» »

Visual Basic Developer Site & Forum

Visual Basic Developer Site & Forum

webblod ::

Vsem zainteresiranim dajem na znanje, da sem "up-load"-al datoteke potrebne za delovanje foruma na moji strani. Tako je osnova za razvoj prve slovenske strani, namenjene programerjem, ki za orodje uporabljajo Visual Basic postavljena.

Obstaja sicer ena težava, za katero pa nisem sam kriv... Pri podjetju Perftech, d.o.o. imajo namreč nekaj sistemskih težav in zapisovanje v forum (bazo) trenutno žal še ni mogoče. Sicer sim jim poslal mail z Importance: HIGH, ampak bomo videli, kdaj se bodo zdramili.

Zadevo si lahko ogledate na naslovu:

www.webblod.net

v oddelku Forum (drevesni meni)

Sprejemam vsakovrstne kritike... ZAŽELJENO!!!

ZENKRAT IZRAŽAJTE PREDLOGE IN PRIPOMBE TUKAJ!!! :'(

LP

There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena
  • spremenil: webblod ()

Mercier ::

Sem že prijavljen:D

A sem res?

webblod ::

NISI!!! ;((

Na Perftech-u mi še vedno niso odpravili read-only dostopa ;((;((;((

Bom spremenil moto v :

There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on s5.net !!! >:D

Kako je z nalaganjem - odzivnostjo? Je zadovoljiva? ali moraš dolgo čakat ?

Dial - up sux... :\
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

webblod ::

A je kdo pripravljen na moderiranje, pisanje člankov (scripte so še v pripravi), ali celo za pisanje ASP skriptov ??? :D

Zaenkrat sem še odprt za vse predloge...

Sem se pa že malo naveličal tipkat... 8-) Kak nadebudi ASP-jaš (npr. ASPmaster, kje si zdaj?) bi prišel zelooo prav. :P

There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

Immz ::

Trenutno glih pisem eno skripto za ene, tko da k koncam lahko se pri tebi isto postaviva, povej sam kaj mas za eno bazo zadaj pa ce te zanima seveda:)

webblod ::

V ozadju teče Access podprt z VBS (ASP)... Kot se za tako stran spodobi... Na klientu pa zadeve pohandlajo generirane inline skripte(JavaScript zaradi "prenosljivosti")...

Če uporabljaš ADO pa ploh ni problema... Tistih nekaj fint v SQL bomo pa že razrešili, kar ima Access svojih fint...

Preftech-ovci pa še kar niso uštimali zadeve... Če pomislim, da bodo bognedaj čez weekend doma ;(( potem bo zadeva šele v ponedeljek delala... :'(
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

Mercier ::

Se bom pa prijavil še enkrat, ko bo urejeno.

Hitrost so mi zdi BP (sem na dajl apu - ISDN), kot drugod. Predloge, pripombe in kar je še tega ti še pošljem, malo obširneje. Za zdaj le pohvala za VBA.
Nivo mojega znanja ni neznanka (jaz upam, da tudi ni konstanta:D), za pomoč rabiš večje kalibre, če se ti bo pa zdelo, da sem pri čem lahko koristen...

alesrosina ::

evo me ..... takoj sm za sodelovanje!

(mal sm bil odsotn ta tedn)

ce ti pa naju uni kej kmal zrihtal dostopa do baze, jo lohka pr men laufas (seveda samo zacasno, ker mam pac bl bedn link - telemach >:D)

No, to je to.

Ce pa rabs moj mail: ales.rosina@telemach.net

alesrosina ::

PS: jst bi sam desing strani mal spremenu ... tko, da bi blo mal bl pregledn, pa to. K se mi zdi tko mal na hitr narjena stran .... pa brez zamere ;)

strel ::

E fantje ne bi rad težil sam vidim da ste tu na mestu pa ni lahko pomagate .Zadnič smo že neki o aSP debatiral ,zdaj pa ne znam povezave z ACCESS -om ustvarit V VB nardim takle

Set CN = New Connection
CN.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0.;Data Source=" + POT
CN.Open
Set RecSet = New ADODB.Recordset
RecSet.Open SQL, CN, , adLockOptimistic

V VBscriptu pa =NEW connection zamenjam z CREATEOBJECT ???

Sam tole mi še pomagite pol sem pa na konju ...:D

webblod ::

STREL:

Dim conn, ConnectString
Dom RS, sqlString
Dim dbPath

dbPath = Server.MapPath("pot/do/baze.mdb")

ConnectString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & dbPath
Set conn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
Set RS = Server.CreateObject("ADODB.Recordset")
conn.open ConnectString
RS.Open sqlString
...

