» »

Pq magic?Razlika Primary-Logical?

Pq magic?Razlika Primary-Logical?

shrimataji ::

Lep pozdrav...

Ze par let imam razdeljen disk na dve particiji, in iscer OS deluje na primary in ostalo na logical. Cisto iz firbca sem nastavil drugo particijo(na kateri imam filme, muziko, ipd...) na primary partition in ne opazim nobene razlike.Torej, v cem je finta (med logical oz primary) ?

Zanima me tudi kako stvar tece z eksternimi diski, kjer imam slednjega tudi nastavljenega na primarno particijo?Bi bila kaksna razlika, ce bi imel zadevo nastavljeno na logical?

Prosim za mnenje.

p.s.: Sem napisal v iskanje naslov s podobno temo, vendar mi ni naslo nicesar podobnega.
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

SasoS ::

Edina fora je v tem, da so primary particije lahko samo 4 na disku. Še v časih ko se je uporabljal OS/2 boot manager (ki je pobral 1 primary particijo), DOS (spet primary) in OS/2 ter ostala podobna navlaka je primary particij hitro zmanjkalo. Zato se je nardila Extended particija (ki spet pobere 1 plac v tabeli primary particij) v katero pa lahko zbašeš neomejeno (al pa vsaj zelo veliko) logičnih particij. Razlik v perfomansah ali čemurkoli ni. Edino kar mi pade na pamet je, da se včasih zgodi da če so na disku same primary particije, ti program za particioniranje pusti frej zadnjih 8 MB. Tako si ob ta velik kos diska ki ga ne moriš uporabit :D

~Speed ::

je že sašo vse povedal, mord le to še, da se system lahk instalira le na primary particijo, na logično al pa podaljšano ne gre...

ne, za zunanje diske nema veze kako maš določeno particijo. Imej pa disk z jumperji nastavljen kot master.
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

gumby ::

primary/logical vpliva tud na zaporedje crk pogonov - najprej so na vrsti primarne, nato logicne particije
to zna bit nadlezno, ce naknadno kaj spreminjas

shrimataji ::

No, mi je že bolje jasno.

Hvala vsem za mnenje.

Lp
...Ni velike razlike med genijem in norcem....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prosim za razlago..kaj pomeni določen tip particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
71798 (1527) drola
»

Pomoč kok rešit podatke!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7952 (866) Mr.B
»

Win ME in Win 98

Oddelek: Pomoč in nasveti
9935 (839) Spajky
»

Črke pogonov v Windowsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
161375 (1210) spucek
»

Disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
7823 (714) ToniT

Več podobnih tem