» »

Katero razlicico FreeBSD?

Katero razlicico FreeBSD?

Ethical ::

Zdravo!

Tak kot Vi me zanimajo novi OS, natančno FreeBsd.Zanima me kero verzijo morm dol potegnt, namreč na njihovi strani mate več izbiri glede tega(AMD64,i863,Alpha...).Jst mam recmo AMD Athon.Zej kera je prava verzija d jo dol potegnem?.

Hvala za odgovore:)

LP
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580
  • spremenil: BigWhale ()

iskra ::

i863 obstaja? :D

Poberi dol za x86 platformo.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Ethical ::

hm, ne piše!.Pač zmotu i386(se opravičujem).Hm ja kera je pol za moj komp?

LP
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

Ethical ::

potegnem dol i386?, butast prasane:)?

LP
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

iNN ::

da
==

Ethical ::

Aha, ok, zej jst tole inštaliram trenutno(KVM), zej k me praša pr Free bsdju za Root geslo, najbrz vpis kot admin, jst ne morm sploh nc not napisat ker so tipke cist disejblane(opravicujem se za izrazanje):)
Kak zej nardit d sprememnim geslo in ga potem se enkrat napisem?
??

LP, Primož
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

mte ::

ne bojo se ti zvezdice risale gor, ampak se ti bo vseeno upoštevalo ko pritisneš enter, če si to mislil...

Ethical ::

aha ok, se prav je stvar nevidezna če prov razumem?

LP
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

mte ::

Ja, zvezdic na *nix (btw kdo si je zmislil to okrajšavo ki naj bi upoštevala tudi linux čeprav ta bolj spada v *nux) sistemih (vsaj v konzoli) ni. Če si se zmotil, deluje tudi backspace čisto normalno čeprav ne vidiš efekta. Seveda če nisi siguren na katerem mestu si se zmotil pač pritisneš backspace tolikokrat da si siguren da si na začetku ampak to je logično a ne? :)
lp

Ethical ::

ja je logicno, sej zej stekam u cem je fora, pac winsi delajo svoje:P

LP, Primož
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

Ethical ::

še nekej me zanima, tm k te praša za uporabnike.Piše d morš met saj enga uporabnika, to bo zame, itak ce ne bi tega nastavu, pol bi biu sam root uporabnik?Zej upam d mam do tle prov?
Fora je pa v tem, da jst k tm napisem svoj LOGIN, morm pol napisat se za geslo, ket to napisem?, pa še nekej, tm k je napisan(na isti strani)"user &" kaj to pomen?

LP
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

zee ::

biti v Linuxu prijavljen kot root za vsakdanja opravila je kot tekanje naokrog z nabito pištolo.

boš moral narediti uporabnika.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

mte ::

root je res kot nek Administrator v windowsih. Teoretično lahko ti shajaš tudi samo z root uporabnikom, ampak tako lahko hitro porušiš cel sistem če nisi 100% prepričan kaj delaš. V praksi se zato root uporablja samo za stvari ki jih ne moreš narest z navadnim uporabnikom (recimo inštalacija programov, konfiguriranje, packanje po sistemskih delih ipd.). Pa še to se ne redko uporablja tako da bi se kot user odjavil in prijavil kot root, ampak pogooglaj malo o ukazih su in sudo.
Ja geslo pa napišeš od userja..malo lahko sicer tudi eksperimentiraš, ni treba zdej za vsako malenkost pisat na forum.
Sicer ne vem kaj misliš z User &, ampak mislim da ni to nič važnega..
lp

Ethical ::

aha, ok vredu, se opravičujem ker preveč melankostno sprašujem:P.Sam d mi je zej jasn tole z gesli in userji.

Hvala za pomoč

LP, Primož
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

Ethical ::

Caw!

Zej mam bolj kjučno vprašanje glede freebsdja.
Potem ko sem se logirov v OS,(kot uporabnik in ne kot root), kako se zazene Freebsd d bom v graficnem umesniku?Baje sm neki brau d je neki v zvezi z dovoljenji?zej po moji logiki je logicn d bi mogu nastavt dovoljenja za to d pac vstopm al pa zazenem neko aplikacijo, ker itak te za vsako stvar prasa geslo in login.Zej kok je tle res, blage, pomoč prosm!

LP, Primož
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

mte ::

Si sploh inštaliral grafični vmesnik? Če si, katerega? Če si, lahko probaš s startx ukazom..

Ethical ::

aha, problem, mislu sm d je graficni umesnik že instaliran in ga je treba pognat.
Ne nism ga inštaliru, kako to naredim in s kerga cedeja?

LP
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

mte ::

tukaj si preberi celotno 4. in 5. poglavje (bo pa koristno če boš prebral tudi ostale stvari, je zelo lepo napisano tam).
4. govori o tem kako se programe inštalira, 5. pa o Xorg ki je osnova za grafični vmesnik in o t.i. Desktop Environmentih (KDE, Gnome), ki so dejansko tisti grafični vmesnik o katerem verjetno govoriš.
lp

Ethical ::

ok, hvala za literaturo:)

LP, Primož
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

Kami ::

Malo offtopic ampak, če neboš sistema uporabljal za strežnik, ti priporočam PC-Bsd

Ethical ::

hvala, a installacija je ista kot pri ostalih bsdjih?

LP, Primož
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

Kami ::

Lahko tudi :)

Drugače pa ma tudi grafični vmensik za inštalacijo

ZGI ::

hmm..prvič v *nix oS ? :) meni se zdi da je za začetnike še zmer bol nekaj z grafičnem okoljem...če si si pa glih FREEBSD zaželel pa obstaja PC-BSD kater ima dodan KDE okolje.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 8.10 desktop - težave

Oddelek: Operacijski sistemi
252539 (1985) Gapi
»

[ Linux ] [ SuSE ] Problem z zagonom

Oddelek: Operacijski sistemi
351514 (976) omega_pet
»

SUSE 3D acceleration ojej

Oddelek: Operacijski sistemi
352027 (1319) kriko1
»

linux install

Oddelek: Operacijski sistemi
381602 (1185) CCfly
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795321 (4547) marsovec gugu

Več podobnih tem