» »

AMD znižuje cene

AMD znižuje cene

Slo-Tech - Na medmrežju so se pojavile govorice, da bo AMD v februarju krepko znižal cene nekaterim družinam svojih procesorjev. Rumeni The Inquirer tako poroča, da bo cena Opterona 265 (dvojedrni procesor), ki trenutno stane približno 700 dolarjev, znižana na 340 dolarjev! Močnejšemu modelu, 270, bo po predvidevanjih cena padla iz 864 na dokaj skromnih 476 dolarjev .

Znižane bodo tudi cene družini Athlon 64 X2, in sicer, 3800+ model bo stal 301 dolar (prej 328, 8% pocenitev), najdražji, 4800+ pa 643 dolarjev (803, 20%). AMD bo znižal tudi cene vsem mobilnim izvedenkam.

O novih oziroma spremenjenih cenah Athlonov 64 ne poročajo.

49 komentarjev

opeter ::

Super! Samo kaj to pomaga "normalnim" smrtnikom?

Bom lahko kupil Athlona64 za 20k?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BluPhenix ::

Hmm, me zanima koliko bo to držalo. Bo treba počakat na kakšen bolj zanesljiv vir informacij. Itak pa je vedno prisotno isto vprašanje:

A se bo ta pocenitev poznala tudi pri nas?

Če se bo, super, bom že bližje odločitvi ZA novo "bež škatlo" :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kuglvinkl ::

še en link.

Moraš vedet, da intel pripravlja low-cost dual core 805 (533 FSB), po drugi strani pa AMD namerava z vso močjo napasti serverski trg.
Your focus determines your reallity

Mr.B ::

AMD pa bo odgovoril z X2Sempron......
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jan987 ::

to je pomojem sam zato da se bodo dual core bolj prodajal ker zdej se še v večino računalnikov ugrajujejo singel core procesorji!

Randomm2 ::

Dvomim da se bo ta pocenitev res poznala. Tko al tko pa takšnga proca ne dobiš za vsakim vogalom. Še v bofu te grdo gledajo...včasih:D
Mess with the best die like the rest.

PrimozR ::

A64 3000+ stane 120$ IIRC. Pa kot razumem so to cene za 1k procesorjev.

Stepni Volk ::

Core Duo procesorji so očitno tudi bili na hitro poslani na tržišče. Geek.com je našel 34 hroščev.

Aggressor ::

Saj se je vedelo, da se bodo v februarju cene spustile. Nova fabrika pač.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Brane2 ::

Všeč mi je, ker bodao najbolj oklestili cene 2xx Opteronom.

Prihajajo časi za upgrade, nismo pa še tam. Je še za počakat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

OwcA ::

Core Duo procesorji so očitno tudi bili na hitro poslani na tržišče. Geek.com je našel 34 hroščev.

Bolj ali manj vsak procesor ali vezni nabor ima nekaj "hroščev" (vse niti ni nujno, da so dejanski hrošči, ampak recimo samo odstopnja od specifikacije).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

sidd ::

kak fajn da grejo cene dol, jeej :D

pingec ::

Jaz sem pa slišal po ameriških forumih, da gredo cene dual core opterončkov gor (še posebaj 165), to res?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

B-D_ ::

Tko al tko pa takšnga proca ne dobiš za vsakim vogalom. Še v bofu te grdo gledajo...

Kdo pa kupuje v bofu ali bimbobangu tehnologijo tega stoletja? :8)
Tam bo pocenitev + marža še vedno = 700USD tko da vseeno če ne bi bilo nič. :\

Je pa lepo da gre tudi alternativa na servermarket... bodo vsaj konkretni proci za nepomembne špilmašine cenejši.

Plus: overclockaš enega, dobiš (ali pa skuriš) dva. 0:)

kixs ::

Cene A64 mi sploh niso vsec... in ocitno se nekaj casa ne bom naredu "apgrejda", ki me sicer ze mocno srbi :D

zee ::

moja naslednja službena mašinca: 2x Opteron 265 ali 2x X2 4200+ >:D pa kakšenih 8 GB rama :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

darkolord ::

...pa ene 10TB diska

PrimozR ::

2x X2 ne bo šlo. Za dva procesorja (single ali dual core) bo potrebno poseči po s940.

NaGGie ::

tudi 8gb rama ne bo šlo
There's no turning back when you're chasing the wind...

