» »

Predvajanje videa na strani

Predvajanje videa na strani

Backup22 ::

Pozdraljeni!

Delam neko stran (php) za televizijski program, ki bo vsebovala video datoteke in jih bo treba predvajat. Kaj priporočate oz. kakšna je najbolj elegantna rešitev? Predvajalo oz. "streamalo" se bi naj v MediaPlayer-ju. Zanima me še, če se da interface MPja spreminjat in kako je z life broadcastom pri vsem tem?

Hvala!
//

ferjan ::

fajle daš v asf format in zravn asx meta fajl ...ob kliku na asx se bo asf fajl streamal. (več poišč na googlu). asf je v bistvu wmv. ti pač ob kodiranju določš bitrate (kbps), ki naj ne bo večji od tvojega uploada/userji oz klientovega downloada. Če hočeš da se bitrate prilagaja pasovni širini, ki je na voljo moraš kodirati v več bit ratov in uporabiti MS multimedija server, ki je del win2003serverja.

Backup22 ::

Hvala!

Še nekaj me zanima! Če naredim tako, mi video stream odpre v Mediaplayerju, rad pa bi, da se stvar odpre v neki celici v tabeli ali novem oknu browserja. Any ideas?
//

urban99 ::

poguglaj za embed in object tagi... drugače ti pa priporočam še vsaj eno alternativo media playerju. Quicktime ali real player format - MP zna večkrat probleme delat.

t909 ::

Cedalje bolj se zdaj na spletu uveljavlja FLV (Macromedia Flash Video).

Backup22 ::

Ja, bom kar z FLV naredil, pa še dobri skini so! Hvala vsem!
//


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub - napaka pri odpiranju ?!

Oddelek: Zvok in slika
162580 (2261) #000000
»

kako film, ki se predvaja v brskalnuki prenesti na disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6717706 (10723) SLO_Matej
»

Firefox težava Add-ons procesor na 100%

Oddelek: Programska oprema
151834 (1707) amigo_no1
»

Windows Media Player 11

Oddelek: Programska oprema
342496 (2109) joker16_7
»

IE 7 ali FF ne predvaja nekaterih video vsebin (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
538351 (7432) HitriPepe

Več podobnih tem