» »

FON

FON

«
1
2

Container ::

Ker noben nič ne govori o tem, me zanima kako je s FON v Sloveniji.
Za vse, ki ne veste kaj to je - link.

Rad bi še najbolj vedu kaj pravijo ISP-ji, čeprov ni to mogoče najboljše mesto za spraševat.

T-2, oglasi se!!!

nuclear ::

ne razumm če gre to za neko šalo, č danes do 12:30 joinate dbite za 1€ wireless rutr.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

zee ::

v Sloveniji ne dela, tako da konec debate.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tr0n ::

Skoda, tole zgleda zelo cool. So predstavli svojo idejo na GigaTV s subvecioniranimi ruterji. Precej cool.

carniolan ::

Nekaj cez 50.000 francoskih fantov je ze to dobiloin instaliralo , kajti opremljeni so bili s starimi modemi brez routerja kakor jih sedaj daje Free , Club Internet, 9-Telecom in Cegetel - poglej si tudi stran www.tlibre.fr, operator ki te ne ozema kakor coto.

Gandalfar ::

zakaj pa fon ne bi delal v sloveniji? Pomojem ga ze kar nekaj ljudi laufa.

cune ::

se registriraš, noročiš router (linksys) in zamenjaš firmware. cena z poštnino je 17,40 e.

poznam nekoga ki je to že naredil, js pa čakam da ga dobim>:D

OmegaBlue ::

A surcharge of €/$ 45 will be applied to all routers that are not registered with FON within 30 days of their purchase. We will notify you 15 days in advance of the said surcharge.

The router should be kept up-and-running in the FON Community for at least one year. If you decide not to use the router within our Community or if you wish to cancel the Service, FON reserves the right to require you to return the product to FON.


Tega nisi prebral ne?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Tr0n ::

Saj zato ga kupis, da se povezes v FON. :)

cune ::

sm prebral, ne skrbi. ko ga dobiš, ga pač registriraš in pol delaš z njim kar hočeš... važno da ne plačaš ostalih 45€. Kaj ti misliš, OmegaBlue?

cune ::

danes, po 10-ih dneh čakanja, so mi z UPS pripeljali Linksys WRT54GL router...:D ima svoj firmware, ki pa ne dopušča skoraj nobenih nastavitev. Ga bo najbrž treba zamenjat>:D Deluje pa vse kot je treba.

bartmatej ::

Evo, jst sm tud dons dubu Liksysa za 17,40 eura.

Sm gledu zdele na netu in nimajo več Linksysov ampak neke LA FONERE

LP Matej

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

clarity99 ::

@zee:
kako ne dela, ce ga mam jaz doma ze par mescov?

@cune:
firmware je skor obicni openwrt ki je eden izmed najbolj extensibilnih in nastavljivih firmware-ov za linksys-e.

Gwanaroth ::

Tisti, ki smo zamudili Linksyse, bomo dobili sledeče:

Some technical specifications for techies: LA Fonera works with a Atheros 2315 chipset, Linux 2.4, FON'sfirmaware based on OpenWRT, 4MB Flash and 16MB SDRAM. Supports 802.11b/g the antenna can be removed in order to replace it for another one with more range.



Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

OmegaBlue ::

interesting :) Si kaj testiral? Dual SSID?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Gwanaroth ::

Nisem še dobil, sem komaj včeraj naročil in plačal.

Ko dobim, seveda poročam.

BTW, koliko časa si ti čakal?
Lights often keep secret hypnosis..

OmegaBlue ::

Naročil sem 11. dobil včeraj. Torej dobrih 7-8 dni.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

nastyboy ::

A je v tem bila objavljena kakšna novica... nisem je namreč zasledil...čeprav sem videl da je zadeva že dosti časa na trgu. Toda vse skupaj sem zasledli šele v Mojem mikru.

Res bi nekdo lahko napisal novico o tem.. oziroma ne glih novico temveč prej obvestilo. Zadeva je očitno res lahko uspešna....saj več ko bi nas bilo, več šans boš imel da boš, kamorkoli greš imel dostop do interneta. Sej zdej je tako da vsi zaklepajo omrežja.. oziroma jih zaklenejo že serijsko firme ki postavljajo wireless omrežja. S tem pa imaš vsaj neko garancijo da bojo tudi drugi tebi delili.. ni neke sebičnosti. Sicer je res da bodo največ od tega imeli oni (z uporabniki ki nimajo širokopasovne povezave in bojo tako mogli plačati) vendar vsaj tebe ne udari po žepu.

