» »

Portali?!?

Portali?!?

TICKO ::

Kje se da downloadati kakšen že narejen portal kot je npr. PHP Nuke!? a obstaja kak page?!

svencbir ::

TICKO ::

ali obstaja se kaksen tak portal ker php nuke za mam! tk da ce je kj podobnega!

glavic ::

ja
downlodej si UltraEdit pa si narediš portal ...
Musselli bizi

svencbir ::

Kaki UltraEdit???
Kaj ti bo tistih par barv? Meni pač ne pomagajo. Vse lahko narediš kar v Notepad-u (Beležnici). He he he.

glavic ::

ja ja itaq
Musselli bizi

segi ::

samomučilci in notepad. Kot bi v gledal amiše v vlogi izdelovalcev spletnih strani. >:D Pa kaj? :)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

madmitch ::

phpWebThings ali phpBB. PhpBB je treba še malo dodelati z moduli, da dobiš spodoben portal.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

megadeth ::

postnuke je tui dober...

Elemen_T ::

Postnuke je v primerjavi s phpnuke porazen.

ps - glavic: ta tvoj portal je pa very yours:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

glavic ::

ker portal ?
Musselli bizi

mambli ::

LDU

Nuke in post nuke se skrijeta :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mambli ()

pirx ::

Kateri od obeh se pa več uporablja oz. kje dobim več supporta če kaj zašteka? :)

Elemen_T ::

za moje pojme dobiš pri phpnuke projektu najboljšo tehnično asistenco in poleg tega še maljon brezplačnih modulov. Nasploh je phpnuke najboljši opensource portal projekt.
postnuke se skrije.

glavic ::

ps - glavic: ta tvoj portal je pa very yours

še zmeri nisi odgovoril ker portal?
Musselli bizi

pirx ::

Kaj pa PHP Nuke vs. LDU? Tisti tudi izgleda precej profesionalno. Jaz bi potreboval enega od teh za majhen interni novičkarski portal pa da bo čim lažji za vzdrževati. O Apacheju, PHPju in mySQL se pa tudi mislim še malo bolje poučiti :)

primo~1 ::

Evo tle portalov kokr jih hoces:
http://www.opensourcecms.com/
Nekateri so se kar zanimivi, nekateri malo manj.

pirx ::

Tenks! Ful vredu link!

pivmik ::

PostNuke in PHPNuke so linuxaško narejna portala .... so grda in neprijazna do uporabnikov.

Lahko ti že zdej rečem da je res najboljši portal e107:
Primer portala: http://www.e107.nl

Download http://e107community.digitaerie.com/news.php
Veliko e107 tem/skinov: http://www.e107themes.org/news.php
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

primo~1 ::

Od kdaj pa je e107 na .nl? meni se zdi da je na e107.com

pivmik ::

Pa pejdi na e107.com pa boš videl.
Prej bi preveril pravi naslov pa pol pisal in smetil forume.

Drugače pa je na e107.org ,samo trenuto ne deluje.
LP, Gregor GRE^

madmitch ::

PicNIK: Ko si že tako natančen in piker, preden kritiziraš, pospravi pred svojim pragom.

Slovenščina ima, če tega nisi opazil, DVOJINO, zatorej:
PostNuke in PHPNuke STA linuxaško narejna portala .... STA grda in neprijazna do uporabnikov.

Pa pOjdi na e107.com IN boš videl.

Sicer je pa e107 res verjetno eden najbolj všečnih portalv. Vendar se mi zdi, da ni brezplačen, siguren pa nisem.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Gandalfar ::

e107 je po mojih izkusnjah izredno omejen forum, ker jih ene par hostam in admini redno jokajo za funkcionalnostjo. Najbolj me moti, da ne mores vstaviti lastne kode za reklame (bannerje) in mors it spreminjat portal..

pivmik ::

e107 ni forum
v e107 se lahko integrira InvisionPowerBoard - eden najboljših forumov.
e107 je več kot zastonj - je OpenSource.

e107.com
Opera javi Network problem
www.e107.com
Pridem na špansko stran "Comercializadora".


