne. Firewire je pomemben za kamere. Pri disku razlike v hitrosti ti nebi opazil. Pa ohisje za disk obvezno nabavi tako z USB 2.0 ze zato, ker imajo USB na racunalnikih vsi in bos lahko prosto rpenasal file in jih izmenjaval kjerkoli. Firewire imajo redki.

Za zvocne pa pojma nimam 8-O

Skratka firewire je zate pomemben predvsem, ce editiras video s kamere. Pa raje preveri, ce res nima firewire ali pa samo ni napisan. Skratka preveri. Malo cudno se mi zdi da nebi imel.

Pa se malo nam zaupaj ceni teh dveh laptopov, ce ni prevelika skrivnost.

Mr.B ::

Ne vem kakšno glasbeno produkcijo misliš delati na podn zvočnih karticah?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nere ::

Juras: ja, je čudno da nima firewire, ampak tako je rekel tudi prodajalec

baje da je za zvočne boljši firewire(ne v teoriji, ampak v praksi) sicer je nekaj o tem na: forum.nuendo.com

cene prenosnikov so 235k SIT Acer in 240k SIT Medion


Mr. B: če si pozorno bral si lahko doumel da ne nameravam uporabljati tiste zvočne, ki je noter

Mr.B ::

Katero kvalitetno zvočno na USB ali FW misliš potem vzeti.
FireWire je v splošnme v praksi hitrejši od USB2.0, je pa bil v prvotnem namenjen za PRO funkcjonalnost, usb pa za poceni alternativo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

murmur ::

1. mobile AMD 2.4 se ti bo manj grel kot desktop p4 2.8, tudi performance ti bo na p4 padel pri polni obremenitvi proc.
2. centrino mogoce je nateg, je pa neprimerljivo "prijaznejsi" od p4. Po moje a must buy danes.
3. firewire ima vecina novejsih [?] osnovnih plosc, rekel bi, da prav toliko kot USB2.0, z USB 1.0 je pa zadeva precej zalostna. Firewire je po mojih izkusnjah prepricljivejsi v vseh pogledih, od diskov do zunanjih zvocnih enot. Sicer pa obstajajo tudi miniDV kamere z USB2.0.

V bistvu nikoli nisem razumel zakaj firewire ni [po defaultu] sprejet tudi pri PC&window$ proizvajalcih. Zakaj ja USB1.0, zakaj ne firewire? V cem je fora?

2nemesis ::

murmur: Licenca za firewire !!!

Caligula ::

Kamera prek USB 2.0 samo streama in se ne da polnokvalitetnega videa dol jemat. Firewire je bolj prepricljiv samo za znannji dissk je pa kr USB 2.0 prava izbira. Za zvocno ne vem, ker to ni ravno moja domena.

Pri disku nekih opaznih razlik ni je pa USB pac popolnoma razsirjen. In to je tisto kar steje. Da ne omenjamo, da mu nic ne pomaga, ce bo kaj dajal na laptopov interni disk, ki je itak pocasnejsi.

Jah, ce bo racunalnik vecinoma na mizi in na stromu je Pentium 2.8 kar prava stvar samo ventilator bo delal. Vprasanje koliko je glasen.

Sam res mi ne gre v glavo da nima firewire un. Si probal se kje na netu najt?

nere ::

za zvočno sem se malo pozanimal in bi bila super kaka taka varianta: http://www.rme-audio.com/english/hdsp/h...
to se poveže preko cardbus kartice, PCMCIA vhod al neki takega... baje da je to res najboljša rešitev, boljše kot usb ali firewire
samo tudi stane precej, ker moraš kupit še to cardbus kartico

antonija ::

OK, glede pentium M in pentium 4M lahk iz lastnih izkusenj povem tole: pentium 4M se v primerjavi z pentium M greje ko prasica! Sicer to ne pomeni da se ga ne da met na kolenih, ampak je pa skatla obcutno bolj vroca ze tam kjer mas zapestja naslonjena ko tipkas. Na "centrinotu" je bl fajn delat...

Kar se pa baterije tice so pa naterije vsak dan boljse. Je pa res da pentium M porabi dost manj kot pa pentium 4M. Ce mislis met prenosnik doma bos vrjetno brez problema dokupil eno tipkovnico za lazje delo in te segreto ohisje ne bo motilo prevec, tko da v tem primeru ni treba pretiravat.

A.J.A.: Primerjavo sm pa naredu med mojim dellom inspirion 8600 in frendovim inspirion 8500, ki mata skoraj identicno ohisje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916201 (7162) Seb4
»

prenosnik Centrino 1.4 vs P4 2.8

Oddelek: Kaj kupiti
151459 (1177) antonija
»

Kateri prenosnik izmed nastetih je najboljsi?'

Oddelek: Kaj kupiti
73170 (3047) SoNgOkO
»

a je to res vredno samo 200000 jurjev al je kaj narobe?

Oddelek: Kaj kupiti
111287 (1047) Caligula
»

Kateri PRENOSNIK kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
222802 (2335) Arthur

Več podobnih tem