To ni namenjeno glih leechanju, saj če si uporabnik pomeni da imaš dostop do širokopasovnega interneta in lahko doma dol vlečeš kar hočeš, ne pa preko drugih.

Poleg tega bo to zelo zelo dobrodošlo, saj vidim da podjetje sodeluje z skypom, kar bo počasi še dodaten plus.

Gwanaroth ::

Novi naročniki bomo še čakali na delivery..

Dear Customer,
There have been unforeseen delays in the delivery of the orders caused by internal
restructuring in the local logistics
company. We apologize for any inconvenience that this may have caused.
Nevertheless, we trust that these changes will improve the service that we
provide to our customers.

Finally, we are pleased to communicate to that the delayed shipments will be
sent between October 3 and 5.

We appreciate your support.

Sincerely,
Natasha FON Support
Lights often keep secret hypnosis..

OmegaBlue ::

Auč. Vseeno poročaj ko ga dobiš :) Me zanima če je to kak retail preoblečen router ali so res naredili svojega. Vsekakor bo zabavno vrtat po njem tako kot po linksysu :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

bartmatej ::

A je komu na njihovi internet strani pod FRIENDS & FAMILY uspelo dodati nove uporabnike?
Jst nimam možnosti vnosa.

LP Matej

clarity99 ::

gor moras it preko FON routerja z zadnjo verzijo firmware-a, le tako bodo te zadeve enablane.

Hux ::

A lahko kdo razlozi vcem je sploh fora tega? Sherash svoj network ki obicajno nevlece ze iz prve sobe prevec dobro kajsele do druge sobe. vsej moj netgear tuter nevlece vec ven iz stanovanja nikak. Kaj mas ti oz ostali od tega razen da dobis so called "free" ruter za 17 evrov ki sploh zgleda da je neki bedni?

Povrhu tega vidim da majo 4 ludi v sloveniji to eh :D. Se nej zaj v francijo peljem da lahko druge tocke uporablam se? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Gwanaroth ::

Danes dobil zadevo. Ravnokar postavil in deluje zadovoljivo. Edino, kar me j*be je WPA2 enkripcija. Ne vem (še), ali je težava pri routerju, ali pri klientu. Bom jutri probal malo raziskat.

Drugače je pa namestitev in konfiguracija mačji kašelj.

Edini problem je, ker se router ful greje. Mam občutek, da bo zgorel. Dejansko se ga ne da prijet v roko, ker je vroč. Sem ga sicer razdrl, tako, da lahko topel zrak uhaja ven.

Za 17€ več kot zadovoljen.
Lights often keep secret hypnosis..

Gwanaroth ::

Hux, ne dojemaš.

Ni fora, da se zdaj ti pelji v Francijo, da boš drugmu bandwidth grebu. Poanta je v tem, da ko francoz pride v Slovenijo, mu ti nudiš đabe internet, ko pa greš ti v Francijo (ali pač kamorkoli po svetu, kjer je postavljen kak FON router), imaš ti na tistem koncu sveta internet za đabe.

Kapiš ?

Meni se zdi to super stvar. Res je sicer, da je šele na začetku, ampak če bo projekt uspel, bomo imeli vsi korist od tega.
Lights often keep secret hypnosis..

Kami ::

Maš kake slike web interfeca mogoče ? :)

PA tak kot OmegaBlue tud mene zanima kake funkcije ma itd :)

Gwanaroth ::

Evo, naredil screenshote.

Status


Public WiFi


Private WiFi


Internet connection settings


Advanced network settings


Wireless settings



Slike drobovja samega routerja pridejo pozneje, ko se skidam s postelje.
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Gwanaroth ::

Sem presenečen nad dometom tega routerja. Sem zamenjal tisto mini antenco s tavečjo, ki pride na Linksysovih karticah. Router je v sobi v pritličju, jst pa sem 2 štuka višje, v sobi na drugi strani bajte - po diagonali, pa ima še vedno 63% signala.
Lights often keep secret hypnosis..

zee ::

moram se vam opraviciti, saj je najprej zgledalo, da je to en velik hoax ...

zdaj pa me zadeva zanima. koliko vas prislo vse skupaj? razmisljam namrec o nabavi tega routercka in dodatne antence (a nuca kaj?).

hvala vnaprej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gwanaroth ::

Vse skupaj te pride 17.4 €. Dobiš prek paketne dostave na dom, cca 10 dni po plačilu (jaz sem sicer čakal več ker so baje meli neke težave z dostavo). Plačaš s kreditno kartico prek paypala.
Boljša antena kar precej ojača signal, ampak k temu pomojem tudi precej prispeva Atheros čip.

