» »

menjava matične

menjava matične

P_E_R_O ::

dobil sem novo plato pa bi rad zamenjalvendar održal na disku stare winxp če je le mogoče..
Ko ti vse narobe gre.... le nasmehni se še vedno je tu format c:

SisQ ::

Zakaj pa to...mislim, ni lažje posnet podatke na DVD- je in naredit nov, čist sistem?! Nato še samo posnameš podatke iz DVD - jev na nov sistem. Se zna zgodit, da bo šlo kaj narobe, če boš star disk priklopil na novo matično.


zee ::

lahko poskusiš tako, da sistem poženeš v Safe modu nato pa odstraniš gonilnike za matično oz. njen čipset, nato pa menjaš matično in spet poženeš v safe modu in počakaš, da Windowsi ugotovijo, kaj vse so novega dobili.

je pa dejansko enostavneje narediti backup in Windowse nanovo namontirat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Dzuro10 ::

In a je kdo to že sprobal? ker jaz bi tudi zamenjal intel rock lake d865perl z abit ic7 max, pa da ne bi formatiral, ker imam na disku preveč podatkov...

-Jani- ::

Js sem zamenjal med ploščama z enakim čipovjem (KT600) in ni bilo nobenih problemov, zdaj pa kanim iz KT600 na NF2.

Ogledoval sem si naslednji guide:
Swapping your board without so much as a reinstall

Izi ::

Seveda je boljša nova inštalacija.
Ampak šlo bi tudi brez nje.

Vsaka matična potrebuje driverje za chipset (nVidia, ATI, SIS, VIA,...), potem imaš ponavadi drugo integrirano zvočno kartico, druge kontrolerje za diske, integrirane mrežne kartice spet rabijo svoje driverje,...
Ko zamenjaš matično bodo vsi ti driverji neuporabni in potrebuješ nove.

Če nočeš nanovo instalirati Windows, potem odinstaliraj vse driverje, ki so za integrirane naprave na sedanji matični plošči.
Nato zamenjaj matično.
Ob ponovnem zagonu z novo matično ti bo našlo vse nove naprave in zopet nainstaliraš vse nove driverje, ki morajo biti na CD-ju od nove matične plošče.

V teoriji bi moralo delati, ampak v praksi dostikrat pride do kakšne zmešnjave :D

Jan987 ::

Če nabor čipov ostane isti potem ni ponavadi nobenega ičitnega problema samo jest bi ti še vedno svetoval da windowse postaviš na novo (jest sm menjov eno nforce 2 plato z drugo nforce 2 pa je sicer delal samo mal bl počas pa učasih so se pojavljale kakšne napake). Tko da daleč najboljša varjanta je da windowse naložiš ponovno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik Lag-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
221079 (686) MatevzV
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292487 (2033) black soul
»

menjava maticne

Oddelek: Pomoč in nasveti
141762 (1661) bluefish
»

Win XP ... kako neboleče(brez "format") posodobit računalo(menjava plate in procesorj

Oddelek: Operacijski sistemi
281749 (1308) borisk
»

Problem pri zagonu z Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
131058 (914) JustVi

Več podobnih tem