» »

FON

FON

1
2
»

zavajon ::

Sicer ne vem, kakšne težave imaš pri "parjenju", jaz sem moral najprej na routerju vklopiti DHCP, nato La fonero skonfigurirati na "Static IP", potem je vse skupaj začelo normalno delovati pri izklopljenem DHCP.
Sicer pa, če imaš router na DHCP, ne bi smelo biti nobenega problema.
Morda ga pa nimaš, naj bo to za morebitne druge uporabnike, ki berejo ta forum.

lp

zee ::

mogoce nisem prav napisal. hotel sem povezati Fonero s svojim Linksysom preko wirelessa, s cimer bi kompletno pokril hiso, vendar mi ni uspelo ... mogoce sicer zato, ker imam na linksysu vklopljen WEP in preverjanje MAC naslovov.

vendar pa kot sem gledal opcije v Foneri, ni nikjer opcije, da bi jo povezal z obstojecim routerjem preko wirelessa, preko kabla gre brez problema.

imas kaksen nasvet?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zavajon ::

Bi rekel, da ti to res ne bo uspelo. Vhod La Fonere je pač kabel.
Tako da, bor mašino v roke, pa vrtat luknje v strope :D .

lp

mtp2 ::

Ali lahko kakšen FON uporabnik pogreši / mi pošlje Christmas invite (je neka zastonjska akcija). So kakšni problemi z ruterji?;)
Hvala
matjaz.prah@volja.net

jamiroq ::

invite poslan.
enjoy. :)

#000000 ::

Zdravo. Mene tud zanima tale invite, ampak nikjer ne najdem za kaj gre ?
Sm gledal pred cca enim mescem in so bili nekje 15 € s poštnino, zdaj pa neki dražje, v bistvu me zanima kaj pridobim z invajtom. Hvala LP

jamiroq ::

dobiš zastonj fonero.

Invite a Friend to get a free La Fonera!

We want to celebrate this season by offering you the opportunity to give away our WiFi router La Fonera completely free to your friends.

In your User Zone you will find invitations that you can send to any friend that is not yet a Fonero. These invitations for a free La Fonera are redeemable in the FON Shop.

After your friends getting their free La Fonera make sure they register it and join the FON Community. You might find additional invitations in your User Zone so that you can continue giving them away.

Invite a friend to get a free FON WiFi Router this Christmas!


hecno (žalostno?) je, da so američani dobili 3 povabila, evropejci pa samo 1 (menda dobimo lahko še 2, vendar se mora, v mojem primeru recimo, najprej matjazp2jeva fonera prijaviti v omrežje, kar pa zna potrajat).

#000000 ::

Ja ene 14 dni najmanj. No če ma kdo invite naj mi javi na zs.

Hvala. LP

Kami ::

Tud jaz se priporočam če še ma kdo (ZS) :)

zee ::

meni je pa Fonera crknila. hotel sem jo uporabljati kot prenosni access point, vendar se zadeva tako pregreva, da kar zmrzne. poskusil jo bom flashat, vendar dvomim, da bo kaj pomagalo. bo treba prej kakšno profesionalno zadeva kupit ... ki pa žal ne bo tako majhna, kot je ta fonerca.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OmegaBlue ::

Če crkne pošlješ nazaj in dobiš novo :P Je pa stvarca zanimiva, ko dobiš ssh dostop jo brez problema skonfiguriraš kot repeater in fletno služi.

P.S.
Da se tudi zamenjati firmware samo na žalost z OpenWRT kamikaze, ki je zaenkrat še brez web vmesnika.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

zee ::

hvala za info!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

@ljash ::

Se tudi jst priporočam, če ima morda kdo kakšen invajt - ZS :P


Tnx vnaprej,
Lp,
Aljaž

r5r ::

Tudi jaz bi bil hvaležen, če me kdo povabi ... jaka.mi6NO@SPAMgmail.com
And it makes me wonder.

shock ::

No tud jaz bi se priporočal za povabilo če se le da. Email naslov raje dajem preko ZS.

zee ::

mene so pa glih pomejlali, ker da imam ugasnjeno Fonero, ki je sicer ze dolgo casa v smeteh, ker se je pregrevala in ni delala. Njihov tech-support pa ni nicesar odgovoril...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Gwanaroth ::

Jaz sem odvil zgornji bel pokrov in ga odstranil, tako da se lahko topel zrak nemoteno dviga. Deluje od oktobra ze non-stop.. je pa res da se precej greje tisti cip..
Lights often keep secret hypnosis..

Bistri007 ::

Vidim nekaj FON omrežij na "tapravih" mestih. Pa ne bi rad bi glih Alien. Ima kdo kak odveč (:))) invite za to FONIRCO?

