» »

Synology NAS 212j in Photo Station 5

Synology NAS 212j in Photo Station 5

s51as ::

Pozdravljeni,

Poskušam ustvariti galerijo slik ki so shranjena na NASu. Vse skupaj je zelo enostavno tako da je zadeva opravljena v par klikih. Ampak, ne vem zakaj, pri meni vse skupaj traja TAKO dolgo. Nebi bil problem če bi za 30 slik trajalo recimo 15 minut... Ampak ta proces se lahko vleče v ure! Si ne predstavljam kaj bi bilo če bi hotel dodati kakih 200 slik v galerijo.
Je to normalno?
Poskušal sem zmanjšati resolucijo slik, pa ni nič bolje.
Poskušal sem slike nalagati iz računalnika ali iz NASa razlike praktično ni nobene...

Seveda se zavedam, da ma vsak nobel telefon boljši procesor od tega NASa, ampak po drugi strani vsak nobel telefon tele slike sprocesira bistveno hitreje.
Ima kdo kak predlog ali pa ve kje delam napako?
It's just me myself and I

zee ::

Ne uporabljat Photo Stationa. Sam sem problem resil tako, da sem slike uvozil v iPhoto (uporabljam OS X), potem pa sem zbirko enostavno prekopiral na NAS.

Imam enak NAS kot ti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SimplTech ::

Uporabljam DS211, ki je zelo podoben tvojemu in tudi pri meni traja zelo dolgo da sistem prežveči slike za uporabo v Photo Stationu. Nekje sem zasledil, da je težava, ker za vsako sliko sistem naredi še pomanjšano sliko za predogled in to je za vgrajen procesor velik zalogaj.

Za pomoč pri konverziji slik lahko uporabljaš Synology Assistant, ki vsebuje opcijo Photo Uploader.



Kolikor se spomnim, ta zadeva uporablja procesor tvojega PCja, da v naprej pripravi slike in tako ni potrebno, da NAS sam konvertira. Preveri če pomaga.

s51as ::

SimplTech super bom poskusil in sporočim.
It's just me myself and I

s51as ::

SimplTech super stvar deluje bistveno hitreje, hvala za nasvet!
It's just me myself and I

SimplTech ::

:) Super, sem vesel da je stvar uspela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako strukturirate mape s fotografijami?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202102 (1628) kingsix
»

USB kljuc - Ni na voljo. Datoteka ali...

Oddelek: Pomoč in nasveti
221412 (1166) T-Mac
»

Tablicni racunalnik ainol novo flame/fire

Oddelek: Pomoč in nasveti
282838 (1893) SimplTech
»

Iščem namizni računalnik z majhnim ohišjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13312618 (9925) krneki0001
»

Upravljanje predvajanja pesmi(recimo winamp) z daljincem

Oddelek: Strojna oprema
413134 (2603) nokia6310

Več podobnih tem