» »

DirectX odpove poslušnost

DirectX odpove poslušnost

Crimson_Shadow ::

Imam zadnje šoferje za 6800GT (81.98) pa mi na vsake toliko časa, ko se zažene screensaver pokaže na njem "could not create the DirectD3D device". WinXP imam z SP2 in so "up to date". Ko mi ohranjevalnik pokaže tisto sporočilo mi noben DirectX špil noče več delat in se mi kar obesijo, freznejo ali pa pokažjo kar namizje sistema. OpenGL špili delajo brez težav.

Zanimivo je pa sledeče. V takem primeru, ko mi ne delajo DirectX špili (in ohranjevalnik zaslona), mi WMP10 normalno kaže podnapise preko DirectVobSuba. V nasprotnem primeru, (ko mi screensaver in DirectX špili) delajo, pa mi WMP10 v navezi s podnapisi in DirectVobSubom javi napako v quartz.dll. Brez podnapisov divx, xvid filmi delajo z WMP brez težav.

Enkrat sem celo posumil, da je ta quartz.dll "pokvarjen" ampak, tudi ko sem nasnel drug "quartz.dll" z neta ni to prav nič pomagalo?

Mi je pa orenk čudno to pogojenost, da ko mi DirectX "ne dela", WMP10 podnapise preko directVobSuba naloži in prikaže, v obratnem primeru, ko mi DX dela, pa mi zaradi DirectVobSuba WMP10 javi napako v modulu quartz.dll in mi (WMP) krešne.

Tole mi pa javi Dxdiag:
DirectDraw test results: Failure at step 9 (Creating primary surface): HRESULT = 0x887600e1 (error code)
Direct3D 7 test results: Failure at step 37 (SetCooperativeLevel to Fullscreen): HRESULT = 0x88760245 (error code)
Direct3D 8 test results: Failure at step 8 (Creating 3D Device): HRESULT = 0x88760868 (error code)
Direct3D 9 test results: Failure at step 8 (Creating 3D Device): HRESULT = 0x88760868 (error code)


Imam zadnji (decemberski) DX9

Ma še kdo take težav? Je razen reboota sploh kakšna možnost to popravit?
We create worlds


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VobSub!?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61636 (970) bastadu
»

Windows Media Player 11 in Podnapisi

Oddelek: Pomoč in nasveti
51945 (1912) #000000
»

Lag pri filmčkih v špilih

Oddelek: Igre
102244 (2106) Matev
»

Kako gledati .mpg file in imeti podnapise

Oddelek: Pomoč in nasveti
101127 (1015) para!
»

Igre ne delajo?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111085 (907) Vlady

Več podobnih tem