ASPmaster:

popolnoma prav imaš... z design-om sem skregan... Pošlji novega pa ga bom implementiral... "design" ki sem ga sam zmetal skupi je itak v *.inc file-jih, tko da ni problema zamenjat...
:D

Če si za stvar seveda.... 8-)

Pot do baze bi pa bila... pošlji na mail... Kdo je že ponujal???



There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

alesrosina ::

pot do baze bi bla recimo http://obmocje51.krneki.org/nek_dir_pac...

drgac pa: kaksn mail mas? ....

design: bom se kej spomnu, pa ti poslem ... ok?

mail me for further info ;))

Mercier ::

Dvospolnost: npr. programerji in programerke (ho em aj kiding). Res je, da deklet ne bo veliko, bodo pa znale ceniti. Same so si izborile - naj se uporablja.

Ime strani ni ravno prepoznavno, lahko bi ga naredil bolj vidnega, naj vsi vedo za WEBblod, WEBblod net(?), torej, da bom lahko med pogovorom uporabljal ime, ne »stran, namenjeno...« in bodo vsi vedeli o čem govorim. Saj ime z webblod je OK, ampak točnega imena strani pa ne vem. Lahko vključiš "malo zgodovine" (po ameriško).:D

Tole se ne nanaša na ime strani (mišljeno je splošno):
Če le gre, naj bo slovensko, motilo ne bo nikogar, angleščina brez potrebe bi pa koga lahko. Ne mislim na nasilno slovenjenje, to zna biti smešno.

Kaj je Ostalo v forumu? Je tema potrebna ali bo povzročala zmešnjavo? Drugače se mi zdijo teme in imena odlična.

Videza ne bom komentiral, berem, da se dela na tem. Speling čeker rezalts pa mogoče pošljem po pošti.

No, pa le ni bilo tako obširno. Najbrž bo dobra stran.

webblod ::

Torej malo zgodovine:

Jaz brskam po netu pa pride ONA (the one I like a lot)... I njej postane dolgčas, ker se nekako bolj posvečam škatli, kot njej, ... Sledi dialog:

ONA: Kaj pa ti pravzaprav počneš?
JAZ: Ja... iščem eno imae za mojo domeno... preblodu sem že skor' cel net, pa ne dobim nobene pametne ideje...
ONA (kot iz topa): web... net... blodenje... WEB-BLOD-NET (ženske imajo tisti "čudoviti" smisel za asociacije :D)

in tako je tudi bilo...

Registriral sem WEBblod.net, najprej na Domenci (by the way: ODLIČEN SERVIS), ampak niso spacali skup' enga NT serverja... Jaz pa nisem hotel strani o VB-ju pisati v PHP-ju... iz principa... (danes mi je krepko žal, ker na perftechu niti približno ni takega servisa kot na domenci)...

Kar se tiče predlogov, NekoIme... Bom upošteval takoj ko mi omogočijo ADMINISTRIRATI MOJO STRAN !!! ;((;(:|:'(

HUDO!!!

P.S.: A ima še kdo probleme s SLlo-Techom... Al samo jaz???
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

wintermute ::

webblod, poglej si prosim tale hosting servis.

Kaj menis? Ne spoznam se toliko na webhosting, ampak meni se zdi precej ugodno (10$ na mesec, 500 MB, neomejen promet). Zgleda da je orientiran bolj ali manj na MS tehnologije.

webblod ::

Hvala, sem pogledal...

Sem jim poslal mail, pa bomo videli, kaj bodo rekli... Mongi providerji namreč obljubljajo Front Page Extensions, potem, ko jim omeniš pa ASP z M$ Access bazo v ozadju, ti pa povejo, da imajo Linux Apachee server in da gre samo za podporo (beri: emulacijo)...

Pisal sem tudi na mojstreznik.com, pa bomo videli...

Se na boš tudi ti pridružil, wintermute?

There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

wintermute ::

Kako pa se odreze chambergates.com v primerjavi s slovenskimi ponudniki? Sprasujem, ker se mi ne da brskati po straneh vseh N slovenskih webhosterjev (N>10?), ti pa si to turo verjetno ze opravil.

Glede tega, da bi se ti pridruzil... jaz sem bolj staromoden :D, uporabljam skoraj izkljucno C++ (z vsem kar pri MS spada zraven: MFC, ATL/WTL, COM). Morda se bom kdaj oglasil na tvojemu forumu in odgovoril na kaksno vprasanje v zvezi s C++.

Edine ASP skripte ki sem jih delal (bolj za salo) so bile pisane v Pythonu (ja, tudi za ta zares fenomenalni jezik obstaja ASP scripting engine).

