» »

Zvočna se je skurila->se je obenem tudi matična plošča??

Zvočna se je skurila->se je obenem tudi matična plošča??

PhotoBlaz ::

Ravno sem se odpravil zamenjati CPU (prinesel sem si računalnik iz vikenda), zamenjam CPU, vklopim in zasmrdi,....takoj potegnem kabel iz računalnika,...vseskupaj preverim in vidim da je skurjena zvočna kartica(sem se je vsaj znebil,ker je bila ze tako stara in zanič si mislim).
Potem jo dam ven in ponovno zaženem....ampak računalnik ne deluje več niti z enim niti z drugim procesorjem. Se sicer prižge...potem pa nič.....niti ne boota. Sem preveril in iztaknil grafično in je piskalo s piski za error grafince, ..enako sem poskusil za RAM, in tudi oba procesorja sprobal na drugi identični matični(delata oba)....A je možno da mi je ob tem ko se je skuril uporček na zvočni skurilo še celo plato?
Ali se bi skurjena plata obnašala bolj mrtvo kot se tale moja ta trenutek?

Hvala za odgovor!
Mimogrede, v primeru ce mislite da je plata fuč...ima kdo kakšno rabljeno, ki bi podpirala do Athlon XP2100+ ATA disk in SDR, ter AGP?

#000000 ::

Men je na ta način uspel zajeb.. dve plati v enem dnevu LOL

Krivec pa je bil napajalnik, tko da bod mal pozoren tud na to, oz. če imaš šanso probi z kaki napajalnikom ki je 100% uredu. Lahk ti je res samo zvočna riknla, kar je kok pravš nič hudga. LP

edit: aja men so se vsi ventilatorji vrtel in tud lučke so gorele 'odklopim in še enkrat vse povežem' pa ni delal nič. Tko da telih napajalcev me je kr mal strah. Morm kr enga nabavt in zamenjat 'preventivno'

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napajalnik se užge, matična plošča se odziva neprimerno

Oddelek: Strojna oprema
393835 (3539) Pyr0Beast
»

Odpovedal računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
351934 (1416) gt55gre
»

strele in izklapljanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636935 (5118) klemenSLO
»

Skuril proc, kaj se je zgodilo?

Oddelek: Navijanje
181778 (1191) AndrewSmith
»

Kontakt molexa se je dotaknil ohisja

Oddelek: Pomoč in nasveti
121898 (1598) SkIDiver

Več podobnih tem