» »

Poslovni portal-izdelava?

Poslovni portal-izdelava?

urban27 ::

Izdelal bi rad poslovni portal z imeniki proizvodov, podjeti, po državah, po dejavnostih,z možnostjo iskanja,... Prosim vas za nasvet, kateri program naj uporabim. Se vam zdi Dreamwiever dovolj dober?

Gwanaroth ::

Dreamwiever? Dreamweaver mogoče.

Za tako nalogo, kot si si jo zadal, boš potreboval kar precej znanja. Kodo itak nima pomena, kje pišeš. Al Dreamweaver, al Notepad, al kak advanced php editor..

Kar se tiče tehnologij pa bi bila za tak projekt najbolj prikladna kombinacija php+sql.
Lights often keep secret hypnosis..

Wox ::

Dreamweaver je le "malo" naprednejši WYSIWYG editor. Lahko ti služi kot pomoč pri nastajanju portala. Ti se moraš vprašat, kakšne tehnologije boš uporabil. Verjetno bo zadeva dinamična, tako da se najprej moraš odločit za nek skriptni jezik, katero bazo podatkov boš uporabljal itd.
Za takšno stran je dovolj beležka, obvladanje enega od skriptnih jezikov (Perl, PHP...), povezovanje z zbirko podatkov ipd. Torej od orodij zelo malo, pa veliko znanja.
Da pa ne bi izumljal tople vode, na voljo je že cela vrsta narejenih CMSjev, ki jih z malo znanja lahko zlahka prilagodiš svojim potrebam.
Commodore 64

Hair ::

Izdelal ga ne boš še nekaj let. Ali si naloži kakšen pre-made portal ali CMS, kot ti svetuje Viharnik, ali pa nekomu plačaj...

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

BluPhenix ::

Se stinjam, glede na to da je razbrat iz tvojega posta, da imaš bolj malo, oziroma nič izkušenj v tej branži daj raje komu drugemu delat, da ne bodo kakšni problemi pri uporabnikih. Skratka zadal si si malo prevelik projekt. Začni s čim manjšim. Kakšno osnovno stranjo, z loginom in recimo dodajanjem novic in slik (pa že s tem boš imel kar dolg čas zapolnjene proste ure dneva).
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

cicerooo ::

jaz bom pa tole temo porabil še za moje vprašanje

a ve kdo za kakšno dobro skripto za portal?
zaenkrat sm našu samo PHPnuke ki je navsezadnej tud kr dobr, sam a ve kdo za kak dober free templejt ?

hvala
LP cicero

Tody ::

hey !
Tega imaš na tone.. če že v slotechov iskalnik vpišeš free CMS ali pa besedo portal ti vrže kup neke nesnage ven probaj to narediti z googlom ali pa mogoče preberi novico iz pred par dni in tko :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran(nasvet)

Oddelek: Izdelava spletišč
204397 (992) necajev
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011128 (8640) gamemen
»

Močno obiskano spletišče

Oddelek: Izdelava spletišč
252559 (1616) Jan

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10138830 (26793) Primoz
»

SloPot 1.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
193661 (2859) CWIZO

Več podobnih tem