» »

Gigabyte mATX in Yonah

Gigabyte mATX in Yonah

GA-8I945GTMF-Y-RH

Slo-Tech - Kot kaže, bomo priča čedalje večji ponudbi matičnih plošč, ki lahko v svoja nedrja sprejmejo najnovejše Intelove procesorje, poimenovane Core Duo (Yonah). Prvo matično ploščo proizvajalca Gigabyte so zasledili, le kje drugje kot na Japonskem. Za pretok podatkov in usklajeno delovanje skrbi (pasivno hlajen) vezni nabor 945G, na plošči pa poleg danes povsem standardnih pritiklin (FW; USB, …), najdemo še PCIe x16 in x1 utor in dve standardni PCI reži. Na procesor se lahko namesti standarden hladilnik, namenjen za socket 478, torej za stari dobri Pentium 4.



Cena in dejanska dobavljivost še nista poznana niti na Japonskem.

19 komentarjev

mtosev ::

A ni to S479 in ne S478?

Kje tista ročica?

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Ja, samo bracket za HSF je tak, da lahko sprejme stare hladilnike. Poleg tega:

The Yonah socket is still a 479-pin interface, however the pin-out has been changed once more, and of course Yonah won’t even physically fit into any current Pentium M motherboards. Instead, you’ll need a brand new motherboard with a brand new chipset. So if you invested in any of the handful of desktop Pentium M motherboards that were released over the past year, you’re unfortunately out of luck. Anand
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::



Yonah (left) vs. Dothan (right) - Note the different pin-out


Dothana na to plato ne boš spravu ;). (edit, typo)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

A ni tko, rahlo fejst ORNK idiotsko narest za s478 cooler bracket? Zadeva se namreč v dost primerih zatakne noter, YOnah je pa brez heatspreaderja. Sicer je ta sistem dost nedolžen, vsaj v primerjavi z A64 sistemom, a še vedno...

TribesMan ::

To mi deli! Upam da bomo vidli se dost takih plat... Prov poln kufr mam teh novih racunalnikov ki kurijo miljone wattov in so glasni in veliki in grdi...

iMac Core duo (ki ima za osnovo plato na istem chipsetu k tole pa se R x1600) porabi na full load okoli 50W... to jest hocem :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

borchi ::

ja, js tut hočem x86 mac-a!

no, nič nimam proti, če bi kakega bastardskega hackintosha lahko skup sešraufal. zaenkrat še čakamo :(
l'jga

RejZoR ::

Lol, Intel menja te sockete hitreje kot ves folk menja gate na Slo-Techu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mtosev ::

Na Mace z Inteli lahko namestiš Windows?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

borchi ::

ne še. ker so windozi prečoravi, da bi EFI podpirali.
l'jga

OwcA ::

EFI zna emulirati tudi BIOS, tako da to ne bi smel biti problem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

borchi ::

zna že. sam če BIOS comp. layer ni implementiran v applovem EFIju pol XPjev ne boš zbootal na intel mac-u. tut trenutne viste (beta) ne.

vsaj taka so poročila s "terena".
l'jga

OwcA ::

Jobs pravi, da niso in ne bodo preprečevali (podpirali seveda tudi ne) poganjanja Windows.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

borchi ::

skratka, OSX 1.4.4 so v praksi zbootali na bež PCju prej kot pa windows na belem intelMac-u.

ne rečem, da ne bi blo fajn, če bi windows lahko naložu na mac-a, ampak neke hude panike pa ni...
l'jga

OwcA ::

skratka, OSX 1.4.4 so v praksi zbootali na bež PCju prej kot pa windows na belem intelMac-u.

To je precej sofistično, ker ne upoštevaš koliko časa je na voljo OSX za x86 in koliko časa Intel Maci.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

borchi ::

jah, ne vem, ampak uradno razlike ni niti za sekundo. s tem, da je OSX 1.4.4 leaknal šele nekaj dni po tem ko so že v intel Mac-e tiščali windoz cd-je.

btw, o EFIju ni bilo v nobenem buildu pred 1.4.4 ne duha ne sluha.
l'jga

Spajky ::

Kar se tiče da Yonah ne bi pašal na starejše s.479 plate ali celo Asus-CT-479 adapter, se zna zgodit podobna stvar kot s Tulci na BX-u; spet bo nekdo napravil kake prevezave pinov in spet spravil mogoče Intla na laž, da se spet rabi nova plata in čipset; utegne bit zabavno, sam datashete treba malo poštudirat :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

PrimozR ::

Ne vem ne vem. Tukej je problem, da je en pin zamenjan. Boš šel vrtati luknjico v matično? Sicer pa dvomim da je tukaj samo zamenjava enega pina. Rekel bi, da so pri Itlu malo bolj zakomplicirali zadevo :)

Spajky ::

He, tudi pri Tulcu ni bil samo en pin za prevezat... kar pa se tiče socketa, spodaj je itak 480 ali celo več pinski, samo pokrov nima vseh luknjic in povezave dol na plato, zvrtat jo pa glih ni rocket sience :D :D :D ; ko bom mel kaj cajta bom malo preštudiral razlike med obemi datasheet-i. :)) Pa Bios bi blo treba tudi shekat ...

Zdej so tudi na eXtreemeSys. rešli problem doseganja visokih (prek 300!) Fsb (Hypro5); kako, sem pa že jest nakazal tam nekje z mojimi idejami pred več kot pol leta, ma so se bali :| moddat adapter za Dothana kot sem jest takrat predlagal ...

S tem se je rešil tudi 185FSB barrier problem s 100Fsb P-M in C-M-ji. Rešen je tudi problem navitja C-M350J za preko 100% (Kamerat), sva mela debato preko PM lani ... :))

Žrtve so tudi padle, pri 150% :| overvoltu na internem proc PLL-ju je ta hrabro in junaško preminil! ... slava mu .. :D :D :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico za matično ploščo Asus P5LD2-X/1333

Oddelek: Kaj kupiti
5717 (662) pejakos
»

Pohitrite igre na svojem netbooku

Oddelek: Novice / Grafične kartice
254202 (3113) Pyr0Beast
»

PC za delo s Fotoshopom in Autocadom (igric ne špilam)

Oddelek: Kaj kupiti
151417 (1417) Liker
»

Menjava starega procesorja

Oddelek: Strojna oprema
211955 (1743) jat2406
»

Novo nForce 4 čipovje za Intel procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
102781 (2590) flipflop

Več podobnih tem