» »

fake tiskana vezja

fake tiskana vezja

upirna ::

Torej, ker mam za povezat samo par kondezatorjev, uporov itd. se mi nekako ne splača dati delat tiskano vezje oz. ga niti ne znam oz. nimam nobene opreme, kemikalij itd.


Danes pa sem na informativnem dnevu na FE videl zanimivo reč - vezje so naredili tako, da je imlo polno luknic in potem so na drugi strani samo povezali z žičkami. Simple. Samo kje se take ploščice kupi, ker doma verjetno tega ne moreš vrtati.

Hvala.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Romancek1 ::

Poglej tukaj.

Romancek1 ::

Take ploščice imaš v njihovem novem katalogu na strani 707 (Conrad 2006), ki ga dobiš v hali D v BTC.Stane pa 1000,00 SIT.

Azrael ::

Tem zadevam se reče protoboard. (prototipna tiskanina). So različnih velikosti in tudi raster (razpored luknjic) je različen.

Dobiš jih v trgovinah, ki prodajajo material za elektroniko (HTE, IC, Delko...). Cene so zelo različne, tudi za enake izdelke, zato se splača povprašat v več trgovin.
Nekoč je bil Slo-tech.

ql000 ::

Conrad ima ene ta dražjih. Pejt v HTE ali pa IC elektroniko pogledat.

gorjanc ::

Temu kar si ti videl se reče raster plata, in ja dobiš jo v vsaki trgovini z elektroniko IC, HTE, Conrad... Zadeva ima kar zasoljeno ceno okoli jurja za eno plato približno 15*15cm. Jaz raje navadnim ploščicam pojedkam baker dol in zvrtam luknje tam kjer jih rabim, pride mnogo ceneje .

zlabo ::

a ima mogoče kdo narejeno predlogo za TIV da bi si naredil nekaj takih ploščic?

upirna ::

gorjanc, kolk velik premr pa ma tvoj sveder?
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

gorjanc ::

Mislim da so milimetrski.

zcetrt ::

Če imaš namen delati le eksperimente, si kupi protoboard oz plato, ki ima polno luknjic, ki so dokaj pametno povezane pod povrsjem. V luknjico vtakneš žičko in spodaj jo vzmet zagrabi, tako da ni strahu, da ne bi bilo stika. Ko je vezje sestavljeno in si zadovoljen, vse enostavno populis in se lotis novega projekta.
Za obstojne zadeve pa pač zjedkaš ali zlotaš na ploščico, ki jo omenjaš ti.

Testna ploščica oz. protoboard, pa naj te cena ne flikne na rit. Pojdi v IC in dobiš štirikrat večjo za tak denar, majhno pa za 1500 oz. nekaj več...

Se splača, če se misliš kaj igrat.

Tudi igrati se splača.
4.

Brane2 ::

NEkaj jih mam tud jaz.

Moji so iz CEM-1, namesto FR4, kar pomeni, da jih je bistveno lažje rezat, kot vitroplast.

Nekje v "Elektroniki" imaš cel članek na to temo.

Poglej si na naš website in si potegni celotno Elektroniko v PDFu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Mikron ::

Greš na www.conrad.si. V iskalnik natipkaš Rasterske plošče z lotnimi točkami. Izbereš izdelek zraven te slike:

(To je verjetno tista oz. takšna plošča ki si jo videl na informativnem dnevu.)

Da pa boš imel manj dela ti bom nekaj podatkov prekopiral sem.
Rasterske plošče z lotnimi točkami
Kat.št.: 529580
cena: 540,00 SIT

39 nizov lukenj • Raster 2,54 mm • Luknje 1,0 mm • Bakrov nanos 35 µ, debelina materiala 1,5 mm • Trd papir in epoksid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mikron ()

TRIROG ::

a pa lahko kdo pove kako se te plosce sploh uporabljjo?
( ne ZA kaj, kako...)
jih mam ene par doma sam mi ni lih cist jasn ...
LP

zcetrt ::

Nogice elementov (uporov, kondenzatorjev, tranzistorjev, integriranih vezij...) so v razmaku luknjic na plošči, zato jih lahko iz zgornje strani vtakneš noter in spodaj zaciniš, saj cin steče in se prime bakrenih obročkov ter tako pritrdi element na ploščico. Potem nogice spodaj povezuješ z žičkami.
4.

Brane2 ::


a pa lahko kdo pove kako se te plosce sploh uporabljjo?
( ne ZA kaj, kako...)


Če ne znaš brat, bi se mogoče kazalo izogibat tudi spajkalniku... :D

Resno, potegni si dol "Elektroniko" v pdf-u in si oglej karnekaj stranski članek s slikami na to temo.

Če sem v njem kaj pozabil povedat/pokazat in ti je ostalo kako res tehtno vprašanje, se bom zasekiral.

Ti bi moral bit plačan morilec. Še obsodit te ne bi mogli, ker bi žrtvi toliko časa utrujal s "Kaj misliš, kako bi to zgledalo, če bi kupila pištolo in si pognala metek v glavo ? Poleg tega me zanima KAKO bi ti to naredila etc etc", dokler tebi na ljubo res ne bi škripnila... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje bi dobil tako ploscico

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
174752 (3632) SSH
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413488 (11737) VolkD
»

Kaj kupiti za tiskano vezje

Oddelek: Kaj kupiti
203903 (3648) teedy
»

Kemikalije za jedkanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
207504 (7208) zcetrt
»

Elektronski termostat kot vtičnica?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113204 (3058) rap3r

Več podobnih tem