» »

Problem z namestitvijo Win XP.....boot

Problem z namestitvijo Win XP.....boot

scythe ::

Pozdravljeni

Danes sem kupil nekaj novih komponentov za računalnik in prvič se mi je naredil takšen problem! Jaz grem nalagati na novo windowse ( imam novi SATA disk). Jaz lepo formatiram disk pol kopira neke fajle in se računalnik po 15 resetira ( to je še vse vredu). Potem ko se pa na novo zažene bi pa moralo začeti nalagati windowse in jih noče! Začne spet bootat iz cd! A kdo ve rešitev?

scythe ::

da malo bol natančno napišem kaj je narobe!

Imam osnovno ploščo Gigabyte GA-K8NF-9 in trdi dist WD 200Gb Sata! Jaz sem lepo vse priklopol na računalnik , nič spreminjal v Biosu! Meni nikjer ne zazna v Biosu diska! Potem ko grem pa nalagati pa mi zazna neki dist. Potem nekaj formatira ....potem resetira računalnik in namesto da bi inštaliralo XP mi še enkrat boota! Res da prvič delam z diski SATA tak da nimam pojma kaj je narobe!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

BigWhale ::

CD daj ven iz CDroma? ;)

scythe ::

Sem dal in napiše DISK FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER! Drugače v raid mi zazna disk! v biosu pa ne! Zakaj ne? Pa sem dal ko nalagam wiundows F6 pa disketo za sata gonilnike noter ( dobil sem jih na njihovi spletni strani GIGABYTHE ). Kaj je narobe?

scythe ::

Problem je rečen


V biosu smo dal na disable :
- sata1 primary raid
- sata1 secondary raid
- sata2 primary raid
- sata2 secondary raid

In je zaznalo disk!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win problem

Oddelek: Strojna oprema
172297 (2053) fantasycamp
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261886 (1323) pegaso
»

ASUS A7V600-X --->Sata II

Oddelek: Strojna oprema
322596 (1959) OmegaM
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402290 (1653) PIII850
»

Problem : BIOS ne prepozna SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
61074 (975) mikko

Več podobnih tem