» »

firefox 1.5 - požrešen

firefox 1.5 - požrešen

mrcina ::

Opazu sem, da mi firefox požre tut več kot 100 mega rama8-O -recimo ob normalnem surfanju, ko mam odprih cca. 10 tabov A je to normalno? Ta problem se mi je pojavu šele z verzijo 1.5. Zanima me, če ma še kdo podobno izkušnjo.

#000000 ::

Normalno men tud do 300 in čez gloda ampak mam tabov 30 recimo ne vem bom zdele probal. Opera je glede tega manj požrešna, ker pr men samo odprt FF brez nobenga taba papa nekje 21 mb, Opera 6-7 tko nekak. LP

#000000 ::

Ops. Ne vem kaj se je zgodl ampak zdele jih imam 32 in mi kaže 107.mega ne vem kva je blo pa, ampak zadjič sem gledu porabo za en drug prog. in vidi da ma FF nekaj čez 300, tko da ne vem, lahko je tud kak bug.

Je sicer mal bolj požrešen, ampak jest ga ne menjam niti za opero, sem že tolk navajen da bom ostal. LP

BlackHole ::

Kolk rama ti požere, sploh ni odvisno od št. odprtih tabov. Jaz jih imam ponavadi od 2-5, ampak čez čas (nekaj ur-šiht), ko jih zapiram od odpiram nove, mi požere okrog 150-200 Mb, pa četudi bom vse zaprl, se količina spomina ne zmanjša. Dokler ga ne zaprem. Ne vem, če je to čisto "normalno".
LP Marko

Kami ::

Meni se to tud skoz dogaja in mi gre prav na živce ko mi pol celi sistem šteka ;(

Malkec ::

Dokupi ram :D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

b0B3k ::

A že kdo pozna rešitev za ta mozillin bug?
Stvar namreč postaja močno moteča.

Tr0n ::

Jah, dodatne funkcionalnosti imajo pac svojo ceno. Popravka ni in ga ne bo. Resitev? Uporabi kak drug browser.

b0B3k ::

Imaš kake verodostojne vire, da si upaš trditi da popravka ne bo?

Tr0n ::

Preprosto, ker to ni bug. :)

Vsak tab in plugin pac rabi svoj del resourcev. Lahko edino malce zoptimizirajo, ampak ce dosedaj niso do verzije 1.5.0.1, malce dvomim.

CCfly ::

Porabo RAM-a pri Firefox-u lahko logično razdelimo na dva dela. En kos RAM-a za samo binarno kodo programa in kos RAM-a kot predpomnilnik za spletne strani.
Koliko pomnilnika porabi za predpomnilnik spletnih strani, si lahko ogledate tako, da vpišete about:cache v naslovno vrstico.

Memory cache device

Number of entries: 164
Maximum storage size: 38912 KiB
Storage in use: 5429 KiB
Inactive storage: 3007 KiB


Jah, dodatne funkcionalnosti imajo pac svojo ceno. Popravka ni in ga ne bo.
Bulšit, Firefox 1.5 pušča pomnilnik (memory leak) kot preluknjano sito. Zakaj mislite, da še vedno uporabljam različico 1.0.7 ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

b0B3k ::

@Tr0n: Še vedno ne verjamem da bi si mozilla dopustila živeti s takim bugom, kar to zagotovo je.
Morda pa se bodo stvari vendarle kam premaknile klik

Tr0n ::

Saj pri 1.0.7 je isti smorn. Ga tudi uporabljam in vedno zasede najvec sistemskega pomnilnika od vseh aplikacij.

dolenska ::

hja fantje nabavt bo treba ram. men tut pozre okol 150Mb pa se dlih ne sekiram

mrcina ::

@midi: bolnik! - a nej svojo tastaro mašino (550mhz, 256ram) zarad fajrfoxa u smeti vržem???
- sploh sm pa najdu K-meleon browser na sourceforge.net in sm zlo zadovoln zaenkrat; prbližn
2x+ manj rama porabkot firefox1.5 pa tut sicer je simpa

dolenska ::

hja mrcina, kaj naj pa drugega recem kot to da si nabavte ram da vam bo mozila delala. zdej ce sm zaradi tega bolnik tut prov. drugače pa še zmeraj obstaja alternativa internet explorer.

#000000 ::

Hja jest mam dve mašini ki jih več al manj uporabljam skoz, in na eni mam 512 MB na drugi pa 1 GB tko da se ne sekiram dost za ram, mi pa gre zelo na živce ko naletim na kak požrešen program, ker jest rabim ram za vse kej druzga kot da bom futral neki prekomerno. Drugač pa ja če deskaš z 10 tabi ni nič čudnega če mal več popapa, edin moti me da ko jih zapreš 9, je poraba še dolgo dolgo časa ista kot pri 10, samo to me mal moti, ostalo pa je super in nebi menjal za nič niti za opero ne. LP

Highlag ::

Ravno na tem forumu je nekdo že zapisal, da se da porabo rama, če vas tako skrbi zmanjšati.

Nekaj spominjskih lukenj so pa očitno pokrpali v verziji 1.5.0.1, ki je ravno izšla.
Never trust a computer you can't throw out a window

b0B3k ::

Torej, namestil sem si 1.5.0.1 in zaenkrat je videti, da je res nekaj lukenj že zakrpanih, jih pa še vedno nekaj ostaja.
Če je kdo prebral tisti link, ki sem ga prej podal, je ugotovil da se splača malo poigrati z nastavitvami v about:config. Predvsem se splača dodati novo boolean vrednost Config.trim_on_minimize in ji določiti vrednost true, le-ta namreč povzroči sprostitev rama ob minimiziranju firefox-a.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri nadgradnji ubil "lisico" (Kubuntu)

Oddelek: Operacijski sistemi
272220 (1824) Quikee
»

Firefoxov problem s pomnilnikom je lastnost brskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8410270 (7530) MrStein
»

Izšel Firefox 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8911561 (8808) marhyo
»

FireFox izgublja svoj delež (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
838999 (6672) fahrenGONE
»

firefox porabi veliko rama

Oddelek: Programska oprema
161268 (1008) mat3jc3k

Več podobnih tem