» »

Razkrinkali hekerje

Razkrinkali hekerje

marS ::

:D Razkrinkali hekerje
no, kdo je nastradal? boste kej povedal?:D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Gwanaroth ::

Začuda! Da so tega sposobni naši plavi..

Sem mislil, da znajo zgolj loviti otroke, ki se sprehajajo brez kresničk.
Lights often keep secret hypnosis..

MihaFirst ::

našl so par hekerjev, medtem pa dela še 100 boljših. kr neki... jst tut znam aretirat nekoga, ki zna shekat eno spletno stran od svoje šole... :D
www.gamma.si

AndrejS ::

Kaj so te sposobni. Interpol jim je dal nalogo , kot vedno, da morejo aretirat nekatere osebe. To pa znajo kolko-tolko.!

Microsoft ::

Eh, to je sigurno to, ko je edward postavil forum pa pokazal, kak se vdira preko NetBIOS-a.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Parsifal ::

Hehe, en moj prjatu je nastradu. Sam ni nc kriv kr so prek njegovga srvrja vdrli kamorkoli že. Za to ima tudi vse dokaze, pa tud jest vrjamem da ni nic kriv, sam se neki cajta bo brez vse elektronike(cisto vse). kva mormo spet so narobne prjel. lp

Kami ::

Ma to so večina z IRCNeta..

Pač script kiddiji, ko znajo zalaufat sambo, iskat cc-je na drugih irc netih in polek tega še znajo zagnati rbota :)

fiction ::

Parsifal: Kaksne dokaze to? Mislem ce je tip vedel, da je njegova masina
shekana, bi bilo pametno kej glede tega ukrenet prej, ne?
Najboljsi izgovor je zmeri: nisem bil jest, ampak neka tretja oseba, ki
mi je vdrla v racunalnik.

AndrejS: No ja, cisto nesposbni pa nasi kriminalisti tudi niso.
Pomoje to ni bilo zaradi Interpola, ampak pac zaradi raznih DDoS napadov
po Sloveniji.
Vecina kiddijev je imela verjetno isto mnenje kot ti in so zato
mislili, da lahko pocnejo kar hocejo.
Mogoce se bo stanje zdaj vsaj malo izboljsalo.

BluPhenix ::

sumijo, da so z zaseženimi računalniki vdrli v druge računalniške sisteme.


Če bi bila preiskava prava nebi bilo treba da nič sumijo, bi že vedeli ali so res ali ne. Vprašanje kako so prišli do tega, lahko jih je kakšen sosed zatožil :\
Pa tudi ne piše v katere sisteme konkretno, malokdaj se zgodi da lovijo kr nek folk ki vdira malo sem malo tja, navadno iščejo krivce za kakšnim večjim dejanjem.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Jst ::

BluPhenix: Kaj pa naj PR oddelek Policije poda v izjavi za javnost??

...

Sicer pa, kdorkoli misli da so na Policiji neumni, pa da na Si-Certu delajo kmetje... naj se malo zamisli.




:\

Parsifal ::

Ja je klicu na siol in se tm zmenu ze neki cajta nazaj. Ni pa nujn da je ta ki je zabelezen vdru km naprej. Mogoce je bil kdo drug. Sj bojo zdej policaji vse pregledal pa bomo vidl kdo je. Lp

kklemenss ::

tale racija se je pripravljala ze cca 2 leti, nebojo nastradali samo danasnji "hekerji" ampak tudi tisti ko so vcasih akj poceli, szenam je velik kar cca 150 ljudi, od teh jih bo nekaj se dobil krimice na dom nekateri ne, vse se gleda. Najvec pa je to to da se prestrasi nase "hekerje" da bojo nehali in vecji nadzor bo... kami, script kiddi, vrjemi da se veliko naucis glede script kiddanja, tako da negovori neke bedarije "script kiddie" itd itd a ti si pa nek leet coder oz sys admin, ker znas instalat linux? Ko bos 1x imel cez kako vecjo omrezje ne tvoje domace z 1 serverjem in dvema pcjoma pa povej... tudi sam sem nekoc bil "script kiddie" in sem se veliko naucil glede tega... tako da...

strunfi ::

ja uni k so jih ujel so bli mal glupi
opravičujem se za izraz
če vas zanima še kaj pridite sm gor http://rokson.mojforum.si/

krneki0001 ::

tale racija se je pripravljala ze cca 2 leti, nebojo nastradali samo danasnji "hekerji" ampak tudi tisti ko so vcasih akj poceli, szenam je velik kar cca 150 ljudi, od teh jih bo nekaj se dobil krimice na dom nekateri ne, vse se gleda. Najvec pa je to to da se prestrasi nase "hekerje" da bojo nehali in vecji nadzor bo... kami, script kiddi, vrjemi da se veliko naucis glede script kiddanja, tako da negovori neke bedarije "script kiddie" itd itd a ti si pa nek leet coder oz sys admin, ker znas instalat linux? Ko bos 1x imel cez kako vecjo omrezje ne tvoje domace z 1 serverjem in dvema pcjoma pa povej... tudi sam sem nekoc bil "script kiddie" in sem se veliko naucil glede tega... tako da...


