» »

Kako zablokirati CD player

Kako zablokirati CD player

grvinar1 ::

Pozdravljeni
Imam 1,5 letnega sina ,ki je po dolgem prakanju in tipkanju pogruntal s katerim gumbom se odpre CD oz. DVD romu .Po prvem ponosu(uh kako brihtnega junaka imam)se je pojavil problem kako mu preprečiti stalno odpiranje,ker bo prej ko slej kaj pokvaril,ali mogoče tudi sebe poškodoval.Skratka zanima me ,če obstaja kakšen način(mehanski oz.z nastavitvijo računalnika ),da blokiram tipko na računalniku.

SimplTech ::

Ena ideja (malo odbita sicer), ki mi pade na pamet je, da si narediš stikalo, ki ga montiraš nekam zadaj računalnika in z njim prekineš tok CD/DVD romu.

To sicer ni ravno najboljša rešitev, je pa 100%. Izklopiš stikalo in CD rom ne dobi napetosti preko molex priključka. Ko pa potrebuješ CD rom pa samo prestaviš stikalo in stvar deluje. Da to narediš potrebuješ molex Y kabel (razdelilec), majhno stikalo in osnovno znanje spajkanja.

Druga ideja, ki pa je žal dražja je pa da si kupiš ohišje, ki ima vratca, ki se zaklenejo (Chieftec Dragon recimo).

Verjetno obstaja tudi kakšna druga možnost, a trenutno se je ne spomnim.

Dr_M ::

SimplTech: tale tvoja teorija sicer lepo zgleda, sam v praksi pa nebi slo....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SimplTech ::

@ Dr_M in zakaj ne? Potrebno je samo na molex razdelilcu s pomočjo stikala prekinit 12v linijo. Učinek je isti kot da bi izvlekel molex ven iz CD-roma.

Prodoben sistem, ki ga uporabljajo katode - v PCI slot se vgradi stikalo za on/off.

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

@SimplTech:

Na ta način lahko skuriš IDE port na plati ali samo IDE enoto. Možnost je majhna, ampak nikoli se ne ve. Zadeva ni ravno neka lučka, ki brli zaradi lepšega.

Poleg ohišja z vratci, obstajajo programi (vsaj za DOS sem prepričan, ki zaklenejo vrata CD enote.
Nekoč je bil Slo-tech.

Quikee ::

Med tem ko to debatirate sem en tak program nahitro napisal... klik

Azrael ::

Na Win98 program ne dela, po kliku nanj ne javi nič, vendar knof na CD in DVD enoti deluje normalno naprej.

Delam mogoče kaj narobe ?
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

SimplTech: tako kot je Azrael povedu. da ne govorim o tem, da se ti vsakic windowsi obesijo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

roscha ::

Vtakni not CD pa mountaj pogon.

Aja saj res v Winblowzu to ne gre. >:D

Gwanaroth ::

Quikee-ov program meni deluje.
Lights often keep secret hypnosis..

Quikee ::

Azrael: Ne dela ker uporablja za komunikacijo SPTI, ki je prisoten samo v windowsih, ki temeljijo na NT. 98 uporablja se ASPI. Bom program nadgradil, da bo deloval na obeh. =)

Quikee ::

OK zdaj sem se ASPI implementiro.. zdaj bi moglo delat tudi na Win 98 - seveda ce je ASPI pravilno instaliran. =)
Link je podan ze zgoraj.

grvinar1 ::

Najprej hvala za trud.Predlagani program sem prenesel(uporabljam Firefox in XP),vendarga ne morem oz. ne znam odpreti(sem pač laik).PROSIM za pomoč.Čeprav sicer ne sodi pod to temo,naš mehanik je že začel prižigati pečico in zapirati plin na štedilniku(kar je še bolj nevarno od računalnika)

cojss ::

Quikee: Zakon program, sploh za prenosnik, ko ga prižganega prenašaš okrog in po pomoti pritisneš gumb na dvd pogonu.

grvinar1: Program je skompresiran v rar datoteko. Odpreš ga lahko s programom WinRar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

grvinar1 ::

Stvar dela8-O

jan01 ::

Še en program klik

Tukaj pa sploh piše kako in kaj klik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Synology NAS 212j in Photo Station 5

Oddelek: Pomoč in nasveti
5639 (504) SimplTech
»

Tablicni racunalnik ainol novo flame/fire

Oddelek: Pomoč in nasveti
282833 (1888) SimplTech
»

Iščem namizni računalnik z majhnim ohišjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13312600 (9907) krneki0001
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183667 (3252) SimplTech
»

Upravljanje predvajanja pesmi(recimo winamp) z daljincem

Oddelek: Strojna oprema
413130 (2599) nokia6310

Več podobnih tem