Še slike drobovja:



Primerjava velikosti:
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

zee ::

dodatna antena me namrec zanima ker bi rad brezzicno pokril celotno hiso, z obstojecim routerjem pa ne prekrijem gornjega nadstropja...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gwanaroth ::

Jp, sej vidiš dva una "krogca". Na enga je prilotan default konektor za anteno, na druzga lahko prilotaš še eno in jo postaviš kamor pač želiš.

Ampak kot sem že povedal, s to anteno ki jo mam zdej (od Linksysove kartice), mi pokrije celotno bajto, tudi dva štuka višje.

Aja, testiram pa s HPjevimi laptopi (nx6125, nx9105), ki majo Broadcomov čip. Jutri probam še s Toshibo, ki ima čip od Intela.
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

zee ::

bom zaenkrat narocil samo routercek pa anteno naknadno, ce bo potreba. je pa tako, da je od moje sobe v pritlicju, do sestrine, kjer sicer signala prakticno ni, kar nekaj sten (3) in zelezobetonska plosca...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

s0me0ne ::

Kake so pa kej hitrosti tega routerja? Se da dostopat do njega prek Lan-a al sam prek Wlana?

zee ::

IMHO bi to moralo iti bp, samo nastaviti je verjetno treba DHCP.

grem narocit zadevo pa porocam ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

amigo_no1 ::

Če da gor spraviti ddwrt FW , potem mi je malo žal ker sem dal 20 jurjev za linkysa , ker bi prihranil 16 jurjev.

s0me0ne ::

Tule so napisane specifikacije tega routerja klik
Zdej pa tak ko js to zastopim ma sam Wan port pa prek wireless-a gre 22 Mb/s.

jamiroq ::

Če da gor spraviti ddwrt FW , potem mi je malo žal ker sem dal 20 jurjev za linkysa , ker bi prihranil 16 jurjev.
na fonero se kolikor vem ne da spravit ddwrtja, ker je vsak firmware update digitalno podpisan s strani fona (ali je kriptiran, se ne spomnim točno; poglej na fon forum). na prejšnji fon router (linksys wrt54gl) pa gre ddwrt brez problemov.

Hux ::

Seveda je to hoax na kubik. Zdaj bo francoz priso v slovenijo in on ma tisti paket da placuje za internet par pfreningov FONu. Zaj bo pa tvoj net nucal in placeval FONU par pfreningov. Ti pa dobis brco v rit od FONa. Pol bos pa vido celi avtobus fracozov kak se naslanjajo na histo tvoje bajte ker dalje kot do tja tak nenese lol.
Povrhu tega se bo pa z tvojim IPjem pizdarije delal v svetu. Odlicna ideaja tumbs up!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

Ni hoax.

'nuff said.

Kami ::

Škoda da več nimajo linksys-jevih ampak vseeno.

Zanima me če se jih da več naročit na 1x (naprimer da jaz pa še en naročima, tak da ne rabima poštnine 2x plačat)?

zee ::

če sem prav zastopil zadevo gre tu zato, da ti kot uporabnik FON-a nudiš svojo ADSL povezavo v uporabo drugim.

Ti plačaš na mesec tvojemu ISPju kolikor mu plačaš, Francoz pride v Slovenijo, se priključi na tvojo dostopno točko in brska zastonj po spletu zaradi česar ne plačaš nič več.

Ko prideš ti v Francijo, se priključiš na dostopno točko nekega Francoza in brskaš po spletu zastonj, saj predpostavimo, da Francoz plačuje za svoj xDSL priključek pavšal. to je torej neke vrste war-driving.

naj me prosim kdo popravi/dopolni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PaX_MaN ::

Kolikor vem, to ni wardriving, ker so dostopne točke samo za člane FON omrežja (vsaj po defaultu - uporabniško ime in geslo). Seveda, če se lastnik ne odloči drugače.

