» »

Hišni WLAN

Hišni WLAN

SloMusty ::

Imam problem. Imam ADSL in en računalnik, sedaj pa pride v hišo še en prenosni računalnik, z WLAN kartico, pa nevem kako bi rešil težavo brezžično. Razmišljal sem o hišnem WLAN omrežju, če ga je mogoče pač preprosto vospostavit, cena pa ne presega tam 30.000SIT

Prosim svetujte mi.


lp
Freestyle wind riders!!!
  • spremenilo: SloMusty ()

zee ::

router
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SloMusty ::

Pa router podpira WLAN? Si imel kakšen model v mislih??? Ali pa kakšne osebne izkušnje?

lp
Freestyle wind riders!!!

zee ::

ruterjev je več vrst. Splača se ti vzeti takšnega, ki ima tako klasične UTP priključke (žico) kot wireless.

Doma imam Linksysov WRT54G in dela brez problemov. Uporabljam tako klasičen priklop za svoj prenosnik in print server kot wireless za vse ostale mašine po hiši.

Od znamk bi ti sicer priporočil še Asusa, odsvetoval pa SMCja. Znanec je imel grozne (sesuvanje & co.) težave z njim.

Router je fajn tudi zato, saj lahko preko njega vzpostavljaša ADSL povezavo, kar pomeni, da si v bistvu cel čas priklopljen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

ToniT ::

@ SloMusty Če imaš Sagemov modem, potem dokupiš PCMCIA Wlan kartico (7.950,00 SIT) in jo vtakneš v modem, omogočiš wlan in zadeva dela....

SloMusty ::

@Zee Najlepša hvala za tvoje priporočilo.

@ToniT Na žalost imam samo Iskrin modem, standardn, tako da se mi bolj splača router zet.



lp
Freestyle wind riders!!!

scythe ::

Jaz imam v hiši WLAN in pred 8 meseci sem kupil Asus Wl-500g ki dela zelo stabilni ( meni se še enkrat ni podrl sam od sebe). Na njega imam priključene 3 prenostnike preko wirelesa in dela ko šus!!!

#000000 ::

Samo tole, kok pa kej zadeva nese, mislm a dela po celi bajti npr. med etažami ipd. ? LP

scythe ::

Ce grem jaz po hisi mi skos vleče dela dobro signal! Nikoli ne prekine! V hiši imamo 1 betonsko sploščo in čez njo lepo vleče:) Nimam nobenega problema do zdaj!

#000000 ::

Aha, no dej pol napiš točno katero opremo imaš, da probam tud jest če bo delal. LP

Alkoman ::

tudi jaz imam Asusa WL500g, vendar pa je problem v tem, da če imam nastavljeno Wireless Mode na Auto sicer je povezava 54Mb/s vendar se spreminja in s tem prekinja povezavo. Zato moram nastaviti na 802.11b Only vendar je tedaj povezava samo 11Mb/s. Pri surfanju se sicer ne pozna, pozna pa se pri kopiranju in prenašanju datotek prek mreže...
Je kakšna pametna rešitev za moj problem?


lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

scythe ::

Povej mi kakšno razdaljo imas? Drugace pojdi v router Wireless--- Advanced-- Potem daj Enable AfterBurner - Enable! in pojdi dol do Radio Power in daj 80! Potem pa povej kako ti deluje!

Alkoman ::

razdalja je nekje do 10 metrov z dvema zidoma... sedaj sem spremenil na tvoje nastavitve pa zaenkrat dela BP...

Hvala, upam, da bo tako še naprej!
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

scythe ::

Probaj kakšne teste iz FTP serverja! Ker jaz imam 20m stran od routerja in mi vlece 2,5Mb/s toliko ko mam ADSL! Probuj ce je isto ce bi mel kabel! Jaz imam tako nastavljeno da je isto ko da bi mel kabel:)

lojzeboy ::

@scythe: Ali ne deluje afterburner pri Asusu samo z Asus wireless karticami?

scythe ::

Ne, meni deluje na Asus Wl-160g, CANYON Wireless 54G PCI in tudi na Intel® Wireless LAN 802.11b/g deluje ko šus! Sam fajn je imeti na Wielessu imeti odprtih 16 kanalov! Jaz sem imel prej samo 6 kanalov odprtih pa mi ni tak fajn delalo , ko pa zdaj ko imam 16 kanalov odprtih!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879687 (6428) janezek67
»

Wireless linksys router prekinja!

Oddelek: Strojna oprema
323826 (3135) Blisk
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257177 (5182) jancus
»

Začetek brezžične povezave!

Oddelek: Omrežja in internet
211910 (1343) Brane2
»

Kateri Router - izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
252596 (1860) SergioGuru

Več podobnih tem