» »

WinXP + Win98

WinXP + Win98

Lunik ::

Hja. Vem da je tehle tem bil že mali maljon, ampak vseeno.

Zdaj imam na kompjutru naložene win98, ki pa se mi stalno sesuvajo, tako da bom dal gor še xp. Zdaj imam dve particiji: na c: ju so win98 + programje, na d: ju je programje + igre + podatki. Na d: ju je še 3.5 giga placa in iz tega naj bi naredil particijo za xp-je.

Zdaj imam pa nekaj vprašanj:
1. kako velika naj bo particija e: za xp da bo delalo ok.
2. ali naložiti xp iz win 98 ali bootable cd (win 98 naj bi še vedno bili primarni)
2.1 kako se naloži iz bootable cd
3. kateri driverji za xp so najboljši za voodoo 3 3k

4. lahko mi date tudi samo link do tem kjer je vse to že bilo napisano (ampak jaz ne najdem)

andrej ::

1. vsaj 1 GB. Vendar pod 2 GB raje ne delaj
2. kar bootable CD bo OK.
2.1. Enostavno das CD not, v biosu nastavis, da gre najprej gledat CD in to je to.
3. za nimam vodoo tak da ti ne morem dat pravega odgovora.

Dobius ::

Ej glede tega placa za winXP.... Jst mam na c particiji oz. sem imel 3 Gb rezervirano samo za winP pa mi je čez približno 1 mesec začelo javljati da imam na disku samo še 2oo Mb frej. Sicer vse programje, driverje (kateri se pač dajo) in ostale pizdarije nalagam na druge diske tek da pazi kolk placa si boš rezerviral za XP-je. Jst mam zdej 4 Gb particijo in dela kul. Ni kej - požrešni so....

Lunik ::

hvala obema!

Amapk zdaj imam drug problem: če dam boot cd mi loada filete in pol napiše starting windows pol pa imam za zbrat na kateri disk in napiše, da ni nobenega diska

Če zaženem setup zaženem v winsih mi pride do starting windows po rebootu pol pa napiše eno napako diska in da naj zaženem chkdsk /f če se bo še ponavljalo... :(

aja še to disk je en maxtor 14gb, pa en čuden HPT366 kontroler al nevemkaj...

CaqKa ::

na zacetku instalacije mors f6 stisnit ko prasa ce imas kaksne posebne drivere.. takr mu das disketo od hpt366 potem pa bo našel disk :)

Lunik ::

CaqKa: se mi je zdelo da bo nekaj na tem. Ampak driverji z diskete niso delali, pol sem jih pa z neta snel, zdaj pa je ok.

Lunik ::

no ni ok. zaradi tega hpt366 driverja se mi windowsi vsakega toliko časa sami od sebe sesujejo... Kje dobiti delujoč driver za xp?

+ kateri driverji za voodoja 3 3kso najboljši

+ kateri driverji za sb live delujejo ok?

CaqKa ::

nimam več hpt366.. tak da nea vem
glede voodooja:
http://ansible.homeip.net:8080/tutorial...
najprej naredi windows update potem pa sledi postopku na strani.... meni po tem postopku dela q3 normalno in return to castle wolfstein sploh dela :) prej namreč ni
original voodoo driveri so menda na joker natlacenki/tlacenki

sblive ima mislim da samo ene drivere ki so posebej za xp napisani in to so tazadnji na uradni strani... (btw to vprasanje je bilo bedasto zdaj)

Lunik ::

hvala.

za sblive sem jih že prej dobil, za voodooja grem pa zdajle pogledat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem modificiran BIOS za Abit BE6

Oddelek: Navijanje
151432 (1283) Mr Hilter
»

Abit BE6II (HPT366) in IBM DTLA

Oddelek: Pomoč in nasveti
141697 (1483) bastadu
»

XP user switch

Oddelek: Operacijski sistemi
9793 (662) matevzm
»

ATA66 problem z bootanjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91144 (998) alien-w
»

HPT366 kontroler

Oddelek: Strojna oprema
121431 (1253) Siluro

Več podobnih tem