Mail dam preko ZS, da mi ga ne spambot pojedel :)

jamiroq ::

na voljo imam še 3 povabila; dobijo jih prvi trije, ki mi pošljejo zs.

edit: nevermind. sem bolje prebral pogoje in ugotovil, da fonere ne delijo več zastonj ampak za 20€/$ (vključno s s&h in davki). če bi kdo vseeno želel povabilo naj mi kar pošlje zs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

Pesimist ::

Alo ma kdo kako povabilo za 20$ se? Se priporocam :D. Pa se splaca se tisto anteno zram vzet pol za usmeritev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Kaj te doben nima ali noce dat da se malo maribor pokrijemo. :\

jamiroq ::

imam, a ne dam. zahvali se pametnjakovičema, ki sta dobila povabilo a ga nista uporabila. mam še eno in se mi ga zdi škoda tako vreč proč.

Pesimist ::

Ze mam thx. Vceraj naroco.

Pesimist ::

Edino eno anteno bi se lahko nabavo. A se dajo ki dobit pri nas al je res najbolse vzeti te od FONa kr?

Pesimist ::

Hm upam da bom dobil ker ni blo dobenega potrdila da so poslali napravo naroceno v nedeljo in da bi lahko kak koli trejkal.

Gwanaroth ::

Te tanove Fonerce so totalno v pizdi. Ta novi software (0.7.3) je tako nestabilen, da ni res. Če priklopim 5 klientov gor, kar zmrzne..

Sem vrgu dol ta software od FON-a in inštaliral surovi dd-wrt ampak vseeno zmrzuje, tako, da je možna tudi kaka strojna napaka.. Bo treba nazaj poslat.
Lights often keep secret hypnosis..

OmegaBlue ::

Stvar se drugače noro greje, mam dve povezane v WDS in sta kar orenk vroči.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Gwanaroth ::

Sej..! Te moje, če nimajo odstranjene tazgornje bele ploščice, ribnejo po 10 minutah..
Lights often keep secret hypnosis..

Pesimist ::

kaj te prodajajo taki shit pol?

Pesimist ::

Na mojem Gaymen modemu nedela zadeva. Al vidi samo Myplace al pa FON publik. Na fon publik se mi je uspelo povezat in je zadeva delala. Na MyPlace pa ne ker ocitno nimam nit WBA enkripcije.

Pesimist ::

nevermind ze worka.

DSI ::

Ima še kdo kakšen invajt. Se priporočam. Mail na ZS

shock ::

Če se da tud men prosim.

trademark ::

Zanima me, kakšna je kakovost routerja Fonero, skupaj z anteno, predvsem domet, v primerjavi z Linksys WRT54GL. Če prav razumem, se skupnosti Fon lahko priključiš tudi tako, da inštaliraš njihov firmware na Linksys WRT54GL
Kaj predlagate za nakup, če zanemarimo razliko v ceni, trenutno cca.35 eurov. Sem nezahteven uporabnik, ki ne posega v nastavitve routerja.

trademark

fiction ::

Sam sem sicer navdusen nad idejo Fonere (sharanje dostopa do interneta med
uporabniki v razlicnih drzavah), vendar pa imam tudi malo pomislekov.

Fonera dejansko ni samo community, ampak v prvi vrsti podjetje, ki dejstvo da ima
toliko uporabnikov neusmiljeno izkorisca.
Dobro sluzi na racun infrastrukture, ki sploh ni njihova - saj dobijo
50% od vsake "alien" povezave (IMHO kar velika provizija, kljub temu, da so pac imeli hudo idejo - ampak to
je pa tudi bolj ali manj vse; vse kar morajo sedaj poceti je vzdrzevati bazo uporabnikov).
Tudi software, ki ga uporabljajo bazira na GPL zadevah.
Vsaj za firmware (ki temelji na OpenWRT) bi pricakoval da bo source javno objavljen.
Pa ga ne najdem na http://www.fon.com/en/download.
Kje se ga da dobiti oz. ali gre za GPL violation?
Nasel sem link, vendar pa izgleda,
da se od takrat situacija ni kaj bistveno spremenila.

Malo me skrbi tudi ta "black-box", ki ga kupis in postavis pri sebi doma.
Kolikor sem uspel zaslediti na netu tvoja Fonera na vsake toliko casa izvede poljubne ukaze
(ki jih dobi v odgovor, ko se prek ssh-ja avtomatsko poveze na download.fon.com:1937).
Ocitno ima torej podjetje popolen nadzor nad tvojim access pointom (kljub temu, da ti tega sedaj
ne dobis vec po spoznorirani ceni). Najbrz za konfiguracijske namene, ampak vseeno.
Sploh nocem pomisliti kaj lahko nekdo, ki ima nadzor nad to masino naredi s tisocimi AP-ji po svetu.
Da ne govorimo o tem, da na napravo ne mores namestiti svojega firmwara (digitalni podpis),
kar je ravno ena od stvari proti kateri se bori GPLv3.

