» »

internet prek LAN

internet prek LAN

perci ::

Jutri nameravam narediti tole: 3 racunala povezat na HUB, medtem ko bo eno od teh treh racunal povezano na kabelski modem. Sedaj me pa zanimata dve stvari: 1.Kako se LAN sploh skonfigurira (na racunalu, ki bo prklopleno na net bojo win2k, na enmu win98, na tretmu pa se ne vem) 2. Kako nardim da bo net delal na vseh treh kompih
LP Peter

Can ::

Če že nimaš na vseh računalnikih dodaj protokol TCP/IP, vsaki mašini daj svojo IP npr. 192.168.1.1, drugi 192.168.1.2, tretji 192.168.1.3, vsem daj isto masko 255.255.255.0 in seveda vse postavi v isto skupino. Skupna raba interneta je omogočena v Win2K, Me in 98SE, sicer pa si inštaliraj program WinGate, ki ti bo vse še olajšal.

Tomi ::

IP številke za mrežo so po defaultu 192.168.0.x, lahko pa daš tudi kaj lažjega..
Samo tako je, da Wingate dela samo en mesec, potem se moraš pa znajti...
metrodusa.blogspot.com

tec ::

Namesto Wingate-a, ki je dovolj kompliciran, raje uporabi kak preprost proxy. Jest imam AnalogX Proxy, ki ne rabi nobenih posebnih konfiguracij, dela pa vse kot bi moralo (SOCKS,POP3,HTTP,FTP,..). Drugace pa naredi tocno tako, kakor je Can napisal.

ABX ::

Če si preveč len za astalavista.box.sk potem winproxy dela neomejeno časa za 2 user-ja.


A še nekaj če želi uporabit uno skupno rabo neta vgrajeno v winsih ne smeš dodelit fiksen IP.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

na w2k racunalu enostavno sharas Internet povezavo, vse ostalo pa je avtomatsko. Nic ne rabis IP-jev nastavljat - nicesar.

perci ::

bomo poskusl, pa vam sporocim ce mi je ratal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289382 (6318) bastadu
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654922 (4158) Klemenn
»

vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132243 (1976) boogie
»

Internet connection sharing

Oddelek: Omrežja in internet
321741 (1243) Quickbeam
»

Domace omrezje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151763 (1459) ToniT

Več podobnih tem