» »

Napajalnik na poti v večna lovišča?

Napajalnik na poti v večna lovišča?

xabre ::






Evo par slikc.
Tista rjava zadeva na trafotih? mi sumljivo zgleda, je pa noname 350w napajalnik, računalnik se resetira non-stop in mi para živce. Ostale komponente, razen matične sem že izločil, kot vzrok.
Sistem je pa trenutno še malo underklokan za max. stabilnost.

Itak mislim novega kupit, ampak vseeno, kakšno mnenje?
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Microsoft ::

Ce mislis on ta velik transformator, bi tista rjava stvar znala bit lak. Zice bi naj bile izolirane, mogoce so z lakom.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

sebastjan v ::

Tisto na trafotu je lak, ti raje (če imaš možnost) preveri kapaciteto tistih dveh elektrolitskih kondenzatorjev na sl.1 v levem zg.kotu in poglej, če je kateri napihnjen na vrhu.
sebo

vuso ::

Da se mal vrinem.Prva tema z napajalniki, ki mi je padla v oči tako da se avtorju že vnaprej opravičujem:8)
Ali je 350w napajalnik sposoben napajat 3200+ athlona in x800gto2?
hvala in še 1x sorry:))

tiborrr ::

Naceloma bi moral zadostovati.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

vuso ::

Potem pa ql:)) No pa sej bomo vidli.Kakšni so kej simptomi da ne dela najboljš(razen črnega ekrana):P

stromar ::

Napajalnik izgleda OK. Da bi napihnilo kondenzatorje na mrežni strani še nisem videl in je zelo majhna verjetnost glede na majhen tok.. Kondenzatorje ponavadi napihne na nizkonapetostni strani.

Preveri, da ni na plati kak napihnjen kondenzator in je to vzrok resetiranja

Lp

PrimozR ::

Če je PSU no-name, dvomim da bo delalo. 300W no-name meni ni zagnal plate, proca pa RAMov. Venti so se sam ubrnil in konec.

sebastjan v ::

@Stromar



>Napajalnik izgleda OK. Da bi napihnilo kondenzatorje na mrežni strani še nisem videl in je zelo majhna verjetnost glede na majhen tok.. Kondenzatorje ponavadi napihne na nizkonapetostni strani.


Jaz pa sem že videl napihnjene kondenzatorje na mrežni strani, in to veliko večkrat, kot na sekundarni strani napajalnika, taki kondenzatorji ne opravljajo funkcije glajenja usmerjene napetosti, posledica je ta, da switcher ne more delovati s polno močjo, oz. napetost tudi na sekundarni strani ob obremenitvi močno niha, kar ni dovolj za nemoteno delovanje za rač.
Na take primere sem ponavadi naletel v napajalnikih 300-400w modelov brezim. proizv.
Seveda je tudi možno, da je na sek. strani napaka, ali pa da je napajalec sploh prešibak
sebo

stromar ::

Jaz sem jih odprl vsaj 20 pokvarjenih in nikoli nisem našel niti malo napihnjenih kondenzatorjev na mrežni strani. Mogoče si sklepal o napihnjenosti po tistih črnih plastičnih pokrovčkih na vrhu kondenzatorjev, ki lahko izgledajo izbočeni, a če z nohtom pritisneš na sredino se plastika pogrezne, ker je spodaj raven aluminij

Tudi ni logične razlage, zakaj bi se napihnili, saj doživljajo 10x ali 20x manjše sunke kot tisti na sekundarni strani. Edino če bi bili ekstremno slabe kvalitete. A potem bi bili enake kvalitete tudi tisti na sekundarju.

Lp

stromar ::

Še glede moči. Ta je pri večini napajalcev zelo zlagana. Za zgornji napajalnik si upam trditi, da bi se izklapljal pri 200W realne obremenitve, ali pa bi prebilo kakšno diodo.

Lp

xabre ::

No kakorkoli že, zdaj sem zamenjal napajalnik 450w noname:D in zadeva dela super.
Najprej sem kondenzatorje na plati zamenjal, ker so bili napihnjeni pa ni bilo nič bolje, po menjavi napajlca je pa v redu. 8-)
Pa prej sem imel 4.75v pri underclockanem sistemu, zdaj imam pa 4.95v pri navitem sistemu.

ethelred ::

Pa se še jaz malo priklopik k debati. Zanima me če je moj napajalec še ok ali bo potrebna menjava. Imam namreč no-name 350 W, v kišti pa P4 Northwood 2.4,2x512 Twinmos SP,120 GB SATA disk, GF 4200 Ti, NEC 3500, Abit IC7-MAX3...

Ko sem se malo igral z navijanjem se je vsake toliko časa pojavil blue screen, ko pa sem ga obremenil s programom OCCT pa sem dobil naslednje grafe:






"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

r33tr0 ::

tale napajalnik je grozota.
http://www.lemonparty.org/

PrimozR ::

Yup, 5V linija pod obremenitvijo MOČNO overvolta, 3,3V pade in to ful, 12V pa v idle overvolta, pod obremenitvijo je pa spodaj... Precej švoh tole.

r33tr0 ::

5V in 12V sta skopljene in 5V ni obremenjena, mogoče če bi obremenil mal bolj 5V bi 12V bla tud mal višja, samo je tole res slabo.
http://www.lemonparty.org/

ethelred ::

Pa še klasično vprašanje :D, kaj priporočate tam nekje do 10k? Lahko tudi rabljeno.

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

Pyr0Beast ::

Lc silent (or smth like that) 450W :D
No, z lc-ji je tko, ča maš srečo (samo) piska, če maš še večjo, obrneš kabel v vtičnci pa dela :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

popravilo napajalnika za namizni PC

Oddelek: Strojna oprema
192312 (1660) Ikspe
»

Kaj si pogledati v Franciji (okolica Merseilla)

Oddelek: Loža
71262 (1160) levaky
»

Skurjen napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
152819 (2533) stromar
»

Navaden ATX sem predelal da dela na 12V vhodu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
416930 (5181) DimmniBurek
»

AT napajalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213480 (3215) aly

Več podobnih tem