» »

Svetovanje glede LAPTOPA!

Svetovanje glede LAPTOPA!

Nocko ::

Ciao!

Prosil bi za en iskren nasvet, trenutno imam doma en laptop, katerega bo neka firma zaradi stečaja prodal po kar ugodni ceni, nekje 200 eurov!

Gre se za laptop znamke ECS (ELITEGROUP) model G320 z 1MHz procesorjem in 256MB rama!

No na spodnjem linku je report narejen s pomočjo Everesta, za dodatne informacije:

http://s52.yousendit.com/d.aspx?id=20VU...

Koliko sem sedaj te dni uspel testirat dela leptop brezhibno, kljub "nesnagi" ki se nahaja na njemu, nekoliko peša le baterija, po 1 urci je konec vsega in prav zanimivo je tudi to, da npr. če ni priključen na elektriko, da se mu zmožnost dela zelo omeji, tako npr. gledanje filma z BS-playerjem ne dela tekoče, pa sem že gledal nastavitve panisem nič našel.

No jaz en rabim vrhusnki laptop, imam doma normaln oseben računalnik, uporabljal bi ga za MSN, kaj napisat, kaka obdelava slik, nič kaj specifičnega, gre se mi le za prostor, da mi ne zasede cele pisalniške mize!

Hmm, zanima me tudi glede RAM-a kolk sem po poročilu videl ima 3 slote za ram in zaseden je samo eden z 256MB, pri delu z njim bi si želel da bi ga imel vsaj 512MB!

Sedaj pa me zanima, če ga lahko zamenjam, kolk bi bila to približno cena in če bi se dalo mogoče vanj vgradit 1G rama ali kako!

Zanima me še to, ker ni gor nobenga SW za peko CD-jev če ima to sploh pekača?

HL-DT-ST RW/DVD GCC-4243N (DVD:8x, CD:24x/24x/24x DVD-ROM/CD-RW)

Saj pravim se ne spoznam najbolje!

Vesel bi bil vsakega mnenja, ker se morem v teh dneh odločit!

Hvala!

Po tvojem poročilu ima računalnik 4 slote (DIMM1, DIMM2, DIMM3 in DIMM4).
Istočasno pa kaže, da sta DIMM1 in DIMM2 zasedena z 256 MB spomina.
Obenem ti skupno kaže 224 MB (32 MB zasede grafika).
Torej poročilo "laže".
Po specifikacijah:
http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/Pr...e=Specification
obstoja samo eden memory slot.
Torej je verjetno obstoječi RAM že na matični plošči.
Po drugi strani tu piše:
http://www.pcchipsusa.com/prod-notebook...
(razširljivo do 512 MB)
Iz tega sklepam da lahko vgradiš le 256 MB RAM.
Ta bi moral biti nekaj takega (sklepam):
http://www.comshop.si/article.asp?Artic...
  • spremenil: Nocko ()

Isht ::

Nekdo laže, in dvomim da je EliteGroup, ki pove, da ima mamaplata samo 1 slot za RAM.

Sicer pa, kaj ti bo laptop z giga rama (če bi ga nadgradil, kot si napisal), če imaš samo giga procesor, ki ga po možnosti ne moreš nadgradit?

Pa še to: kako si ga pa testiral, če še tega ne veš, a ma pekača ali ne? Po poročilu naj bi bil not DVD/CDRW combo. Torej ti peče CDje in bere DVDje. SW si pa inštaliraš, po možnosti NERO.

Še ena napaka poročila (ali laž): RAM piše da je PC2700, obenem pa da ima 166 MHz. 2700 RAM je dejansko 333 MHz...

In še glede diska: poročilo piše, da ima 5400 obratov , v resnici ima 4200.

Jaz ga ne bi kupil, ampak jaz imam druge zahteve.

Za to ceno se ga mogoče splača, ti pa predlagam da greš s temi zgornjimi detajli (glede slotov za RAM, hitrosti diska etc) na firmo in dobiš še malo popusta... ;)

Nocko ::

He he! Hvala za pojasnila!

Sem ugotovil da Everest šiba napačne informacije! Hmm, no saj ram se da nadgraditi v MAX 512MB, pa tudi Nerota sem naložil in je res pekač, ker so mi zatrjevali, da nima pekača, pa nisem bil sigurn!

No saj sem napisal, mel ga bom za pisarniško delo, net in MSN, gre semi za prostor v sobi, sicer imam drugje osebni računalnik in mi je ta bolj tak, če mam res kako delo kar iz postelje! He he!

No pač cena mi je OK! Služil bo svojemu namenu, v prihodnje pa bom tak si kaj bolšega omislil, vendar je sedaj to tak naneslo in sem samo glede rama rabil potrdilo!

No na njem so trenutno XP gor in stvar dela kar dobro tako da ga bom kar kupil, če ne druga ga za ta denar 100% prodam in je to to!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716332 (8371) Vlad Tepeš
»

Sdram dimm - kaj izbrati 1 x 256 mb 100 hz ali 2 x 128 133 hz ?

Oddelek: Programska oprema
131838 (1754) Fizikalko
»

Nasvet glede nakupa

Oddelek: Kaj kupiti
121037 (862) nodes
»

Kdo rad sestavlja računalnike :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1296308 (4367) kloshar
»

kam vtakniti rame?

Oddelek: Strojna oprema
101049 (904) the_unborn

Več podobnih tem