» »

Uporaba QT - trolltech - za dzabe?

Uporaba QT - trolltech - za dzabe?

Shinobi ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, ce je dovoljeno uporabljati QT za nekomercialne projekte? Nasploh me zanima, ce si downloadas "Open-source-verzijo" za Win32 ce je potem tudi Visual Studio integrator zraven? Imam projekt v Win32/C++ ki uporablja WINAPI ampak bi vseeno potreboval nekaksno bolj pametno ogrodje za utilitye in MFC me bo spravil ob zivce - ja tudi v 2005 verziji se vedno podpira zgolj in samo 16 barvne ikonice, PNG supporta od nikoder pa poleg tega se mi ne da zapravljati casa z MFCjem.

Vsekakor pa bi rad kaksen builder kot je npr v resource workshop od Visual Studia, ne pa samo da na suho komponente v kodi lepim na window. Bi jih ze rad "narisal" in uporabil z Visual Studiom, ce je le mozno, ali pa s kaksnim externim programom designiral in potem kompajlal normalno s C++ unmanaged.

mile ::

je dovoljeno...
Zraven free verzije ne dobis integracije z komercialnimi orodji

NoUse4AName ::

Open source verzija QT nima integracije z VS.net.
Se da v njem programirat (makefile projekt) in tudi prevajat, ampak samo če najdeš patche za QT ki izhajajo iz enega drugega open source projekta (mislim da je port QT 3.3 na windows). Koliko vem so popolnoma legalni.
Brez teh patchov nimas v windowsih nobenega pametnega razvojnega okolja za QT.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mono Develop .net

Oddelek: Programiranje
102184 (1755) Lonsarg
»

Delphi ali c++?

Oddelek: Programiranje
362928 (2485) mspiller
»

[C++] Uporabnost c++-a v današnjih časih (pa malo linuxa)

Oddelek: Programiranje
302745 (1928) [SkA]
»

QT v4.0.0

Oddelek: Programiranje
141421 (1132) snow
»

Linux- kateri so solidni ne-KDE programi za osnovna opavila ?

Oddelek: Programska oprema
411594 (1319) jype

Več podobnih tem