» »

Katero maticno plosco kupiti?

Katero maticno plosco kupiti?

Johansen ::

Prosim za nasvet kaj naj storim. Lansko jesen sem presedlal iz Gigabytke in 1700+ Athlona na Asus (ne vem model, je pa NForce 3) in Athlon 64 2800+. Kot se je kasneje izkazalo ne ravno pametna poteza! Od zacetka je sicer delovalo, procesor je pokazal da je 'jači', samo ostalo, sploh kar se tice diskov in pekaca je pa podn. Sicer sem mislil, da bojo novejsi driverji kaj pomagali, pa ni tako. Cim kaj simultano kopiram iz diska na disk (recimo v dveh procesih) je hitrost prenasanja nikakva, okoli 3mb/s, kar je podn. Disk je isti, WD80Gb in je na prejsnji plati to letelo. Isto ce kopiram preko mreze (100mb) na mojo masino, cim sta dva procesa je pogreb. Pecenje je pa sploh sport. Prejsnji teden sem zamenjal DVD burner, ker sem mislil, da je z starim (Nec 1550 al neki v tem stilu) kaj narobe, ceprav na stari plati je delal bp - nobenih buffer underunov in podobno. Z novim (NEC 4550A z zadnjim fw) je enaka storija, DVDje mi pece max 2x, s tem da spodnji buffer meter v Nerotu nonstop plese iz 100 na 0... totalno sranje. Na sistemu imam namescene zadnje NForce gonilnike (5.11). Sedaj sem se odlocil da zamenjam plato, ampak ne vem kaj naj vzamem, ker ne sledim tehniki tako zavzeto, da bi sam vedel. Bo pa pri izbiri problem in sicer, zelel bi ohraniti graficno (Radeon 9700PRO - AGP8x), ker za moje potrebe se vedno deluje fenomenalno, danes pa je verjetno vse za PCI-Express. Tako da sploh ne vem kaj naj nardim, al nej kupm se novo grafo v rangu trenutne (ker dosti mocnejse res ne potrebujem) al sploh se obstaja kasna dobro delujoca maticna z AGP slotom? Ker plato bom zamenjal, ker se mi ultra zamalo zdi, da sem sploh zdrzal pol leta... Moj sistem (brez maticne) pa je:

Athlon 64 2800+
WD 80gb
Radeon 9700PRO
512 RAM
3Com mrezna
NEC 4550A DVD
Pioneer DVD

Se to: najbolj smesno je to, da v Biosu in Win. 'Device managerju' lepo pokaze da kontrolerji in diski delajo na Ultra DMA 100 in vse, isto kot pri stari plati, delovanje je pa obup... :(

Lep pozdrav in hvala za vsak nasvet.

Johansen ::

Aja, pozabil sem povedati, da je na kanti Windows XP SP2 z vecino servisov disablanih. Gor ni nobene nepotrebne robe, nobenga spywarea ali cesa podobnega, samo nujno potrebne aplikacije in video kodeki. Za igre in ostala 'sranja' so na isti kanti na drugi particiji drugi Windowsi, namenjeni samo igram.

Shark-357 ::

Poglej za kako rabljeno DFI NF3 250GB ali pa prodaj plato in proc ter si kupi A64 3000+ S939 in Asrock Dual sata2(ima Agp in PCIe).

Johansen ::

Sploh ni napacna varianta, samo kolk prblizno pa ta dvojec pride?

itak37 ::

A si poskusal IDE kable zamenjat?
Poskusis lahko tudi s kaksnim SATA diskom.

Na tvojem mestu bi poiskusil najti napako, ne pa zamenjat maticne plosce. Mogoce problem sploh ni v maticni...

Johansen ::

Tudi sam sem razmisljal o tem, kako bi bilo z SATA diskom, ampak po pravici receno, ce je to problem, potem take plosce ne rabim. Tud IDE mora delat. Sem pa vceraj odklopu ta drug disk, pa drug DVD, pa nic boljse. Kabli so pa originalni, taki crni s srebrnim potiskom, delujejo kar profi. Nisem jih sicer menjal, to bo storil se mozakar na servisu, ce mu rata da bo delalo, potem seveda ne bom menjal, ampak dvomim... Nekaj mora biti narobe.

Johansen ::

Shark375: Gledam ta Asrock, pa se mi vse bolj dozdeva, da mora bit nekaksna cenejsa verzija Asus-a. Glede na slabe izkusnje z njim, me samo zanima ali ti imas kaksne izkusnje s to plosco in kaksne? Ne bi samo rad iz dezja pod kap...

Shark-357 ::

Delam na servisu in smo dobil mogoče 5 kom plat nazaj v reklamacijo ;) je pa tudi za navijat dokaj solidna če imaš dober proc ...

Johansen ::

Ej, najlepsa hvala za vse nasvete, me je TAKOOOOOO SRAAAAAAMMMM, da ni za povedat. Zdejle se dve ure fukal s to plato, da se zadnic preverm al res menat al ne. Flesnu en kup BIOS-ev, NF3 driverjev, enablal/disablal vse zivo, pa nic. Disk performance totalno v pi***. Pol pa slucajno mi kapne odstekat disk rack in disk v njem priklopit direktno na kabel. Reboot, peka DVDja in porkafak, zdejle mi pece DVD 4x, buffer totalno poln, zraven tole pisem, Student mi igra prek neta, mislm ALELUJA!!! Sorry ASUS, delas ko grom, moj stupidity pa na vrhuncu. Ceprav vem kaj je narobe: pred casom, ene 3-4 mesce nazaj je do mene prsu frend s svojim rackom in diskom in ko smo dala njegov rack ven, se spomnem da mi pol neki najdu moj disk, pa sm pretikal pol jumperje in kable, tko da mi je nekak ratal vzpostavt se moj disk nazaj. Mi je pa ze takrat pol enkrat reku da je mel pr drugmu frendu problem, da mu tud ni najdu diska pa take... Samo men se je zvizgalo za to, sploh nism pomislu da bi blo kaj tazga... Ej superca, matr je dobr feeling ko dela :) JIHAAAA! :)) :)) :)) Bom kr na ASUSU ostal, cist druga dimenzija!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC ND-4550A-ne snema dvd-jev!!

Oddelek: Strojna oprema
445395 (2377) hudychk
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716197 (8236) Vlad Tepeš
»

Kupujem nov PC, potrebujem pomoč pri izboru grafične in zvočne kartice, hladilnika...

Oddelek: Kaj kupiti
411993 (1487) PrimozR
»

smiselnost navijalnega compa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106358 (5039) pinx
»

Kupu bom nov PC (dream machine :))

Oddelek: Kaj kupiti
341711 (930) sonac

Več podobnih tem