» »

Najmočnejši socket939 procesor

Najmočnejši socket939 procesor

AMD Athlon 64 FX-60

AMD - AMD je danes spustil v prodajo svojo najnovejšo pošast, dvojedrni procesor AMD Athlon 64 FX-60, katere jedri tiktakata na 2.60GHz, vsakemu jedru pa je dodeljeno 1 MB L2 predpomnilnika. Po podatkih AMD-ja gre za njihov zadnji procesor za podnožje (socket 939, vsi prihajajoči procesorji bodo izdelani za novo platformo AM2. Zanj hočejo ''skromnih'' 1.031 ameriških zelencev.



Ob predstavitvi so se na spletu pojavili že prvi testi in primerjave nove AMD-jeve zverine:

AnandTech
X-bit labs
Hexus.net
PCPerspective
Hot Hardware
AMDZone
T-Break

Vse skupaj bi lahko bilo še bolj pompozno, če AMD splavitve novega procesorja ne bi držal v taki tajnosti, da je na predstavitev prišla le peščica novinarjev. Vsekakor zanimiva poteza AMD-jevega marketinškega oddelka.

54 komentarjev

«
1
2

Dr_M ::

1MB rama?? bolj pravilno 1MB L2 predpomnilnika.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Beernarrd ::

še dobr, da nisem šel na 939. ga bom torej kar preskoču
:\

kuglvinkl ::

JA, sem spregledal, thnx.
Your focus determines your reallity

nsane ::

Jah kdor ma denar....

Jan987 ::

kolk bo ta proc šele prinas:D :D

kopriwa ::

to je le posladek za amd-jevo prevlado

RejZoR ::

Ta menjava socketov mi gre mal na živce. Socket A mi je bil legendaren ko si nanj lahko nabil vse od Tbird serije pa vse do Bartonov in se je držal ene 4 če ne več let.
S754 je itaq hitro končal, S939 malce kasneje.
Upam da bo vsaj ta AM2 ostal kej dlje oz da ne bo kakšna muha enodnevnica. AMpak kot kaže bom tud jezst preskočil S939...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BluPhenix ::

Hmm sem tudi jaz vesel, da nisem sedaj kupoval nove matične. Ima kdo že kakšne podatke o tem AM2?

Pa sem že sanjal o X2 na 939. To, da ti včasih manjka denarja ni nujno slabo. >:D

EDIT je pa huda zverina tole >:D hm, 1,4V kaj je to 90nm?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

mrTwelveTrees ::

malce off topic: da zakurim ogenj .... :D

S754 ... ja res je bil vmes... malce je voljši ker so novejše plate z PCI-e ... prve so bile samo AGP
S939 ...

moram pa rečt da je AMD zadel v polno, z temi amd 64, ampak ne zato ker so 64 ampak koliko dobiš za ta denar pri amdju in koliko za isti denar pri intelu

sploh ne morem primerjat amd 64 ... ( pa ni važn ali je S 754 ali 939) - beri POMETE z intelom P4 -3 ghz s 775
delam na servisu pa če že pogledam koliko časa se nalagojo winsi xp (ne 64) na amdju 64 in na drugi strani intel...
to sem dal samo primer....

če pa pogledam celeron VS Sempron ?

CELERON NI VREDEN POČENEGA GROŠA ! recimo 3 ghz sS 775 celeron ... NIKAMOR NE GRE !!!
ko recimo semprom še kaj naredi ( če ga primerjam z S 754 3000+ )

patent hladilnika za S 775 pri intelu ... joj INTEL se ni nič naučil iz svojega prejšnjega socketa -
vsaka plata se ZVIJE ko daš cooler na intela... pa kje si še to vidu
pa da ne govorim koliko so glasni orginalni cpu hladilniki pri intelu... v primerjavi z amdjem

še in še bi lahko našteval...

zdejle pa prav čakam kakšnega privženca Intel tabora da me sk*rca ... komaj čakam :D
dajte si duška ! hehe

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

sam res socket A imam pa res dolgo (duron700, duron1200, athlonxp1700+, athlon2400+ in zdaj imam athlonxp3200+), škoda da tak menjavajo podnožja, in kdaj bo prišel poceni am2 k nam, k če bo čez kakšno leto bom jz tud počakal,k potem rajši novo grafično nabavim :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ekseR ::

fak a kr nobenga procrsorja več za sovket 939??? Kva pa kej bolšga na AM2 socketu?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Kato ::

Krep, skos menajo ta podnožja samo zato , da moraš nabavljat novo robo vsake dve leti.;((

urke710 ::

Sej bo čez dve leti še zmeri dobr X2 4800+ za na s939, tudi za primerno ceno...takrt ko bo pa to zastarelo, bo pa po mojem že tut am2 dobu naslednika...tko da am2 preskočiš.
d.i.g.

