» »

pomoč - ramsko nerazumljiv probelm

pomoč - ramsko nerazumljiv probelm

Dalmatinc ::

Kva tole pomen zame ? Kak ram morm pol nabavit ? Tegale čist ne kužim ?

Yes. QDI BX board can support 256MB DIMM with 16 pieces chip (128Mbit SDRam), but it cannot support 256MB DIMM with 8 pieces chip (256Mbit SDRam).:D

ChiefThunder ::

kokr jz razumem morš nabavt tak modul ki ima 16 unih črnih čipov (celic) gor, najbrž je obojestranski...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Cr00k ::

Cheif:)...recimo...samo kokr pa jst razumem.... mora bit tale ram k jdela s tem... mal starejse izdelave... k zdejsni so usi 8 pieces...:)..

na starejsih DIMMih pa so 16 pieces...
Pa tist k je tist napisu u anglescini je mal pocen (128Mbit SDRam) :)))))))))))))))))))))) halo Mbit :))

Jaxx ::

Cr00k, pojma nimaš: 16 × 128 Mbit = 256 MByte, en čip je 128 Mbit! 8 × 256 Mbit = 256 MByte, 256 Mbit po čipu... Halo, en byte = 8 bitov (uaaa a res?) >:D Poleg tega se je kapaciteta statičnega in dinamičnega rama zmeraj pisala v megabitih in ne megabytih!

krucymucy ::

crOOk: Ne vem no - moj modul 256MB CAS2 7ns ma gor 16 cipov - a se ti zdi, da je moj ram starejsi!!! I don't think so!!!

Dalmatinc ::

Uau ? Kva ste mi zdej pomagali ?

Dejte fantje, povejte kakšen Ram potrebuje moja uboga plošča. Jst nevem. A mi lahko en čisto preprosto pove, če lahko nabavim 256 MB rama na eni ploščici ? Al morm 2 x 128 ? jst bi raje eno 256 ker je cenej. Kakšn mora biti ram ?

povejte mi konkretno če grem u štacuno kak ram morm zahtevat ?

men se ne sanja:D:'(:'(:'(:'(

MadMax ::

Najbolj enostavno:
kishto pod pazduho, pa od trg. do trg.
Vtaknes not, ce dela: skesiras in zadovoljen odides.
ce ne dela: zalosten odides v naslednjo trg.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Dalmatinc ::

Men so rekel da je to tkole:
Če je ram obojestranski (ploščice na obeh straneh) pol je pravi zaa mojo gajbico; če je enostranski, pol je pa kurac. A vi mislite drgač ?

Cr00k ::

Zdej si pa povedu........ 0 novga.... stos je sam u tem da so razlicni DIMMi in da nucas 16 cipne....:) namest 8 cipne......
Krucymucy: ni starejs je na 133mhz.....:).... Dalmatinaka pa rab...:)... vsaj tko so mu napisal 100Mhz..kapis?!:)
Dalmatinka: Ti rabs 100mhz 256MB SDRam....... ce bos to nabavu nima bit kej narobe...(skor)

DivX ::

ja tko je!!!!
DivX filmi na mail hlot12@yahoo.com

Paramedic ::

Od kod ste pa pogruntal, da rabi PC100 ram? Iz tistega gor se razbere samo to, da Dalmatinkova (m.sp.?) plata podpira le pomn.čipe z gostoto 128Mbit/čip. Tak pomnilnik je pa pri 256MB mogoč le, če ima 16 čipov. Frekvence pa ni napisane. Važno je torej le, da je obojestranski.
End transmission.

Makaron_hater ::

Ej, ampak ne morš pa falit, če kupiš burek, se vsedeš za komp in zamastiš tipkovnico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SDRAM 133-7,5 8chip in 133-8 16 Chip

Oddelek: Strojna oprema
51028 (966) tiborrr
»

Crknjen RAM ali kaj drugega?

Oddelek: Strojna oprema
161756 (1538) Jeebs
»

Plošča s P166 MMX prepozna 8 MB SDRAM (namest 64)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9933 (856) kuglvinkl
»

Nujna pomoč - abit bh6 - ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
51186 (1127) matevzm
»

RAM?!

Oddelek: Kaj kupiti
251334 (959) Trdi

Več podobnih tem