VisualBasic me ni nikdar pritegnil. Morda se to spremeni z VB.NET, ampak verjetno ne. Ce bom ze delal kaj na .NET platformi bo language-of-choice najbrz C#, ce ze ne Managed C++.

webblod ::

WINTERMUTE:
He he... Python sem si ravno zadnjič ogledoval... Imajo pa posrečen IDE, ki naj bi celo bil 100% kompaktibilen z .NET-ovim...

No, ampak zame je to exsotika... :D

Na nekaj C++ že še pristanem, več pa... By the way - poznaš kako dobro knjigo o C++ za Windows - zvijače in nasveti?? 8-)

DAVID:
Tebi ne morem več poslati pošte... Čz par sekund jo dobim nazaj - kao Rejected... ;(( Imaš kak drug mail?
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

wintermute ::

Vse kar rabis :):

Ucenje C++ :
- Bjarne Stroustrup, The C++ Programming Language
- Bruce Eckel, Thinking in C++, Vol 1&2 (download)

Za "nasvete in zvijace":
- Scott Meyers, Effective C++
- Scott Meyers, More Effective C++
- Scott Meyers, Effective STL

Win32 ( C ):
- Charles Petzold, Programming Windows, 5th ed.

MFC (C++):
- Jeff Prosise, Programming Windows with MFC, 2nd ed.

Web resources:

C++, MFC, ATL, WTL, COM, .NET: The Code Project
Win32 (C++, tokrat brez MFC): www.relisoft.com
STL reference: STL User's Guide

Pa se ena dobra zbirka online knjig za povrh.

To bi bilo vse :D.

Aja, saj res: nisi odgovoril na moje vprasanje v zvezi z webhosting ponudnikov (primerjava).

webblod ::

WINTERMUTE:
Hm, tole je moje osebno mnenje, upam, da ne bo nihče užaljen... Na splošno se mi zdi, da (SiOL izvzamemo zaradi cene) kvaliteno storitev ponuja še podjetje Unistar, poleg tega pa vsekakor za eno najnižjih cen gotovo najbolj možno kvalitezo ponuja Domenca.com (recimo stran Delphi-Si biva na njihovem strežniku. Poleg tega je tukaj še Moj Strežnik, ki obljublja precej dobro storitev... Tudi odzivnost strani pri nijh je zadovoljiva. Kako je z Amis.net ne vem, nad Perftech-om sem pa zaenkrat precej razočaran... So pa edini, ki pri nas "tržijo" Windows Serverje (IIS), kar je skoraj predpogoj za ASP(VBS).

OK, toliko o tem.

By the way: Če bo toliko obiskov (in postov), kolikor je obiska na tej temi tudi na WEBblod.net, bomo imeli kmalu zelo dobro stran!!!
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

webblod ::

WEBblod.net Deluje !!!

FORUM DELUJE!!!!

Od sedaj dalje prosim vse zainteresirane, da vse v tej zvezi objavljajo na WEBblod.net
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

webblod ::

WEBblod.NET v novi podobi... Zadeva se bliža koncu beta faze...
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

Yohan del Sud ::

Živjo. Rad bi postal sponzor (mislim da prvi) Webblod.neta. Stvar je pa taka. Založba Desk mi je bila dolžna nek denar. Ker ga ni imela sem zaplenil zalogo po mojem mnenju vnovčljivih knjig. Med drugim tudi še nekaj deset preostalih knjig Naučite se sami Visual Basic 6 (redna cena 5590 sit). Če bi se dalo kaj zmenit (recimo banner za eno leto za določeno količino komadov, ali kaj takega) mi piši na matjaz@strancar.com.
www.strancar.com

Loki ::

IIS in ASP ponujajo tudi tile:
Nova Vizija
N3sis
monopolist:))
I left my wallet in El Segundo

webblod ::

Na Perftech, d.o.o. so posodobili strežnik(e) in sedaj moram priznati WEBblod.NET funkcionira tako kot mora... :D res pa je, da je cel weekend zadeva "štrajkala". ;(
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

[BISI] ::

Prevec reklam je na strani. Drugace pa mi je vsec. Kar tako naprej!

webblod ::

Reklame bomo ukinili po novem letu... So izključno zaradi promocije strani... Občutek pa imam, da se stran prijemlje...:D
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debata o C/C++

Oddelek: Programiranje
382068 (1484) PaJo
»

Visual Basic strani

Oddelek: Programiranje
5813 (676) neonX
»

Visual Basic HELP

Oddelek: Programiranje
71098 (970) GaPe
»

Html (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
514685 (4026) govno
»

Problem z insert statementom asp+M$ Acces

Oddelek: Programiranje
9936 (829) webblod

Več podobnih tem