Gandalfar

Tvoji admini so nesposobneži.
Pojdi na demo inštalacijo e107(username: admin pass: admin):
http://www.opensourcecms.com/e107/e107_...
Pa boš videl, ima e107 že standardno vgrajeno podpora za bannerje, poleg tega sigurno obstaja še kak modul.
Lepšega in naprednejšega administratorskega dostopa kot ga ima e107 nisem še videl v Portalih. Stestiral sem jih pa kar nekaj.

madmitch
A sedaj ti je zmanjkalo konkretnih argumentov pa se spravljaš na mojo slovenšćino?
Spet smetiš forume.
LP, Gregor GRE^

primo~1 ::

Kaj pa phpBB plus? Ma tudi ogromno mod-ov noter.
http://www.phpbb2.de

Gandalfar ::

PicNiK: ne, moji admini niso pomojem _tolk_ nesposobni. K gledas e107 administracijo ti omogoca samo, da naloadas notr lastno sliko ter potem sam managas reklame. Ne mors pa linkat na adserver. Ce pogruntas kako bom pa vesel.. :)

marS ::

Probal sem kakih 20 CMS-jev in moji zaključki so naslednji:
1) takega ki bi odgovarjal vsem mojim potrebam /subjektivne narave/ NI
2) ene se da prirediti /delno/ tako da odgovarjajo subjektivnim potrebam
3) najbolj uporabni so in prilagodljivi so postnuke, e107, phpnuke, phpwebthings,
(ne vem zakaj picnik misli da sta php in postnuke neprijazna do userja, isti k**** kot e107, če mene vprašaš.
4) za specifične potrebe je najboljše da se portal napiše in/ali se ga sestavi iz različnih modulov
5) najbolj staboilen in varen se mi zdi postnuke, ker ima zelo robustno administracijo
Gandalfar: e107 sem instaliral samo na localhostu, mislim da ima možnost da ga konektaš na adserver in sicer tako da pač odpreš en nov prazen modul in vanj vpišeš od adserverja zgenerirano kodo, ali pa direktno na stran, npr. index.php vpišeš nekam adserver kodo - tega sicer (še) nisem probal ma valjda se da....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Gandalfar ::

e107: ce smo mogl it hekat izvorno kodo, da smo dodal adserver notr .. ne da se.. :>

pivmik ::

Gandalfar če pri tvojem hostingu ponujaš tudi tehnično pomoč si si sam kriv.
marS
5) najbolj stabilen in varen se mi zdi postnuke, ker ima zelo robustno administracijo
Mogoče najbolj stabilen in varen, adimistracija pa suxa. Totalno napregledno in grdo.
Tudi sam izgled portala je ogaben, pa ne pomaga noben skin/tema.

Gandalfar
a si objavil spremenjeno kodo, kot to zahteva opensource licenca od e107 ?
Lahko bi vaš plugin/modul ki ste ga napisali objavili na e107 websiteu.
LP, Gregor GRE^

Gandalfar ::

PicNiK: jzt sem hotu svoj adserver zafurat notr pa ni slo .. :/

pa licenca ne zahteva tega od mene.. preberi si GPL kdaj :>
Sicer je pa tak grd hack, da je to itak uporabno samo za folk, ki ganja moj adserver, ker je bilo treba iztrgat iz templatov njihovo banner codo in dodat tja tisto html kodo za moj adserver...

Postnuke mi je kr kul, ker ga lahko fajn razfukas in mu das lastno temo notr, ki je lahko cist drugacna od osnovne.. :)

Zgodovina sprememb…

pivmik ::

A ni treba vsako spremembo kode, ki je pod GPL objavit?

Ne grem brat cele GPL ker preden bi dekodiral kaj mi hočejo povedat bi me minila volja.
LP, Gregor GRE^

marS ::

Picnik:
Okusi so različni, če mene vprašaš, to kar je tebi ogabno ni mus da je tudi komu drugemu.
Sicer pa je pri vseh zgoraj omenjenih portalih administracija zajebana, ne boš pa me prepričal da je na e107 kaj boljša. Isti k****, še enkrat.
Je pa bolj enostavna kot pri kakšnem Typo3-ju
Gandalfar: ne vem sicer kaj si shekal na e107, ma jaz sem na localhostu postavil adserver PhpAdsNew, potem sem na e107 naredil en dodatni modul, prazen, in vanj sem vstavil in javascript kodo in iframe kodo, ki mi jo zgenerira phpadsnew. In zadeva deluje.
Je pa res, da nisem poskusil spreminjat kakega fileta ali templejta.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Jackass ::

