» »

Disk

Disk

SloDave ::

A lahko gre kaj narobe če vzeme navadni trdi disk in ga priklopim na drug računalnik na mesto CDroma??

YiMMi ::

Nic nebo narobe....ti samo priklopi
vendar zadaj na disku so jumperji
te moras pravilno nastavit en disk mora bit master...drugi pa slave....
skurit pa nimas kaj.....

-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

TESKAn ::

Problem bo edino, če maš na drugem računalniku en disk z več particijami in sistemom na kaki particiji, ki ni c:, torej primarna. Zakaj? Zato, ker se bo ta novo priključen disk predstavil kot d: in bodo pol vse bližnice zmešane...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BigFoot ::

ne vem če je to res. no, morda je v enih primerih (na določenih OSih), ampak ko sem to jast delu na svojmu PCu (na win2000) mi je ta nov disk lepo dodalo 'na konec'
se pravi, prvi disk je mel particije c, d in e. nato DVD in CD-RW f in g, ta nov disk je dal pa na f
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

TESKAn ::

Ne vem, no. Mogoče je krivo to, da mam starejš plato.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Highlag ::

No ne vem kako je z dodajanjem diskov. Samo meni je vedno drugi disk urinilo med particiji, ki sta se nahajali na prvem disku.

Sicer je pa v W2000 in XP čist enostavno črke diskov spremenit po želji. Moj drugi disk ma zdej črko Y :D

matevzm ::

NIsem nikoli preuceval, a zdi se mi, da vecina Windowsov doda za primary na prvem disku primary na drugem, potem pa se vse s prvega in drugega.

ToniT ::

Vrstni red iskanja particij je naslednji:
Primary na prvem disku, primary na drugem, tretjem... in nato extended na prvem (vsi logični pogoni po vrsti) nato na drugem itd. in na koncu CD-ji.
Se pravi, če boš dal drugi disk v računalnik in ima ta primary particijo, bo imel črko D in se bodo vse ostale črke pomaknile za eno.
Zadevo se da rešiti tako, da na drugem disku ustvariš sam extended particijo in jo bo dodal na konec.
Vse to velja za Win9x in DOS, v Win2000 in XP pa lahko v Disk Management-u zadeve urejaš po svoje. (Zadnje velja tudi za NT-je, samo da je tam za to Disk Manager).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
282000 (1635) kerrigh
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211336 (1053) Hana
»

Črke pogona in particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
141508 (1303) Hypno
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452280 (1651) BlackHole
»

Črke pogonov v Windowsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
161315 (1150) spucek

Več podobnih tem