jamiroq ::

da malo razjasnim.
fon ima tri kategorije uporabnikov:
- alien: je registriran fon uporabnik, ki na fon hotspotih plačuje za dostop do neta (3€/h).
- linus: fon uporabnik, ki je kupil social router (linksys ali trenutno fonera). preko tega routerja deli svojo povezavo v internet drugim fon uporabnikom in ima zaradi tega zastonj dostop do interneta preko katerega koli fon hotspota na svetu.
- bill: tako kot linus je kupil fonov router, vendar pa za razliko od linusa pokasira 50% vsote (- neki stroški), ki ga alieni porabijo za nakup kreditov preko njegove dostopne točke. zaradi tega pa mora, tako kot alien, plačevati za dostop do interneta preko fon dostopnih točk.

dostopne točke so več ali manj označene na fon kartah, vendar jih je po mojem bolj malo javno dostopnih. na temle blogu piše, da naj bi jih bilo online okoli 3700 routerjev po celem svetu.

Gwanaroth ::

> - alien: je registriran fon uporabnik, ki na fon hotspotih plačuje za dostop do neta (3€/h).

3€/dan.
Lights often keep secret hypnosis..

51M3K ::

dajmo si jih vsi naročit da bomo meli vsi po slo đabe net :D
Loading...

carniolan ::

Hux-u se ni tre bati celih avtobusov Francozov, ker so po Franciji trije konkurencni providerji dostopa do interneta in brezplacne domace in mednarodne telefonije (do 31 drzav med njimi tudi Slovenija ) opremili vecino novih narocnikov z novimi tipi modemov z WIFI WLan moznostjo - Na celularne telfone pri 9-Telecom in Orange (ex France Telecom) ter Freephonie ze imamo moznost priklopa na WIFI telefone brezzicne in sedaj pridejo ven se WIFI/GSM . Cena za mali wifi phone pri FREEPHONIE (glejte forum freephonie.org) je 59 €, ki ni kompatibilen za GSM. Novi FREEPHON pa bo stal 199 € ter prekonfiguriran za povsod. Moj provider Free nam daje moznost, da lahko kjerkoli po svetu klicemo z temi mobilniki (vgrajen SJphone) - ali pa preko racunalnika z USB foncekom v 29 drzav brezplacno. Jaz osebno, ko sem v Sloveniji imam pri sebi stalno en USB kljuc - mali USBejcek in se vkljucim za brezplacno telefonado kamorkoli - prebijem ure z Avstralijo, Francijo, Svedsko in USA
Link za te nove FREEPHONIE telefone je http://www.freenews.fr/index.php?itemid...

Vsi freefonisti dajejo brezpogojendostop ostalim Free kompanija ima do sedaj 1.906.000 narocnikov in ze preko 300.000 hotspotov z njihovo skatljo. Kdaj bodo zaceli s tem konkurenti SiOL-a : Sinfonika, Volja, Amis, Telemach in ostala druzba.

Pri FON kompaniji pa je nekaj podobnega samo cifra koliko FON routerjev je po svetu je pa boljse ce se pogleda bloge Fonerjev v spanscini, anglescini in italijanscini Ko postanes FONERO moras imeti stalno prikljopljen router - no razen ce kje v blizini treska - treba je dobro precitati splosne pogoje, ki so razlicni v razlicnih jezikih. Za Francijo vem da ima FON pogodbo z "9 Telecom" Fonovi in 9 telecomovi routerji so na razpolago reciprocno.(Preglejte malo" WENGO" PHONE , katerega lastnik je sedaj 9 Telecom.

Ravnokar sem nasel se povezavo slik za te nove telefone : http://www.autoroot.com/photos/albums.p... 12 fotografij)

Zgodovina sprememb…

zee ::

Fonera je prišla, zdaj jo moram samo še sparit z obstoječim routerjem, čeprav bi rajši zadevo ponucal za router in starega za switch ... vse preko wirelessa
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gwanaroth ::

In kako se ti zdi ?
Lights often keep secret hypnosis..

zee ::

izredno majhna. zal je ne morem spariti z obstojecim routerjem preko wirelessa :(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router z USB vhodom (torrent gadget)

Oddelek: Strojna oprema
154000 (3259) floyd1
»

Pobiranje torrentov tudi ko je računalnik v stand by načinu

Oddelek: Omrežja in internet
51034 (964) Pesimist
»

wi-fi omrežje kot GSM

Oddelek: Mobilne tehnologije
173324 (2681) OmegaBlue
»

brezčični mrežni adapter in kartice

Oddelek: Kaj kupiti
61413 (1338) Gwanaroth
»

Brezžična pokritost ljubljane?!?

Oddelek: Omrežja in internet
142015 (1198) madmitch

Več podobnih tem