» »

direct3D

direct3D

Mikron ::

Lep pozdrav, od kar sem na računalnik namestil directX 9.0c mi nič več nedela. Pojavljajo se mi okna z raznimi opozorili: "ERROR: Can not intialize 3D engine" ali pa: ERROR: Unable to intialize renderer. Make sure that direct3D acceleration is enablet..
Malo sem brsak po spletu in naredil naslednje: šel sem v start/zagon in natipkal "dxdiag" prikazala so se mi directxova diagnostična orodja. Pod jezičkom Display sem opazil da se lahko spreminja enable/disable gumb. Jaz ga ne moram spremeniti, ker mi zraven piše Not avalible
Spedaj sem zasledil ta dva napisa in pomoje je problem v tem: "The file nv4_disp.dll is not digitally signed, which means that it has not been tested by Microsoft's Windows Hardware Quality Labs (WHQL)."
"You may be able to get a WHQL logo'd driver from the hardware manufacturer. Direct3D functionality not available. You should verify that the driver is a final version from the hardware manufacturer."
Šel sem na domačo stran vendar nisem našel novejših driverjev, vsaj mislim da jih ni :\ .

Moja grafična kartica je nVidia GeForce FX 5500

Za pomoč se vam že v naprej zahvaljujem!
  • spremenil: Mikron ()

Izi ::

Mislim, da ni druge, kot da so krivi driverji za grafično kartico.
Driverje v vsakem primeru namesti še enkrat.
Najnovejši so verzija 81.98
V directX diagnostic tool-u pod zavihkom display piše tudi verzija driverjev, ki je nameščena
Drivers:
Main Driver: nv4_disp.dll
Version: 6.14.0010.8198
Date: 10.12.2005

Ti so sigurno digitalno podpisani.
Stari so že skoraj dva meseca. Torej, če zadnje mesece nisi nameščal driverjev potem sigurno nimaš najnovejših.
Pa ne išči kakšnih starih driverjev na strani proizvajalca grafične kartice ampak moraš driverje dobiti na strani www.nvidia.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Mikron ::

moji driverji so:
Version: 6.14.0010.8212
Date: 19.12.2005

Senitel ::

In zakaj ne daš gor WHQL certificiranih driverjev, če si že dobil tak nasvet?

Mikron ::

Ravnokar sem namestil driverje 6.14.0010.8198. Vendar je Direct3D Acceleration enable /disable gumb še vendo zasenčen. pod notes mi pa piše še samo "Direct3D functionality not available. You should verify that the driver is a final version from the hardware manufacturer."

Izi ::

Hja, tukaj ti pa ne morem nič pomagati.
Direct3D Acceleration mora biti nujno na Enable, drugače lahko pozabiš na igranje kakršnihkoli iger.

Če so driverji za grafično nanovo nameščeni, to pomeni samo, da so tvoji Windows pokvarjeni.
Preskeniraj disk za virusi, naredi CHKDSK če imaš kakšne pokvarjene datoteke, probaj nanovo namestiti DirectX.
Lahko probaš še "System Restore Point" na točko preden se ti je vse pokvarilo.

Če nič ne bo delovalo pa boš moral počasi misliti na formatiranje diska in novo namestitev Windows :\

Senitel ::

Poskusi s kakšnim driver cleanerjem pobrisat vse driverje za grafično.

Mikron ::

Odstranil sem driverje tako da sem šel v sistem/dvice manager tam poiskal driverje za grafično kartico in jih odsranil z Uninstall. Potem sem driverje še enkrat namestil vendar ni spremembe. Kateri driver cleanerjem naj uporabim in kje ga naj dobim, kakšna priporočila itd.
Kaj pa možnost, da je kriv directx. Kod sem že omenil so se mi problemi zaželi ko sem namestil novejšo vezijo directx 9.0c.
Naredil bi preizkus, odstranil bi directx 9.0 in namestil prejšnjo različico, mislim da je bila to 8.1 oziroma verzija ki je bila nameščena ob namestitvi windowsa. Zanima me kako naj odstranim directx? Poskusil sem z add or remove programs v nadzorni plošči vendar ga tam nisem našel.

Daliborg ::

fresh windowsi bojo mel ze vgrajen dx90, ter osnovne gonilnike za tvojo grafo ...dovolj tudi za igranje iger....bos imel prej resen in urejen! ker meni to disi po format-u ;)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Mikron ::

format bo res tista zadnja možnost, ko bojo vse druge izčrpane :) . A se direcx sploh da kako odstranit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mikron ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z igranjem iger- Directx

Oddelek: Pomoč in nasveti
211562 (1242) Venta20
»

Windows XP Black screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
122969 (2709) Twix
»

DX10 Benchmarks - Call Of Juarez

Oddelek: Navijanje
244106 (2829) Tilen
»

Igre ne delajo v Win Xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
141234 (978) Soncek
»

3D Mark 2000 in 2001 = VELIK PROBLEM :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101810 (1670) BustA

Več podobnih tem