» »

Problemi z mrezo oz. routerjem

Problemi z mrezo oz. routerjem

tazi123 ::

Nabavil sem Linksys-ov router WRT54GS. Stacionarni računalnik imam z routerjem povezan preko kabla (kabelski internet), prenosnik (HP nx7010) pa brezžično. Oba sem povezal še v mrežo... Stvar načeloma deluje, vendar imam probleme pri hitrosti - router bi naj podpiral hitrost 54Mb/s ...vendar v praksi to ni zmeraj tako - hitrost se mi, kjub excellent signalu, spreminja - na 24Mb/s, 48Mb/s... in potem spet na 54Mb/s. Mi lahko kdo prosim pomaga, kako stvar urediti - da bi hitrost prenosa ostala konstantna - 54Mb/s....ker pri npr. gledanju filmov preko mreže začne slika "štekat" ko hitrost pade na npr. 24Mb/s in začne normalno laufat šele ko se hitrost vrne na 54Mb/s kar traja cca 10sek.
Na routerju imam fireware originalen od Linksysa...

Hvala za pomoč!

OldSkul ::

Tale Firmware daj gor!, potem pa še moč oddajanja antene povečaj in poročaj o rezultatih.

tazi123 ::

Ok hvala....bom poročal

tazi123 ::

Če mi ga ne gre upgratad...mi samo po 5 sek napiše upgrade failed...in gotovo. Vseeno kateri fireware probam...

tazi123 ::

Zdaj mi je uspelo upgrade-ad... Spremenil sem Transmission Rate iz AUTO na 54Mbps in Transmit Power iz 50 na 100% .... pa ni razlike...v bistvu dela še slabše - zelo dolgo čakam, da se mi npr odpre disk od stacionarnega računalnika, ki ga shaream....

iskra ::

Transmition Rate nastavi nazaj na auto. Isto je mene zafrkaval Asusov 500g. Sicer pa je hitrost pogojena z oddaljenostjo od routerja in preprekami na poti, zato je tistih 54Mb zgolj teoretično.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

tazi123 ::

Ok bom, hvala! Samo zakaj pa je 3/4 časa prenos 54Mbps...potem pa kr naenkrat (brez da bi prenosnik kaj premikal) pade na 1Mbps....oz kr zašteka za cca. 10sek?

OldSkul ::

Zgleda, da je problem s signalom. A če pa daš vse skup bližje, zadeva pa dela?

Jst bi raje kupil Asus WL-500G Deluxe edition, ker ima večji doseg.

BlazP ::

Kolegu je iste probleme delal, dokler ni upgradeu driverjev od wi-fi kartice na prenosniku. Od takrat naprej dela vredu.

tazi123 ::

Hvala za pomoč, samo saj nevem, kateri driver si sploh naj potegnem dol.... če so štirje...
http://h18007.www1.hp.com/support/files...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hitrost prenosa podatkov preko wireless-a

Oddelek: Strojna oprema
83523 (3366) Zvezdica27
»

težave z hitrostjo pri wireless mreži

Oddelek: Omrežja in internet
171469 (1153) teeehaaaceee
»

Wireless - še en nateg?

Oddelek: Strojna oprema
193003 (2103) Tear_DR0P
»

Kateri ADSL ROUTER z WLANom?

Oddelek: Kaj kupiti
182279 (1832) OldSkul
»

Počasen Wireless LAN 54Mb/s med notebookom in namiznim

Oddelek: Pomoč in nasveti
91087 (994) pujsek_

Več podobnih tem