» »

Group policy za windows 2000

Group policy za windows 2000

joco ::

Pozdravljen
Na računalniku imam kreiranega enega uporabnika in ko mu hočem v group policy v user configuration "onemogočit" določene stvari, se onemogočijo nastavitve tudi administratorju. Ne vem kako ločim, da bi te nastavitve veljale samo za userja. A mi lahko kdo pomaga.

Hvala
rim

Mr.B ::

Applay GP odkljukaj za admina preč, pa bo. Naj ima samo reda in vrite pravice, spodaj daš denay applay gp..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

joco ::

Oprosti a mi lahko poveš kje se ta opcija spremeni, ker je ne najdem
hvala
rim

ToniT ::

To, kar je napisal Mr.B velja za računalnike v domeni. Za samostojne računalnike pa je potrebno uporabiti policy editor iz windows NT oz. ga je možno najti tudi na CD-ju windows 2000.

joco ::

Pogledal sem na računalnik ki ima instalirane windowse 2000. Tudi v njem je enak group policy kot v windowsih xp in tudi z njim se mi dogaja isto da se onemogočijo opcije tako administratorju kot tudi uporabniku (oziroma ne vem kje naj izklopim, da bi omejitve veljale samo za uporabnika). Pogledal sem tudi CD od windowsow 2000 in ne najdem policy editorja. A mi lahko poveš kje je "skrit".
hvala
LP
rim

Mr.B ::

Obstaja orodje za edit lokalnega group policy-ja na lokalnem računalniku. Dobiš ga tudi na MS-jevi strani.
Drugače : link.
Moram pa najti, kje se tu nastavi scope, komu paše...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ToniT ::

Poledit.exe se nahaja v adminpak.msi na windows 2000 CD-ju.
V i386 direktoriju.

joco ::

Mr.B
probal sem zadevo ki si mi jo predlagal. Deluje na lokalnem računalniku samo problem je da omejitve ki jih izberem za uporabnika veljajo tudi za administratorja. Ne vem kje se to izklopi. Mogoče veš kje lahko to izklopim
ToniT
Hotel sem probati tudi tvoj predlog. Ne vem pa kam sem založil cd od windows-ov2000. Sicer sem omenjeno zadevo snel z interneta vendar mi pri instalaciji zahteva cd windows-2000 SP4, čeprav ga imam instaliranega na računalniku
lp
rim

bastadu ::

Jaz ne najdem tega adminpack oz. adminpak.msi na CDju od Win 2k... Kako to?

bastadu ::

Aha, pozabili ste omeniti, da se omenjeni adminpak.msi nahaja na serverskih različicah Windowsow (Server, AServer, DCServer...):\

ToniT ::

Res je... se opravičujem. Adminpak se nahaja na serverskih verzijah win 2000. Poledit pa deluje na vseh....

veteran ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sinhronizacija datotek na server

Oddelek: Programska oprema
192283 (1993) Mr.B
»

kako nastaviti oddaljen dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
211936 (1536) Microsoft
»

Win XP users rights

Oddelek: Operacijski sistemi
141312 (938) ToniT
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382779 (2451) Microsoft
»

Omejen uporabnik na Windows XP

Oddelek: Programska oprema
222003 (1758) |SNap|

Več podobnih tem