Jaka83 ::

Kako da ne?
KLIK

16GB, 2×Opteron, ...

Al bi mogoče 4× Opteron?
KLIK

Sam cena je pa tud luštna ane.

EDIT:
Mogoče celo 24GB RAM-a ?
KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

PrimozR ::

tyan 4xCPu ma lohk 64 GB rama.

pingec ::

UU to pa bi se ze dal ponucat namest diska :> mislim da bi igre precej bl hitro lovdalo, ce bi mel vse shranjeno kar v ramu :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

darkolord ::

Ja, in ves čas, ki bi ga prihranil, bi porabil, da bi vsakič inštaliral igro v ram

pingec ::

Zakaj le?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Alexius Heristalski ::

Ker se podatki v ramu izbrišejo, ko izklopiš računalnik. Moral bi ga imeti stalno vklopljenega, tudi restarti ne bi prišli v poštev. Ampak recimo, da ti to uspe, potem pa zmanjka elektrike in si spet na istem. Čeprav po drugi strani, kdor bi imel dovolj denarja za mašino s 64GB rama, bi si mogoče omislil kak generator ... Zdaj pa že res nakladam :P
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

B-D_ ::

Ni nujno... http://en.wikipedia.org/wiki/Non-volatile_storage

Da bi mel non-volatile ram v taki količini... uff 8-) bo treba počakati še dooolgo časa... npr toliko, da bo euro uveden v sloveniji.

Jaka83 ::

Alexius Heristalski: Obstaja UPS. :\ -> WIKI

BluPhenix ::

B-D_ ne nakladaj. Non volatile so recimo tudi FLASH pomnilniki, ki pa so veliko veliko počasnejši od dinamičnega rama.

Tukaj te reši edino tisti iRAM al kaj je že Pa še tisto je bolj srednje boga rešitev. Lahko pa daš en kup diskov v striping raid (seveda 10.000 obr/min) in vsakič ko rabiš aplikacijo narediš tako, da ti jo prebere v ram.

Sicer pa kaj imajo tej bluzi veze z nižanjem cen?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Alexius Heristalski ::

Vem, da obstaja UPS, samo koliko časa to zdrži (odvisno od modela)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

pingec ::

Jah, komp je itak skos prizgan, backup s kakega disk pognat pa je itak nekaj minut kopiranja to enkrat do dvakrat na leto :>
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Jaka83 ::

Sam glede na ceno ECC Registered pomnilnika se to ne splača. Raje kupiš SCSI diske in jih daš v Mirrored Striping.

zee ::

tista varianta z 2x Opteron 265 verjetno celo pride čez nekaj mesecev :D pa 8 GB rama tudi :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

B-D_ ::

Najbolje je če bi se kot se je ponavadi tudi tokrat združilo najbolje iz obeh svetov: nestatični ram se hrani v nekem statičnem flash pomnilniku iz katerega se lahko najhitreje možno prepiše v nestatičnega... tako ne najebeš zaradi počasnosti in omejenega števila zapisov v flash pomnilniku a imaš še vedno hitro dostopni sistem.

V času boota pa sistem transparentno deluje iz "flash-virtual-memory-a" on the fly, tko da izgleda praktično "instant-on" le da kako minutko na začetku deluje počasneje dokler vsega ne prekopira v pravi ram. :D

Sicer je to trenutno znanstvena fantastika, zaradi fantastičnih cen... toda čez kako leto ali dve ko bo tehnologija toliko napredovala da bodo v praških notri dodajali palme samo zato da bomo lahko pogledali kako reklamico več... pustimo času čas. :8)

BluPhenix ::

Ma tebi to ni čisto jasno ne? Integrirana vezja, statični, dinamični ram, non volatile ram, flash, etc. FLASH pomnilnik spada med non-volatile, ne med statične...

