» »

Kaj si pogledati v Franciji (okolica Merseilla)

Kaj si pogledati v Franciji (okolica Merseilla)

levaky ::

Lep pozdrav!

V ponedeljek grem za 14 dni v Francijo v bližino Merseilla, pa me zanima, kaj bi vi priporočali da si ogledam. Grem z avtom, tako da prevoz ni problem.

Najrajši imam sicer ogled naravnih znamenitosti, ampak ker je poletje je tam bolj ali manj vse rumeno.

Kaj sem si že ogledal:
- Mesto Martigues
- Festival v Avignonu
- Pont du Gard
- Arles
- Nice
- De Baux grad
- Nimes

Polja sivke so mi zelo všeč, vendar bom letos prepozen, saj bo najbrž že požeta. V Avignon se bom tako ali tako odpravil, saj je festival zabaven vsako leto. Pont du Gard bom obiskal, da se enkrat skopam v reki in ne v morju, potem mi je pa zmanjkalo idej:) De Baux grad mi je bil lansko leto neznansko všeč.

No, če ima kdo še kakšne predloge, prosim na dan z njimi.

Hvala, Matej

Vikking ::

Če boš hodil kje blizu Sainte Croix Lake se le skopaj tam, pa še kanjon Verdon je zanimiv.

levaky ::

No evo, tega se nisem mogel spomniti. Sem tudi že ta jezer obiskal, ko smo šli enkrat pogledat polja Sivke. Sicer pa sem ga imel letos plan iti ponovno pogledat, saj sem bil takrat kakih 10 let manjši in brez fotografske opreme:)

Hvala za idejo:)

Vikking ::

Mi smo našli polja sivke ko smo se pomikali iz Saint Croix Lake proti Digne. Iz Digne pa smo falili glavno cesto ter prišli v Barles, kjer smo se peljali po zanimivi soteski... v glavnem odvisno v katerem koncu si in tudi če fališ te vedno spremlja lepa pokrajina in vsepovsod je kej zanimivega za videt.

Takle se pripelješ nad jezero (na tej cesti srečal ferrari enzo-ta):


polja sivke:


Ko smo falili smo spet bili na čudoviti cesti:

reptilia ::

francozinje?

>:D
Forgive your enemies, but never forget their names.

Vikking ::

reptilia: hrvatska, bosna i srbija.

para! ::

Da srečaš Ferarri Enzota ni treba it v Francijo, ga lahk vidiš tud pri nas ;)

lp
Death before dishonor!

levaky ::

No, francozinje niso nič boljše kot punce, ki jih imamo doma. Po večini je kvečjemu slabše:) Sicer pa jih že 15 let gledam in ni to več to:)

Matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

karting-rekreativni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779759 (5845) mastah
»

Napajalnik na poti v večna lovišča?

Oddelek: Strojna oprema
171663 (1238) Pyr0Beast
»

ATI 980PRO ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
6866 (808) dolenc
»

Thief 3: Deadly Shadows

Oddelek: Igre
221624 (1137) Freelancer
»

Najbolj obiskan koncert

Oddelek: Sedem umetnosti
142569 (2301) boom-bar

Več podobnih tem