» »

Dodajanje strojne opreme, SDRam???

Dodajanje strojne opreme, SDRam???

esi ::

Moj računalnik je star približno 4 leta, procesor je 1000 MHz, in imam samo 128 SDRama. Ker je zaradi slabega rama zelo počasen računalnik in mi dela težave, sem se odločil dodati še 128 ali 256 rabljenih SDRamov.
Zanima pa me, če lahko brez kakršnihkoli pomislekov dodam npr. 256 SDRama, ali moram biti pozoren na kakšne stvari v zvezi s tem, npr. da je enak ram kot prejšnji itd.???

Na različnih spletnih oglasih sem si ogledal ponudbo rabljenih ramov in pri nekaterih piše da so dvostranski, PC 133, itd. Ali igra to kakšno vlogo pri tem???

Za kakršnokoli informacijo se vnaprej lepo zahvaljujem!;)
Živi VSAK dan kot, da bi bil tvoj ZADNJI!

bajsibajsi ::

Ti kar dodaj po zelji (samo da dela), ne gledat na enakost ramov. Itak ti ne dela v DualChannel nacinu, ker za to najverjetneje plata nima podpore. Vec je boljse je, pa da je vsaj PC100.

stromar ::

pc133 naj bodo, ker je fsb od pentiuma 1000 133mhz.

128mb je lahko enostranski, 256mb pa naj bo obojestranski

Fora je v tem, da starejše plate (verjetno tvoja) ne podpirajo enostranskih 256mb

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

bajsibajsi ::

Kje pa pise, da ima Pentiuma? Pa napisal sem vsaj...

1000MHz Celeron (Tualatin, in vecina Coppermine) ima 100MHz FSB, PentiumE (Coppermine) ima tudi FSB 100Mhz, edino PIII EB ima 133MHz.
1000MHz Duron (Morgan jedro) ima 100MHz, AthlonB (Thunderbird) ima FSB 100MHz, edino AthlonC (Thunderbird, rev.A9) so imel FSB 133MHz.

..to pa zato, ker ima mogoce ksnga znanca, kolega od katerega mogoce dobi kak PC100Ram za zelo nizko ceno, mogoce ima ze sedaj ram PC100... itd itd...

stromar ::

Sorry mal prehitro sem prebral :D


Lp

esi ::

Se pravi, da dam lahko 256 dvostransko, pc 133, namreč tudi jaz imam 133 CL3, samo da je moj od firme Nanya, teh je pa bolj malo na sceni rabljenih ramov. Ampak bom vseeno dal.

HVALA za informacije.

LP;)



P.S.: Samo še eno vprašanje: dvostransko pomeni, da je enkrat več čipov al kaj??
Živi VSAK dan kot, da bi bil tvoj ZADNJI!

bajsibajsi ::

"Samo še eno vprašanje: dvostransko pomeni, da je enkrat več čipov al kaj???"

Pomeni da imas na tisti z vezjem "porisani zeleni" ploscici na obeh straneh tiste crne domine. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sdram dimm - kaj izbrati 1 x 256 mb 100 hz ali 2 x 128 133 hz ?

Oddelek: Programska oprema
131821 (1737) Fizikalko
»

ram pc 100

Oddelek: Strojna oprema
5830 (771) Matek
»

računalnik zmrzne po pol ure (3min v igrah)! zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
181553 (1294) blue96
»

PIII

Oddelek: Navijanje
6964 (864) Thanatos
»

ram za 200 MHz

Oddelek: Strojna oprema
14960 (826) SkIDiver

Več podobnih tem