» »

Kateri scanner

Kateri scanner

Entity ::

Pozdravljeni,

kupujem novi scanner, ker mi je stari skrivnostno umrl (se sploh ne prizge vec).
Torej, rabim nekaj srednjega, ker se ukvarjam tudi z oblikovanjem, samo scanner bolj malo rabim (cca 10x letno).
Gledal sem tale dva modela, pa se ne morem odlociti katerega:
EPSON 3590 http://www.avtera.si/blagovneznamke.asp...
CANON 4200F http://www.avtera.si/blagovneznamke.asp...

Ali ima kdo kakšne izkušnje z katerim od teh?
Katerega bi proporocili?

Thx, lp, Matic

Entity ::

Bom kar sam sebi odgovoril.. :D
Canon.. no question about it.

Thx, lp, M.

urban99 ::

o canonu 4200F sem že toliko napisal na tem forumu, da bo že kdo mislil, da reklamo delam :) Super zadevica, ampak vedno znova rad opozarjam na to, da Canon iz povsem čudnih razlogov ne podpira 64 bitnih windowsev, tako da če misliš uprabljati ta OS, ne boš našel ustreznih gonilnikov. Vse ostalo pa very nice, priporočam.

cekr ::

Kot lastnik Canoscan 4200F lahko povem, da je zadeva odlična za skeniranje.
Tudi zelo hitra. Vendar je en velik problem:
vedno, ko začneš, moraš imeti zelo dobre živce in precej časa.
Ogrevanje žarnice traja včasih tudi po dve minute. Čemu to služi je pa drug problem.
Meni, ki potrebujem samo č/b scan je to velika ovira, da bi scanner ocenil kot odličen.
Res, da je v specifikacijah napisano, da predogled naredi v dveh sekundah, vendar to drži samo takrat, ko ti ne teži s predogrevanjem. Sem že veliko forumov pregledal in večino jih moti ravno ta problem. To se očitno pojavlja tudi pri drugih Canonovih scannerjih. Enostavno pa nihče ne najde rešitve.
A jim je tako težno nekje v gonilniku dodati možnost izbire, če želim predogrevanje.
Za barvne slike razumem, da imajo bojazen pri kvaliteti, drugače je pa to čista potrata časa.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Izi ::

urban99, saj so Twain driverji že od nekdaj del Windows. A res Canon ne dela z njimi?
Ja z imam tri različne skenerje, ker se pri nas kar precej skenira, pa še nikoli nisem potreboval kakšnih driverjev za njih saj so se Microsoftovi vedno izkazali za najmanj problematične.
Imam nameščene tudi 64-bitne Windows pa mi je vse tri skenerje našlo brez problema in nisem rabil nobenih dodatnih driverjev.
Prvič slišim, da kakšen scanner ne bi deloval z vgrajenimi driverji.

kabum ::

mi mamo na šihtu Canon 4200F... majkata... cele dneve je prižgan, pa kr dosti skeniramo, in še nismo meli 1 problema z njim....

cekr ::

Saj pravim, če je zadeva skozi v pogonu, ni nobenih problemov.
Če pa poskeniraš 1x ali 2x na dan je pa lahko zelo neprijetno.
Če se ti nikamor ne mudi potem ni problem.
Samo potem nikakor ne drži predogled v 2 sekundah.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Jan987 ::

To mam jest občutek da delajo vsi skenerji.

Moj umax rab za tapru scan po enih dveh mescih mirovanja zihr ene 3-4minute pol je pa usaka naslednja hitrejša in po 10 scanih je hitorst enaka deklarirani

opeter ::

Če bi se bolj spodobno ukvarjal z oblikovanjem, bi ti priporočal kak boljši Epson, Canon, ali pa raje Microtek ali Creo skenerje.
Kot pa si napisal, da uporabljaš bolj poredko, se pa potem ne splača toliko investirat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Entity ::

Pozdrav,

kupil Canon 4200F.
Inštalacija uspela, prvi testni scani so super.
Moram pa reci, da ko je scanner v omrezju, torej priklopljen, naredi predogled skoraj takoj, cca 10s zanik.

Zanimivo se mi zdi, da tako scanner, kot printer LaserJet1020 (glej moj drugi post Kateri Laser) vzameta kar nekaj procesorske moci, kljub temu da sta oba idle. To vidim po senzorju temperature. Trenutno se giblje okoli 40 stopinj, cim pa prizgem printer ali scanner, skoci na 55 stopinj in tam ostane. To se mi zdi malo cudno, ker pri drugih napravah tega nisem opazil (pixma 4200, Umax Scanner,..). Moram preveriti..

Hvala vsem za pomoc.

Lp, Matic

opeter ::

To je mogoče zaradi USB 2.0 priklopa. Ta baje bolj obremeni procesor kot pa Firewire.
Zato sem ti ga želel priporočiti... kakšen boljši skener na Firewire-u namreč...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Entity ::

JA, sigurno je zaradi USBja. Imam tudi 4 naprave gor tako, da ni cudno :)
Saj v bistvu ni takšen problem. Sem bil ze pri Umaxu navajen izklapljati napajalni kabel. Sploh ker scanner rabim cca 1x mesecno. Ali bi raje izklapljal USB kabel? Ima to izklapljanje kakšen vpliv na napravo?

Thx, lp, Matic

K0K0 ::

A mi lahko kak uporabnik pove kolk časa rabi 4200F za črnobelo skeniranje A4 lista @ 300dpi ko je ogret?

Entity ::

Jaz ti bom lahko cez kakšno uro tocno povedal.
Za test sem skeniral 15x10cm sliko in je bilo resnicno v nekaj sekundah.
Jaz bi ti rekel ene 20-30 sekund, bom pa tudi sam testiral malo kasneje.

Ce pa je kdo ze testiral, pa naj se seveda javi..

LpM

Entity ::

Torej, kot receno..
Veliko je odvisno tudi od samih nastavite, descreen, unshart, noise removal, itd.. samo je vseeno izredno hiter!

(cas od klika na gumb scan -> do konca scana, ko se glava zacne vracat na zacetek)
- A4 color mode, 300dpi, unsharp on, descreen off, no aditional filters.... 14 sekund.
- A4 color mode, 300dpi, unsharp off, descreen on, no aditional filters.... 29 sekund.

To je to.. hitra zadeva.

Lp, Matic

urban99 ::

@izi
"Imam nameščene tudi 64-bitne Windows pa mi je vse tri skenerje našlo brez problema in nisem rabil nobenih dodatnih driverjev."

Imaš kakega Canona? Ker na netu se je zbrala res ogromna množica uporabnikov Canona, ki totalno penijo, ker je le-ta uradno potrdil, da WIN64 ne bo podpiral, ker je to kao nek vmesni sistem na poti do Viste. Obstja en sam model, ki podpira WIN64, mislim da 9950 ali nekaj podobnega.

ChiefThunder ::

zdravo!

tudi sam kupujem čitalnik, pa me zanima, katerega priporočate? tarifa naj bo nižja od 19k, saj bi zadevo rabil več ali manj za skeniranje teksta in drugih č/b zadev...

hvala.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri scanner kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
222540 (625) no comment
»

Kako skenirati diapozitive ali negativ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716627 (9027) cekr
»

Kateri skener za negative

Oddelek: Kaj kupiti
206060 (5086) no comment
»

scanerji

Oddelek: Kaj kupiti
81762 (1650) AtaStrumf
»

Kater scanner za resnejše delo?

Oddelek: Kaj kupiti
222060 (1700) Eschelon

Več podobnih tem