» »

Linux Red Hat že inštaliran vendar...

Linux Red Hat že inštaliran vendar...

|SwightDraw| ::

Linux Red Hat imam že inštaliran vendar ne morem poslušati pesmi in tudi ne morem inštalirati nobenih datotek.??

frke ::

Muziko lahko poslušaš z xmms
Prijavi se kot root in instaliraj paketa xmms in xmms-mp3 z ukazom:

apt-get install xmms xmms-mp3
ali
up2date xmms xmms-mp3
ali
yum install xmms xmms-mp3

Kami ::

Red hat nima nič od tega, prenesi si rpm paket od tega programa in ga namesti, rpm -i imepaketa.rpm

Trubadur ::

Ali preprosto namesti kakšno novejšo distribucijo ;)
Berite Thomasa!

jure1825 ::

1) Kateri redhat?
2) Imaš program za poslušati ali ti ne delajo driverji za zvočno?
3) Kaj ti napiše ko "ne moreš inštalirati datotek"?

|SwightDraw| ::

Imam redhat 2.Pri pesmi se mi program odpre vendar se pesem ne zažene.Računalnik imam razdeljen na xp in linux in na xp-ju vse dela normalno-tudi pesmi.
Ko pa hočem inštalirati datoteko pa napiše: Packages not found in potem v okencu kateri paketi mankajo.Ob vsaki datoteki, ki jo poskušam odpreti mi napiše da mi manjkajo drugi paketi oz datoteke:( .
Primer:Hočem odpreti datoteko in mi napiše da mi manjkata-SDL_ttf in libSDL_ttf..... potegnem dol in potem spet, da mi manjka libc.s06... in to se nadaljuje v nedogled.


Glede novejše distribucije pa nevem če bi znal inštalirat, ne da nebi kaj ''zajebo''.Gledal sem da potrebuješ za distribucije tudi več ko štiri cd-je in me je malo strah da ne bo šlo inštalirat, kar se mi je že zgodlo pri Ubuntu-ju in da bodo šli cd-ji k vragu.

Zgodovina sprememb…

Dr Evil ::

LINUX ni dobro inštalirat na disk,sploh ko je pri vsaki verziji nekaj narobe,updejtat pa je prava nočna mora.Raje si dobi kako live cd verzijo kot je recimo DSL(damn small linux) le 50mb,ki se pa da bootat tudi iz flasha.Za spoznavanje LINUXA je ta več kot dovolj,pa še spodobno funkcionalen je.

jure1825 ::

Hmm ne vem na pamet pri kateri verziji je redhat trenutno ampak mislim da je 2 res zeloo staro. Verjetno nebi bilo slabo če bi malo upgradeal.

Če hočeš inštalirati program za predvajanje muzike (npr xmms) potem bi bilo dobro da pobereš paketek za tvoj redhat (2), ker so paketi novejših verzij programov pripravljeni da delajo z novimi verzijami redhat-a.

Verjetno da imaš ta dva paketa že nameščena ampak starejšo verzijo kot je ta ki ga rabi program katerega želiš namestit, zato ti potem javi, da jih ne najde.

|SwightDraw| ::

Mene zanima, če bi si namestil Redhat 4 ali moram imeti vsako iso. sliko na svojem cd-ji ali lahko imam štiri na enem dvd-ji?
In koliko cd-jev je sploh potrebno za Redhat 4, ker jaz imam downloadane štiri srpms iso. in štiri navadne FC4 in ali pri inštalaciji potrebujem vseh osem?

zee ::

ni treba, lahko samo poženeš tvoj Red Hat in narediš upgrade preko neta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Daedalus ::

LINUX ni dobro inštalirat na disk,sploh ko je pri vsaki verziji nekaj narobe,updejtat pa je prava nočna mora.Raje si dobi kako live cd verzijo kot je recimo DSL(damn small linux) le 50mb,ki se pa da bootat tudi iz flasha.Za spoznavanje LINUXA je ta več kot dovolj,pa še spodobno funkcionalen je.

Dr Evil:\ Daj ne trolat po forumu, prosim. Ker tole kar si napisal...je eno nakladanje, milorečeno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Ubuntu 6.06 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10213902 (11404) Jaka83
»

kater linux je najboljši? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
516343 (5094) Nerdor
»

Katera dist LINUXA

Oddelek: Operacijski sistemi
472234 (1572) mte
»

Kako naj naložim program v linux-u (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
1455967 (4896) CCfly
»

RedHat Gnu/Linux kot workstation

Oddelek: Operacijski sistemi
141419 (1217) matic

Več podobnih tem