» »

domena

domena

Milko ::

Imam registrirano (imena so izmisljena) domeno nekaj.si. Torej je moj URL www.nekaj.si. Sedaj pa sem naredi WAP stran in me zanima kako priti do naslova wap.nekaj.si (tako imajo nekatera slovenska podjetja). Hvala za odgovor!

PaJo ::

Ce imas ti registrirano domeno nekaj.si, se to ne pomeni da mas stran www.nekaj.si, to vse se nastavi z DNS strezniki in sicer jabis dva DNS streznika(lahko tudi samo enega amapk backup je zmeraj dobrodosel). V glavnem ti si v DNS strezniku dolocas kje se nahaja dolocena poddomena za tvojo domeno nekaj.si. Se pravi ce zans tvoj DNS prav nastavit lahko namesto www.nekaj.si uporabasi samo nekaj.si pa tudi dela(probaj samo slo-tech.com:D:).
V glavnem ce zelis imet wap.nekaj.si pac moras DNS streznik prav skonfigurirat da to laufa, kak se pa to naredi pa mas puno navodil povsod po netu, problem je se samo v tem verjetno da ti nimas nadzora nad DNS streznikom od nelkaj.si, mam prav??? Ce pa mas pa ti lahko tudi kako pomagam:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Milko ::

Pajo, stvar je taka: Torej imam registrirano domeno nekaj.si. Pri SiOLu sem zakupil prostor, torej bom imel homepage na njihovem strezniku. Kaj treba torej storiti, da bom dostopal do strani preko www.nekaj.si oz. nekaj.si? In se z WAP mobitelom (imam tudi WAP stran) preko wap.nekaj.si? Hvala za pomoc!

PaJo ::

Ja glej...
Ce ti ze glih nudijo web hosting ti bodo verjetno nudli se DNS hosting in pri tem jim bos verjetno moral povedat da se ti zelis imet polek www.nekaj.si se tudi wap.nekaj.si in upam da bodo oni to znali porihtat, pac v DNS-ju morajo nastavit prav da bo potele wap.nekaj.si kazal na pravilni sreznik, kjerkoli boz pac mel stran z podporo Wap-a. V bistvu a lahko mas oboje tudi pri Siol-u pac verjetno je tu stvar dogovora. Najbolse da se na njih obrnes, ker namrec jaz se z njimi nisem mel posla, ker mam lasten streznik in si lahko vse sam porihtam:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sergio ::

ne verjamem da bi siol samo zaradi enega sel MIME datoteko spreminjat :P

lahko pa tut... nism sure
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Primoz ::

Stvar se da tudi lokalno popravit v .htaccessu, samo na siolu imajo to verjetno že narejeno.:D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

PaJo ::

Hehe... to ti samo upaj, siol ma tako zmedo da vcasih neve kje se g glava in kje rep drzi:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sergio ::

mah sej lahko sam popravis ane?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Bungee- ::

Siolu rec da imas tud WAP stran, pa da bi mel poleg www DNS vpisa se WAP vpis, je cist mal dela, pa pomojem se racunal nebi. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

PaJo ::

Jaz to itak vem da je full malo dela, samo vprsanje je kolko je to delo za siol vredno, pa ce jim sploh da kaj takega delat:|:|
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sergio ::

sej lahko user k ma shell do siol popravi svojo access datoteko rajt?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

PaJo ::

Ja no vpasanje ce lahko, pac kolko vem ma siol vse na NT-jih tako da shellov verjetno pri njih ni mogoce dobit, pac predvidevam:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sergio ::

aja... uff :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevzem domene

Oddelek: Izdelava spletišč
464736 (3243) tec
»

zapis v DNS strežniku

Oddelek: Izdelava spletišč
6939 (886) RaspeR
»

DNS server

Oddelek: Omrežja in internet
51461 (1321) t3hn0
»

pddomena

Oddelek: Omrežja in internet
322847 (2499) Gwanaroth
»

domena .se

Oddelek: Omrežja in internet
111312 (1045) ahac

Več podobnih tem