» »

razdelilec za antenski kabel-izguba kvalitete signala!

razdelilec za antenski kabel-izguba kvalitete signala!

gorann ::

zdravo!
imam problem.kupil sem si tv kartico za pc in zdaj imam dva tv sprejemnika v sobi.problem je, ker je antenski kabel napeljan iz zunanje antene v TV, jaz bi pa rad povezal se ta isti kabel s sprejemnikom v racunalniku.
Imam neki mali razdelilnik ki naj bi sel v Tv odzadaj, v njega pa bi priklopu kabel iz pcja in kabel iz zunanje antene, tako, da bi se vse stikalo in imelo signal.
Signal dobim v obeh sprejemnikih, ampak se izgubi skoraj 60-70% kvalitete signala.
ce pa vtaknem kabel iz zunanje antene v sprejemnik na pcju je zelo dobra slika, in ce tako naredim na tvju je slika zelo dobra(tako imam ze vedno povezano)
kaj lahko naredim, da ne izgubim kakovost signala, ne bi pa rad napeljeval dodatni kabel iz zunanje antene.
A obstaja kaksen razdelilec za to, kateri ne izgublja kvaliteto signala, kot v mojem primeru ali se pac moram sprijaznit in napeljat novi kabel(rabil bi 10m koaksialnega kabla in moral bi vrtat v zid in strop, kar me pa ne mika).
Sobna antena pa nebi lovila tako dobro kot zunanja,zato nebi rad sobne antene kot nadomestek vsemu temu.
Lep pozdrav,
Goran!

Nejc Pintar ::

Edina stvar ki jo rabiš je ojačevalec signala.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Azrael ::

Ni nujno, včasih pomaga že bolj kvaliteten razdelilec.

Preglej to povezavo, če katera slika odgovarja tvojemu razdelilcu.
Nekoč je bil Slo-tech.

BlackHole ::

Lahko pogledaš tudi sem. Sicer nimamo doma nobenega od teh razdelilcev (so pa podobni, vsaj vizuelno) in imamo 3 TV-je + tuner na računalniku in nisem opazil poslabšanja kvalitete signala.
LP Marko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sobna antena za TV

Oddelek: Zvok in slika
3316071 (1505) Daniel
»

"Navadna" televizija

Oddelek: Loža
308245 (6930) starfotr
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10122410 (18339) Domn
»

Zunanja tv antena vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
107639 (7230) alsl
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
185892 (5580) zavajon

Več podobnih tem