» »

Win XP users rights

Win XP users rights

scrnko ::

Kako spreminjati pravice uporabnikov ??

Ne mislim na osnovne pravice mislim bolj na kakše zakomplicirane :D
npr. kako power userju spremenit da nemoe inštalirat programov, kako userju dovolit popolen dosop na mrežo, ....

lp

McMallar ::

Te stvari se v omrežju rešuje z group policy. V run okno vpiši gpedit.msc.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

bastadu ::

McMallar: Kako pa te pravice nastavljaš glede na uporabniški račun? Ker karkoli tukaj spremenim, mi vpliva na vse račune...

McMallar ::

Group policy se deli na dva dela: Computer in User configuration. Kar želiš omejiti na nivoju PC-ja (neglede na to, kdo se prijavi) nastaviš pod Computer Configuration. Kar želiš aplicirati na specifičnega uporabnika nastaviš na področju User Configuration.

Kako je to na nivoju enega računalnika ne vem, saj se s tem nisem nikoli ubadal. Jaz uporabljam GP na nivoju Active Directory in tam določim, katera politika se izvaja na katerih računalnikih oz. uporabnikih.

bastadu ::

Tudi meni se je zdelo logično, da je nekako tako... samo ko sem spreminjal pod User configuration, se mi je poznalo na vseh računih tako da ne vem...:\

ToniT ::

Če delaš na enem računalniku (local group policies), veljajo nastavitve pod User configuration za vse uporabnike na tistem računalniku.

bastadu ::

Ja kje bi moral potem no nastavljati pod XP Pro, da bi lahko uveljavlal določene pravice nad uporabnikom iz istega računalnika?

ToniT ::

Policy editor od Windows NT je ena od rešitev. (Poledit.exe)

bastadu ::

A potem nimajo to XPji že vgrajeno in moram dobiti cd od NTjev?? Sicer so pa ja XPji NT 5.1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Klemenn ::

no.....

mene isto muči!

ko v user configuration kej spremenim....to pa vpliva pol na use račune!

česar pa nočem....tisto je popolno orodje za kar bi ga jaz rabu, sm k nočm da mi vpliva na vse račune....

torej, ka je to res tko težko vprašanje al kaj...da še ni blo nikjer enga pametnga odgovora?

McMallar ::

Local Group Policy (LGPO) se aplicira na lokalnem računalniku na ta računalnik in na vse račune na tem računalniku. Če bi imel domeno, kjer imaš domenske in ne lokalne accounte (Active Directory) pa bi lahko določal, kateremu DOMENSKEMU uporabniku veljajo katere nastavitve. Žal ne vem, ali sploh obstaja možnost različnih nastavitev za različne lokalne uporabnike, mislim pa da ne.

Microsoft ::

Jst sem prebral, da se da, samo moras naredit ze pravi mali hack. Nekako tako, da nastavis pravice, potem das pa adminu deny nad konfiguracijsko datoteko, tako da se za njega ne morejo prebrat nastavitve.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Gre tudi s policy editorjem iz Windows NT4.

Klemenn ::

kje to ....dobit? :\

ToniT ::

Navodila tukaj!
Tudi piše, kje dobiš poledit.exe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Xp] Kako jih zaklenit v nulo?

Oddelek: Operacijski sistemi
162333 (1965) Ice-Heki
»

Nujno! Pomoc pri zaznavi CD-roma!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81515 (1334) pale
»

Group policy za windows 2000

Oddelek: Operacijski sistemi
111248 (1068) veteran
»

Windows 2003 - kako konfigurirati GPO za OU

Oddelek: Operacijski sistemi
121541 (1411) pirx
»

Omejen uporabnik na Windows XP

Oddelek: Programska oprema
222000 (1755) |SNap|

Več podobnih tem