» »

Windows 2000 težave z USB ključi (mass storage device)

Windows 2000 težave z USB ključi (mass storage device)

aljazh ::

Pred kratkim sem na dva (sicer različna) računalnika po enakem postopku namestil windows 2000 + SP4 + RU1 + critical update.

Pri prvem ni nobenih težav z USB ključi ter spominskimi karticami za fotoaparat (USB mass storage device). Po priklopu USB ključa ali spominske kartice (preko čitalca) se pojavi "found new hardware", ki nato samodejno instalira potrebne driverje ter na koncu napiše vsem znani "... is ready to use". Enako kot sem vajen iz WinXP.

Pri drugem računalniku, na katerega sem včeraj po istem postopku namestil win2k pa prepoznavanje USB ključev in spominskih kartic ne gre tako zlepa. Ob priklopu napiše "found new hardware...", nato pa se pojavi čarovnik za dodajanje strojne opreme, kjer naj bi določil lokacijo, kjer se nahajajo driverji.

Kaj se dogaja z drugim računalnikom? Zakaj ne namesti driverjev za novo priključeni USB ključ samodejno, enako kot se to zgodi pri prvem računalniku?

Ali je kje kakšna nastavitev, ki sem jo spregledal?

Prosim za kakršno koli pomoč, ki bi pomagala rešiti problem. Računalnik namreč uporabljajo "n00bi" in najmanj kar si želim je to, da bi me klicali vsakič, ko bi želeli nanj priključiti nov USB ključ ali spominsko kartico. Windows 2000 pa so pogoj, saj lastnik ni pripravljen kupiti WinXP (za win2k pa ima licenco).

Jakka ::

Jaz bi rekel, da je problem v driverjih za matično ploščo. Si jih naložil? Navadno so zraven tudi driverji za usb.

aljazh ::

Sem. Matična je Matsonic z VIA chipsetom in v device managerju je pri USBju nekaj v smislu "VIA USB....". Zdajle ne morem preveriti, saj sem na drugi lokaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljazh ()

Jakka ::

Naloži še enkrat najnovejše driverje, pa bo mogoče ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako poslati/shareati 15Gb file v NEM? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
504847 (3618) Superboyy
»

Kateri sata driver je pravi za TOSHIBA SATELLITE L40-Q17???

Oddelek: Strojna oprema
145673 (2496) Leoon
»

Windowsi ne prepoznajo flasha

Oddelek: Pomoč in nasveti
111023 (878) solatko
»

Prenos podatkov na SD kartico?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71199 (1114) tomaz-
»

Usb disk problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101704 (1358) nokia6310

Več podobnih tem