Priporočam, da si kaj prebereš, da ne boš še naprej pisal takšne stvari.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

B-D_ ::

Tipično za folk ki ne zna abstraktno razmišljat o big picture; svoje shortcomminge rešujejo z jokcanjem o detajlih, da jih ne bi kdo spregledal. :8) Yawn... trolls

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B-D_ ()

Utk ::

Ja čaki, če pa tako čudno pišeš...statični ram pa te fore. Ko ga bomo imeli, pravega, ne takšnega kot si ga ti predstavljaš, nam bo kar lepo. Samo tega najbrž ne bo nikdar, niti ni potreben. Tudi tako čist dobro deluje. To kar ti predlagaš pa ne vidim velike prednosti glede na zdej...ni hude razlike v hitrosti kopirat nekaj z diska v RAM, kakršnikoli že, in kopiranjem iz flash čipov. Če daš dva diska v RAID pa sploh. Vsaj ni take razlike, da bi kdo dal hude denarje za to. Za tako ogromno RAMa, pa še za ogromno flash pomnilnika, al kako si že predstavljaš.

BluPhenix ::

Ja sej to je problem, ker preveč abstraktno razmišljaš o stvareh o katerih nimaš preveč pojma.

Kje ima pa še tvoje abstraktno razmišljanje luknje pa ti je CrniE že lepo povedal.

Ne znamo razmišljati o big picture... ta je dobra. Verjetno res vidiš ti, ki nimaš pojma o tehnologiji, ki jo obravnavaš, bolje big picture in obete za prihodnost, kot pa ostali, ki imamo nekaj znanja iz te tehnologije. Res, kar nadaljuj tako abstraktno.

EDIT: tisto niso detajli, ampak osnova za razmišljanje, vendar niti tega ne opaziš.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

B-D_ ::

Enkrat bomo defenitivno prišli do točke, da bo obstajal pomnilnik, ki bo
-hiter tako, da lahko nadomesti RAM
-praktično neskončno prepisljiv
-obdržal vsebino tudi po odklopu energije
-ogromen (v razredu ducatov gigabajtov)

Toda to ne bo kombinacija obstoječih temveč nekaj čisto novega... takrat bo tudi neka taka rešitev kot je ogromno rama + ogromno flasha stala podobno količino keša, toda do takrat bo še toliko sprememb, da bo zadeva smešna kot bi rekel da dandanes daš v raid 50 diskov po 4gb ki so poceni in imaš na koncu 200GB disk (cena se sicer ne izide - pri ramih bo pomoje enako).

Utk ::

Saj to že imamo. Navidezni pomnilnik na disku, RAM, L2 cache, L1 cache, pa še kup registrov v samem procesorju. Vse skup je tako veliko kot disk, hitro pa skoraj tako kot L1. Vsaj če imamo dosti RAM-a in vsega kar je potrebno. Če damo namesto diska nekaj drugega, smo nekaj profitirali, ampak ne prav dost...
Lahko bo cena padla ja, ampak potem ti ne bo več dost 2 giga rama, ampak takrat ga bož rabil že 16 giga recimo, pa 2 TB diska in to spet težko nadomestit s flashom, ali s čimerkoli narejenim na podoben način kot ram...razumeš? Bo cenejše, večje, ampak razmerje v ceni med enim in drugim bo približno enako. Hitrosti se večajo, ampak razmerja v cenah se ne kaj dost spreminjajo. Zmeraj bo L1 drag in majhen, RAM cenejši in nekaj večji, in zmeraj bo še nekaj dosti večjega in dosti cenejšega. Trenutno je to disk in ne kaže da bi bilo kmalu kaj drugega. Za navadnega smrtnika ne. Diski so pa vse večji in (počasi) vse hitrejši.

B-D_ ::

Zahteve gredo lahko v nebo tako hitro, da si še zamisliti ne moremo... edina stvar ki zadržuje razvoj je moorov zakon, tko da očitno ne glede na to kaj in kako se tehnologija spremeni ne bomo nikoli imeli tisto kar hočemo ker pač hočemo vedno več.

Sej že dandanes lahko lavfaš "superračunalnik" z naloženimi win3.1, kjer vse deluje v desetinki sekunde. Toda to ni to... :8)

kuglvinkl ::

Zadržuje? Kolk jest razumem, ga ne bomo zmogli dohajati. :\
Your focus determines your reallity

BluPhenix ::

Ja nekaj takega bi bilo bolj pravilno.