Ja in kaj si se naučil? Dejte se že nahat hvalt z bedarijami, script kiddyji sp preteklost, ker so preveč glupi in se jih prehitro dobi. tut ti nisi bil nič posebnega, niti sedaj nisi, ker se preveč očitno hvališ preko foruma - noben od tistih, ki ima o tem dosti pojma ne bo na javnem forumu izjavil, da se je kot script kiddy dost nauču.

Imam mrežo in sem admin v mreži s skoraj 5500 računalniki, da ne boš rekel, da ne morem imeti pojma o takih zadevah. Pa imammo vsak dan vdore takih buhteljnov, ki jih že naslednji dan lahko obišče policija. Vendar oni raj počakajo, da se več stvari nabere za enega takega, da ga potem lahko vsaj za kej obsodjo.

kklemenss ::

ja in kaj se hvalim tu, samo povedal sem, da se da veliko z tem nauciti, se cisto nic ne hvalim...nisem cist nic specificno rekel kaj delam, tako kto se ti hvalis z 5500 kistami... eh eni res nezastopite kaj hoce clovek povedati... ce se je kdo tukaj kaj pohvalil si bil le ti nebivedu:\

64738 ::

Kera firma pa ma 5500 PCjev pri nas???

kklemenss ::

ja to sem se tudi jaz spraseval, morda dela na kaki firmi, in vzdrzuje 5500 pcjev ;)

64738 ::

Bolj slabo je to vzdrzevanje, ce imajo vsak dan vdore. :D

Me prav zanima ker dinozaver pri nas ima 5500 PCjev... Telekom?

zee ::

kakšno ministrstvo ima lahko komot več tisoč abakov pa kakšna res velika firma (mhm, Lek & co.)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kklemenss ::

samo ce ma vsak dan vdor notr... pol pa nevem kako majo to porihtan, ok bom raj nehu pisat, da se nebom spet "hvalil"

sinko999 ::

kaj pa recimo compaq pa vzdrževanje pa se nabere te svinjarije pardon računalnikov :\
Ni? ni ve?no !

Daliborg ::

hjah...zal niso nasi "ta plavi" vec isti "ta plavi" kot so bili cikra 10 let nazaj! Danes pridejo "ta plavi", ze z osnovami "Office-a" :D uglavnem so ze kr spretni z tipkovnico ...nic cudnega :\
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Daedalus ::

ja in kaj se hvalim tu, samo povedal sem, da se da veliko z tem nauciti, se cisto nic ne hvalim...nisem cist nic specificno rekel kaj delam, tako kto se ti hvalis z 5500 kistami... eh eni res nezastopite kaj hoce clovek povedati... ce se je kdo tukaj kaj pohvalil si bil le ti nebivedu:\

Ja ja, htel si rečt da si 1337 h4x0r...sam ni ti ratalo:D :P

Naši taplavi pa niso lih neki buhtli. Al mogoče kdo dejansko misli, da razne hekerje wannabe lovi prometna policija??
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Roadkill ::

To mi je ful smešn, k zmer en prbije "script kiddy"...
Če se spraviš v hekanje, potem je to logična vstopna točna. Težko se drugač naučiš kej o varnostnih luknjah, kot da jih izkoriščaš.
Razen če kdo pozna veliko ljudi, ki so kar "iz nič" napisali kak exploit.

Začneš z narejenimi exploiti, potem pa nadaljuješ, ko dovolj veš. Problem je samo, če kot "script kiddy" napadaš "resne" tarče, saj takrat še ne veš veliko o tem, kako prikrit crackanje in te hitro odkrijejo.


... morm enga sošolca vprašat, če so bli krimiči (spet) kej pri njemu. :)
Ü

#000000 ::

Tele link pove veliko oz. največ o tem kdo je heker >:D

Ne dvomim pa da jih je velik, ki poznajo nekoga k pozna nekoga, k ima sošolca, k njegov sosed pozna nekoga, itn. v neskončnost.

Ne pametovat kdo je Script kidie in kdo je 'kak že' heker ipd. ugotavljam da dost folke velik ve 'oz misli da velik ve' kar je seveda v bistvu res, če je sogovornik na nivoju da zna srfat in klikat.