Ubistvu so vsi ti portali zlo dovršeni, sam za enga userja, k pričakuje, da bo samo kliku kokr je v Winsih, še vedno mal zaj*****. Js se neki zezam s php-nukom, sam morm rečt, da za začetk učenja php-ja niti ni tolk slab rešitev. Res je, da so tm že določena neka pravila, po katerih morajo bit sestavleni moduli, bloki... sam vseen lohk mal probavaš, pa postanš pozorn, kaj pomen podpičje, kaj { in }... no vsaj js sm postou!;)

Če bi sam delu portal, pomoje sploh ne bi mel nobene administracijske plošče, vse bi delu ročno.
jAcKaSS

Gandalfar ::

marS: kul, to lahko tudi na mesto obstojecega bannerja postavim? Nekatere teme imajo reklame v zgornjih desnih kotih ipd. fore?

PicNiK: ce mas samo zase ni treba

Zgodovina sprememb…

marS ::

Gandalfar:
kako je z obstoječim bannerjem ne vem, ker ga nisem probu spreminjat, ma po moje, če si vešč v phpju se da kej nardit.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Elemen_T ::

so grda in neprijazna do uporabnikov.


ja rofl no.

Če znaš - lahko phpnukeu prirediš izgled in funkcionalnost.
Slednje sva s kolegom tudi povsem predelala.

pivmik ::

Ja in toliko dela kot si vložil v modificiranje aaunik bi lahko sam naredil povsem personaliziran portal. Osebno mi je vse kar ima nuke noter totrlno linuxaško nepregledno in neprijazno - tega ne moreš skrit pod skine.
Pa enkrat ko modificiraš pol skoraj ne moreš več updejtat (varnostni popravki, bugi...).
LP, Gregor GRE^

Elemen_T ::

Ko imaš enkrat phpnuke v mezincu, Picnik, ni več tako.
Vse lahko delaš v njem. od A do Ž.

Za povsem individualno postavitev take strani, kot je moja pa bi potrebovala na kvadrat več časa kot sem ga tako.
Moduli pa dežujejo iz vseh strani.

Jackass ::

Ok vidm, da ste tle taki, k mate tle portale pod mezincem, pa mam eno vprašanje.

Kot sm že reku mam php-nuke portal. Ampak me mot, da se banner prikazuje nad stranjo. In se pol cela stran pomakne dol. Rd bi, da bi bil reklamni banner pod glavo strani (tko kt na slo-techu in pri slo-mod.com)

Kako naj to naredim?
jAcKaSS

Elemen_T ::

To je odvisno od grafične teme...
Kot je razbrati, je nisi delal sam...

Poglej v header...tam je koda za banner rotacijo, pa jo prestavi kamorkoli jo želiš.

Jackass ::

Sej to sm že gledu mal, pa sm neki premiku in mi jo je uspel spravt v glavo, no tut pod glavo, sam pol se z osrednjim delom spustijo niži tut levi in desni bloki.

npr. kot bi se pr slo-tech-u zato k je banner na vrh oz. nad osrednjo celico, spustila še levi in desni meni.

Bom še mal pogledu kodo, pa pol vprašam, bl natančno!
jAcKaSS

Jackass ::

Premikanje bannerja bom odložu za neki časa, ker so se pojavl drugi problemi.

Najprej sem imel portal (php-nuke) na svojem strežniku. Pri meni se ni nikoli prikazalo tiso okence s kodo na eni mreži, ki jo morš potem prepisat (kaj je point tega ne vem). No to mi gre ful na živce in sm bil zlo navdušn, da tega ni bilo. Sedaj pa sem prenesel portal na drug strežnik in pojavi se ta stvar.

Kako se tega znebim?
jAcKaSS

gregy ::

definitvno prisegam na phpnuke ...je preprost na stotine dodatnih modulov easy konfiguracija in administracija ...

uporabljam ga na treh domenah


lp
www.vstopnice.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

e107 slovenski jezik

Oddelek: Izdelava spletišč
175128 (3789) PiyoniR
»

izdelava portala - najboljša skripta?

Oddelek: Izdelava spletišč
362256 (1647) Looooooka
»

Pisanje novic v mambu

Oddelek: Izdelava spletišč
71654 (1511) roli
»

portal system (CMS) / izgradnja na novo

Oddelek: Izdelava spletišč
51138 (1040) pivmik
»

Web Portal

Oddelek: Izdelava spletišč
181792 (1195) atlet

Več podobnih tem