Vse skupaj se mi zdi malo hinavsko. Pod pretvezo "open" communitya pridobivajo uporabnike, po drugi
strani pa skrivajo svoje source ter uporabnikom omejujo dostop do kupljenega hardwara.
Podjetje ima popoln dostop nad napravo in posledicno lahko sari po tvoji mrezi, medtem
ko ti legalno skorajda ne mores spreminjati nicesar. Upam, da vse skupaj pocnejo
za preprecevanje goljufij in ne zaradi cesa drugega.

jamiroq ::

heh. objavi to na uradnem fon forumu in odštevaj minute do brisanja teme :). vse to (in še 10x več) je bilo že objavljeno na uradnem forumu pa je prej ali slej čarobno izginilo :). na fonu se jim pa tako ali tako sladko jebe.

pred nekaj časa so recimo uvedli trial, ki ti (v zameno za prikazane reklame) omogoča 15 minut brezplačnega dostopa. reč razločuje uporabnike na podlagi mac naslovov, tako da če se malenkost potrudiš imaš brezplačen in anonimen dostop do neta. po forumu se je kar precej debatiralo o tem, ljudje so protestirali ( 1, 2), fon pa se na to ni odzval (pravzaprav to ni res, v nemčiji so, po mojem zaradi zakonodaje, uvedli sms avtentikacijo).

kar se mene tiče je mojega fon linksysa sežgala strela (;)), fonero sem pa podaril prijateljici, ki jo tako ali tako vklopi le takrat, ko je uporablja.

Gwanaroth ::

> Da ne govorimo o tem, da na napravo ne mores namestiti svojega firmwara


Se da namestiti. Jaz imam na obeh dd-wrt in dela OK.
Lights often keep secret hypnosis..

fiction ::

Em ja, se opravicujem podjetje je ocitno Fon, ne Fonera.
Bah po vseh teh (IMHO zblojenih) izrazih "Bill", "Linus", "Alien", "La Fonera", "La Fontenna" ki sem jih prebral na pagu...
Ocitno je sedaj "Bill" == "Linus" ali kaj in lahko vsakdo poleg tega da
ima dostop do tujih AP-jev tudi "sluzi" - torej nekaksen "Steve"? ;)

jamiroq: Ja, tudi o cenzuri na njhovih forumih sem ze veliko prebral.
Se toliko hujse za "open" community.
Baje so celo hoteli potvoriti resnicnost in niso le cenzurirali, ampak so
spreminjali napisan tekst od nekega uporabnika (in ga s tem diskreditirali).
Ce ze poste cenzurirajo, kako potem ves, da vse ostalo se deluje "fer", ko
pa je cel njihov sistem tako centraliziran.

Gwanaroth: Kul, potem ocitno
FON also made it impossible to flash a new firmware, since the firmware binaries are signed: Firmware files not carrying the corrects signature are rejected by the system. Although FON has released the source code to the software running on the router, they are not forced to release the key necessary to run the software on their device. This is fine with GPLv2, and one of the main aspects that concern GPL version 3.

s tega url-ja ne drzi vec.
To spet povecuje moznosti, da bom mogoce kdaj le ratal Fonero :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()

Kami ::

Da malo obudim temo.

Ste že vsi obupali ali še vedno kdo poganja dostopno točko (mogoče kdo, ki je že testiral La Fonera 2.0) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

OmegaBlue ::

Jaz imam 2, sicer originali foneri , 2.0 nimam.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Kami ::

Jaz sem pred kratkim naročil La Fonera+ in La Fontenna.

Sicer ni velike razlike med staro verzijo in to, razen tega, da je plus verzija malo večja in ima dodaten LAN port (če se ne motim, je strojna oprema enaka kot pri drugi verziji navadne Fonere - tiste, ki se manj greje).

Ko smo že pri tem, je že kdo preizkusil freewlan firmare (koliko sem pogledal, doda Foneri kar nekaj dodatne funkcionalnosti).

svejk ::

in kako je sedaj stanje po dveh letih...danes sem sicer pogledal na njihovo stran in je cena blizu 40€...slovenija še vedno slabo pokrita....sicer pa kake kaj uporabniše izkušnje?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router z USB vhodom (torrent gadget)

Oddelek: Strojna oprema
154007 (3266) floyd1
»

Pobiranje torrentov tudi ko je računalnik v stand by načinu

Oddelek: Omrežja in internet
51038 (968) Pesimist
»

wi-fi omrežje kot GSM

Oddelek: Mobilne tehnologije
173332 (2689) OmegaBlue
»

brezčični mrežni adapter in kartice

Oddelek: Kaj kupiti
61417 (1342) Gwanaroth
»

Brezžična pokritost ljubljane?!?

Oddelek: Omrežja in internet
142019 (1202) madmitch

Več podobnih tem