Tko da nej nekdo napiše kdo je takoimenovani prjatlov prjatu itd. LP

64738 ::

Jaz se strinjam z Roadkillom, vsak zacne kot 'lamer' za tiste bolj izkusene in od njega je odvisno ali ostane na lamer stopnji ali se kaj novega nauci. #0000000 tebe pa ne razumem... Kaj hoces da folk napise ime in priimek hekerjev, da bos lahko verjel da nekdo pozna koga? Pa tudi ne vem kaj je treba v mistiko zavijat kar hekerji pocnejo ... Bolj ali manj je to iskanje bugov in pisanje shellcode/exploitov za tele buge. Ce bi na svetu bil perfekten softver, bi lahko hekerji (povecini) prenehali z delom, ali se motim? Script kids pa so tisti, ki sami ne znajo nic koristnega narediti in samo delajo/rabijo skripte, ki izkoriscajo ze znane exploite in potem spremenijo index.html ali pa naredijo kaksen botnet is se spilajo frajerje. Potem pa ko jih policija dobi se zacnejo jokat in izdajo vse svoje kolege.

krneki0001 ::

P.S. sem se pa v prejšnjem postu narobe izrazil - vsak dan prihaja do poskusov vdorov, do vdora še ni prišlo.

Kera firma pa ma 5500 PCjev pri nas???


No jih je ene par firm NLB, SKB, LEK, Merkator,...

64738 ::

Po drugi strani pa - ce pride do pravega vdora, se ne opazi vedno oz. se opazi ko so noter ze lep cas. Pri omrezju s 5000 PCji je to se bolj mogoce kot pri manjsih. Zadnjic so imeli v eni enoti Banke Koper trojane na windows masini. Seveda se o tem ne govori v javnosti, da ne bi ljudje bezali stran.

AndrejS ::

@nebivedu:
Odvisno kaj maš ti za poskuse vdora... da ti nekdo port poštlata ? Lahko bi vedel da kroži mnogo virusov po netu, ki šlatajo porte in potem imaš ti to za poskus vdora ?

krneki0001 ::

Pri nas jih ne moreš dobit, pa tudi če jih kdo dobi ni problema, ker se registry vsak dan ponoči prepiše z osnovnim in s tem izklopi vse trojance - morajo imet uporabniki na vsaki mašini samo predpisane programe - karkoli drugega se jim zbriše dol iz mašine. Tudi vse datoteke, ki niso zapisane v posebni datoteki na serverju gredo v brisanje iz vsakega računalnika.

krneki0001 ::

Za vdor imam če se nekdo hoče prijavit na sistem brez gesla ali pa če kdo hoče na vsak način preko kakega drugega porta v sistem - tistih šlatanj sploh ne štejemo, ker jih je preveč.

sverde21 ::

:D Razkrinkali hekerje
no, kdo je nastradal? boste kej povedal?:D


<joke>hehe sei sm vedu de me ne bojo najdl v mojih rovtih >:D </joke>
<?php echo `w`; ?>

madviper ::

Sam jaz osebno ne pozanam nikoga ki je crackerja. Jih pa je velik takih script kidy, ki jih je sam gobec in nič več.

Poznam pa več vzdrževalcev/administratorjev, teh pa ni za dajat v isti koš z kidyji.

Pa naj mi nekdo dokaže da to ni res 8-)
I'd like to do something crazy!

Roadkill ::

Če bi kaj razumljivega napisal, bi ti še kdo kaj odgovoril.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Ethical ::

Ja morm Vas mal popravt, namreč "hekanje" je izraz, ki ga uporabljajo računalniški inženirji(EH).Gre namreč za krekerje(kriminialne hekerje).Pač beseda "heker" se je uveljavla, kot anonimno osebo, ki ma zlobne namene, kar ne drži, te ma namreč KREKER.In vsak, ki je pač slišov besedo "heker", se je kuj ustrasu:).Sam hočm povedat da beseda HEKER nima take naveze in zlo namena.

LP
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predrznega hekerja izdalo hvalisanje z dekletom

Oddelek: Novice / Varnost
328654 (4343) legice
»

Kako hekerji napišejo virus in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8710744 (8371) poweroff
»

Aretirali hekerja, ki je ogrozil pristanišče jedrskih podmornic

Oddelek: Novice / Varnost
214021 (3296) Daliborg
»

Spremembe Kazenskega zakonika - po novem manj hekanja

Oddelek: Novice / Varnost
154100 (4100) Kaboom
»

Hekerji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
13312684 (4129) darkolord

Več podobnih tem