Zakaj bi pa moorov zakon zadrževal razvoj pa nimam pojma. Al misliš, da inženirji naredijo določeno stvar in potem zmanjšajo št. tranzistorjev, da soupada z Moorovim zakonom? LOL. Počasi bo res prišlo, da se ga ne bo dalo dohajati z sedanjimi postopki in principi, na vidiku pa ni še nič takega, kar bi se dalo resnično uporabiti. Tudi ko se bo kaj takega pojavilo Moorov zakon itak ne bo imel več veze, ker se pač nanaša na tranzistorje in integrirana vezja.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

B-D_ ::

Kako potem upravičiš igre, ki nimajo realtime rendranja na nivoju celovečernih animiranih filmov? Sej niti dohajati ne moremo hardwera...

BluPhenix ::

A? Ti to resno? Kateri hardver pa je sposoben to pokazati. In ne tukaj misliti le na grafične kartice.

Raje se pozanimaj koliko traje renderiranje enega frejma v celovečernih animiranih filmih in na kakšnih strojih.

Hardver ne dohaja želj, to lahko rečeš, ampak da ne dohajamo hardvera...

EDIT: http://www.cs.princeton.edu/introcs/40algorithms/

Now, even though computers are XYZ times faster, it took 10 hours to render one frame of Finding Nemo on Pixar's 2,000 processor render farm because the artwork in each frame has become that much more complex.

In ti bi to v real time... yeah right, hardver še veliko časa ne bo kos temu. In na žalost bo ta čas vedno daljši ob današnjih tehnologijah.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

B-D_ ::

Next time vklopi sarkazem detektor... še posebej če je samoumevno da citiram dve objavi višje.

Utk ::

Sej si sam prav povedal, zmeraj bomo hoteli imet več, tak da hitre stvari bojo zmeraj drage, nikdar ne bomo imeli doma računalnika za katerega bomo rekli, da hitrejšega v življenju ne rabimo. Vsaj tisti pametni ne bomo tega rekli:)

BluPhenix ::

Aha, od sedaj naprej ga moram torej vklapljati tudi pri tebi. Zmenjeno, sem ža porihtal permissionse v glavi :D (pač sem bil v ostalih tvojih postih navajen da vsake toliko napišeš nekaj kar nima dosti veze).

CrniE, jaz bi bolj rekel, da ne bomo rekli da imamo tako hitrega kot si želimo, saj v večini primerov velja, da je računalnik dovolj hiter za splošnega uporabnika >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

B-D_ ::

So neki nivoji na katere se da prilezt... npr pisarniški programi ne bodo več rasli v zahtevah (ako rabiš pisarniški program za pisarniško uporabo in ne en bloatware crap, ki požre prek 30% rama in rabi vsaj gigaherčno mašino - kot npr. vsi vemo za nek OpenOff..topic). Kar je/bo šlo v zahtevah višje bo zgolj afnanje ali zanič implementacija user interfejsa. Če je lahko word 97 delal čist sprejemljivo na 486tkah ne bom za nič na svetu verjel, da rabim gigaherčni stroj za en wysiwyg text editor.

Pri grafiki in 3d vmesnikih pa je popolnoma druga zgodba... tam pomoje ne bomo nikoli zadovoljni. No ja, morda takrat ko bo (kot v futurami) "our television has beter-than-real-world resolution" realnočasovno možno rendrati igre z vsemi raytrace-i itd... :D

edit: pozabil sem omenit "naraščajoče zahteve" lavfanja 1023 spyware programčkov + zraven še office ... to je pa že malo bolj zahtevno in rabiš nadgradnjo. 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B-D_ ()

Utk ::

Mah, pozabi office, 3D igre, spyware programe...jaz hočem računalnik, na katerem bo nekdo v eni sobi nekaj tipkal, surfal, v drugi sobi gledal tv na njem, v tretji pa nažigal Hal Life 5 projeciran na steno. Istočasno. Ker tist office in tv itak ne porabita dost moči. Seveda, lahko bi imel 3 računalnike za to, ampak potem treh ne moreš združit v enega, ko rabiš res dost moči...ko pride vn HL6 recimo:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD: novi procesorji, pocenitve, podražitve

Oddelek: Novice / Procesorji
112941 (2171) MrStein
»

AMD: pocenitev dvojedrnikov z 2x 1MB L2

Oddelek: Novice / Procesorji
314299 (2682) OChack
»

AMD bo znižal cene

Oddelek: Novice / Procesorji
325360 (3765) jest10
»

AMD znižuje cene

Oddelek: Novice / Procesorji
475348 (3253) kuglvinkl
»

Cene prihajajočih procesorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
588302 (6096) Good Guy

Več podobnih tem