» »

Zoom Gallery Mambo, ne deluje!

Zoom Gallery Mambo, ne deluje!

Flipper ::

Pozdravljeni!
Zanima me, če kdo ve, zakaj ne morem na spletni strani ustvariti galerije. Uporabljam mambo, in modul zoom gallery sem inštaliral, slike lahko dajem gor, toda ne morem ustvariti gallerije, s tem da ima server vklopljen safe mode, v php skripti.
Zasledil sem že po internetu ta problem a ne rešitve. Pravijo, da naj bi to bilo odpravljeno z naslednjo različico mambo.
Ja ja, kot vedno smo vsi vsevedni...

matjash ::

verjetno je rešitev da kontaktiraš admina od serverja pa ga prosiš če lahko za 15 minut vključi safe mod pa mu rečeš da maš kakšne komponente za inštalirat. V tem času pa ustvariš manjkajoče galerije. Tako mislim jaz jutri narediti, je pa res malo zamudno in neudobno, ker so danes tud meni vključli safe mode na hitrost.si pa ravno na 75% sem bil z izdelavo strani zdej pa ne morem niti komponent inštalirat. Zanima me kako pa jih lahko preko FTPja na kar mi je admin namignil, saj sem probal komponento odzipat , ustvaril eno mapo v public_htmlju in vanjo prenesel vsebino zipa - potem pa iz namestitve komponent izbral namestitev iz urlja pa prav tako ne dela.
... bolje pozno kot nikoli.

BluPhenix ::

Ja problem je verjetno v safe mode, ker prepreci ustvarjanje map. Pohlej malo na strani zoomfactory, mislim da je neka resitev za to, se vedno pa ti ostane, da rocno naredis mapo in njeno ime zberes ko ustvarjas album.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

matjash ::

Jaz sem ponudnika prašal če mi začasno vključi safe mode, potem pa sem ustvaril galerijo A, galerijo B,... F in jih pač nisem objavil, da niso vidne, če jih bom kdaj potreboval jih pa samo preimenujem ker ime direktorija se ne spreminja, ko je enkrat ustvarjeno.
... bolje pozno kot nikoli.

marclar ::

ja.. tezavo se da resiti s php komandami za ftp povezavo. lahko ustvarite mapo, posiljate arhiv, vse preko spletne strani, tudi če je safe_mode ON.

namig:
$conn_id = ftp_connect($ftp_server);
ftp_login($conn_id, $ftp_user_name, $ftp_user_pass); //tu se php skripta poveže preko ftp
ftp_chdir($conn_id, $dir_path1); //takole lahko spreminjaš mapo
ftp_mkdir($conn_id, $dir_path1);//takole lahko ustvariš novo mapo

tudi chmodate lahko mapo na 777, in z njo počnete kar hočete..
tako se lahko izognete skorajda vsem tezavam ki prihajajo s "safe_mode"

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marclar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z grafičnimi gonilniki

Oddelek: Zvok in slika
7929 (866) Clubraider
»

Predelava templejta?

Oddelek: Izdelava spletišč
141492 (992) LapD
»

win7 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
5679 (640) Hexx
»

Avtomatski ponovni zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
71538 (1022) ender
»

Apache2: suphp vs suexec vs mpm-itk

Oddelek: Omrežja in internet
131638 (1434) Enter4

Več podobnih tem