» »

Ojačanje brezžične povezave

Ojačanje brezžične povezave

Mauner ::

V soseščini, kjer živim, ima nekdo brezžično povezavo, ki jo moj notesnik zazna le kot very low signal.
A obstaja kak ojačevalnik (antena), s katero bi lahko ojačal ta signal? Seveda, brez da bi tisti človek iz soseščine vedel, da jaz to počnem?
A so za to kake antene, koliko stanejo in ali jih lahko sploh dobimo pri nas?

Vice ::

Glede na tvoje namene je najbolje, da uporabiš navadno povečevalno lečo. Seveda mora biti vidna povezava med odajnikom in sprejemnikom.

Mauner ::

Pa kaj je to tako bogokletno, če želim pobrati denar s ceste? Saj nisem jaz kriv, če nekdo meče denar skozi okno (v obliki radijskih valov).

Predstavljal sem si, da bi se verjetno dalo kupiti kako anteno, ki bi jo priključil (USB?) na računalnik in tako povečal signal. A je kaj takega tudi možno?

Vice ::

Ja najbolj poceni je, če ti leča ni všeč, da vzameš balon ga nafilaš s helijem in oblečeš v alu folijo, ter po bakreni nitki spustiš do max 30m visoko. Drugi konec lahko samo oviješ okoli antene na compu ali če je notranja s krokodilčkam zapneš za kovinski del ohišja.

Mauner ::

Ta varianta ne pride v poštev, ker sem v 1.nadstropju 10-nadstropne stolpnice in bi mi kdorkoli lahko preščipnil balon. Pa še videlo bi se, da poskušam nekaj "ujeti".

A bi delovala tudi sobna antena TV aparata, če jo s krokodilčkom povežem na notebook?

Senitel ::

LOL >:D
Ne antena od TV ne bi delala...
Na drugi strani pa če je tisti, ki ima wireless pameten, te bo hitro našel, da se mu sliniš gor...

Mauner ::

Dobro, ta rizik, da me bo slej ko prej izsledil, prevzemam nase.
Rad bi vedel, kakšne opcije imam, kako si lahko ojačam njegov signal. A se da to kupit v kakem Big Bangu? Gotovo mora biti kakšna resnejša stvar kot so baloni s helijem in leče.

TRIROG ::

ce ze hoces drugim vdirat na mrezo pol vsaj sam poisci nacine ... mal mozgancke vklopi ...
sej ne da mi ni jasno kaj ti bo to da se bos k unmu priklopu... sam pomagou ti zihr noben tle ne bo ... hint ...
GOOGLE

MaCoFaCo ::

Pa je network nezaščiten, torej ne rabiš passworda? Preden greš kaj kupovat, se sprehodi malo po terenu, pa dejansko poglej če se lahko gor priklopiš.

Edit: kaj če sosed v firewallu blokira neznane MAC naslove? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

BananaMan ::

dajo se dobit usmerjene antene, samo kako boš to na laptop prklopu, ker mrežna na laptopu nima zunanjega priključka za anteno.
junkie

Mauner ::

Dejstvo, da pišem na tem forumu, potrjuje, da je mreža nezaščitena in imam šibak signal. >:D

Vem, da se lahko tudi za notebooke kupi nekakšno USB wireless kartico z zunanjo anteno. A potem bi lahko na takšno kartico priklopil še kakšen ojačevalnik/zbiralnik signala? O kakšnih usmerjenih antenah govoriš? A se to da nabavit v naših trgovinah? Kako naj razložim prodajalcu, kaj rabim? A kar tako, iskreno, da želim "krasti" signal?

Pripravljen bi bil investirati vsega skupaj kakih 100 EUR v nabavo opreme za to. Če bo tip imel nezaščiteno mrežo vsaj še 6 mesecev, se mi investicija povrne.

BananaMan ::

http://www.wlan-sat.com/ mal si poglej na tem forumu, so specializirani za te zadeve. zadevi se reče usmerjena antena ker je usmeriš proti sosedovemu routerju :P cena mislim da okol 15 tisočakov.
junkie

Dark Angel ::

Link na podobno temo:
KLIKNI

Drugač pa dobiš za 5k SIT+ že spodobne zunanje antene, ki ti ojačajo signal. Sam spodoben ojačevalnik je pa od 15k SIT+.

Mal poglej po googlo. Imaš polno štacun in "zasebnikov" ki prodajajo take zadevice.

Dark Angel ::

Drugače pa dobiš tudi PCMCIA wlan kartice k majo poleg svoje "vgrajene" antene še možnost priklopa zunanje... Cene so pa nekje od 10k sit naprej... Naslova na to trenutno nimam tu...

Drugače pa še en link za antene:

Wlan antene in ojacevalci

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router

Oddelek: Pomoč in nasveti
71020 (868) blackbfm
»

Modifikacija WLAN kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
588098 (5922) pujsek_
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412339 (8893) pujsek_
»

WIRELES home edition

Oddelek: Strojna oprema
292246 (1740) Spajky
»

Brez Zicni LAN

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131834 (1565) PaJo

Več podobnih tem