Mirč ::

am2 nebo nič kaj novega doprinesel razen ddr2.Ta fx60 je vrh glave.
lp

Dr_M ::

jest nekak realno ne pricakujem, da bo s939 tko hitr odpadu...
verjetn se bomo drug let tak cas pogovarjal, kako bi blo mogoce fino zamenjat sistem. povdarek je na mogoce. ne mislt, da bo to tko hitr slo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jaffa ::

Baje bo konc leta performance bolj na strani Intela, seveda če ne bo AMD kaj pogruntal...

Sam ki še je to. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

ekseR ::

@urke710 glih dons sm dobu X2 3800+ pol pa kr vidm to novico :'( :(
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

stock ::

men se pa zdi da grejo tele oznake 5000+ u mal nerealne visine. nevem tocn do kok so prsl Intel-i (v Ghz) ampak niso do 5000 kljub temu da je hitrost konkurencna.


prevec teh nekih oznak... ni vec zanimivo.

BluPhenix ::

JA fanj imaš za jokat ja... :\ :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Mirč ::

prava zverina je to, da povečaš hitrost vodila iz 200 npr. na 250-300(*14)uhh 4ghz + 2 jedra>:D :)
To bo še čez 2-3 leta ''top'' mašina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

mtosev ::

To bo še čez 2-3 leta ''top'' mašina.

:\ :\ NEBO.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mirč ::

''top'':)

MEDENA ::

jani123:

PRI NAS GA NE BO...še navadnih OPTERONOV ne dobiš pr nas.

Jeebs ::

men se pa zdi da grejo tele oznake 5000+ u mal nerealne visine. nevem tocn do kok so prsl Intel-i (v Ghz) ampak niso do 5000 kljub temu da je hitrost konkurencna.


Do 5.000 Ghz še lep čas ne bojo prišli. :D Če sploh kdaj. :)
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

sidd ::

jaz pa še vedno na 2600+ socket A :8)
ajej, bo treba šparat za novi rač...

iskra ::

Jst si to govorim že dve leti :\ 1900+ je že opravil svoje.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

keber ::

>>> Do 5.000 Ghz še lep čas ne bojo prišli. :D Če sploh kdaj. :)

Kaj pa veš ;)

Se spomnim napoved iz leta 1991. Kako bo leta 2000 prišla ultramočna zverina procesor 786 s "kar 250 megaherci" :D

balocom ::

Intel je enkrat oznanu da ne bodo delal procev z več kot 4GHz, ampak da bodo zmoglivost procesorjev spreminjali drugače.
To z GHz je itak bul mau merodajno, naj raj dajo podatek o izvedenih MIPS.ih(minljonih ukoazov v sekundi) in FLOPS-ih(operacije z plavajočo vejico na sekundo).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

BluPhenix ::

Kar je tudi za domačega uporabnika bolj malo merodajno.

MIPS, je odvisen od tega al gre za RISC ali CISC ali kaj vmes (kar so x86 procesorji), FLOP je pa tudi bolj tako...

Med procesorji, ki delujejo na enakem principu oziroma praktično enako GHz enota lepo pove, da gre za bolši procesor. Dobre oznake bi lahko bile tako kot jih ima AMD, torej procesor ki je boljši (pa ni nujno zaradi višje frekvence) dobi višjo oznako, kar pa tudi pri njih ne deluje najboljše...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Poldi112 ::

Kateri od vas je imel na socketA eno plato od začetka in je samo procesor menjaval?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

balocom ::

Med procesorji, ki delujejo na enakem principu oziroma praktično enako GHz enota lepo pove, da gre za bolši procesor. Kuk je takih?:\ Kje piše da če bo mel za 25% višjo frekvenco da bo za 25% bolši?:\
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

delfinus ::

Abit NF7-S v letu 2003, 2004, 2005, 2006... se bo ostalo tako nekaj casa, zadostuje v kombinaciji z 6800GT in AMD 2500 Mobilcem.

BluPhenix ::

EPOX 8 RDA+ odkar je prišla ven (ne vem točno kateri letnik 2002-2003). Duron 600, Athlon 1400, Barton 2500+ in še nekaj časa bo pridno služila, še vsaj pol leta pri meni, potem pa naprej drugje. Zato sem mnenja, da se splača kupiti kvalitetno plato.

bolocom. Ok nisem s tem mislil, da bo 25% hitrejši (čeprav tako razmerje niti ni tako mimo, ne pozabi da je pri 3GHz 25% 750MHz), ampak še vedno pri primerjavi procesorjev na enakei osnovi frekvenca pove marsikaj o hitrosti. Koliko je takih, ki delujejo na enakem principu? Vsi (enojedrni) PC procesorji zadnje čase, no z nekaterimi izjemami. A64 in pentium M sta taka izjema. Še vedno pa 3GHz stroj dela "boljše" kot 1.7GHz.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Kateri od vas je imel na socketA eno plato od začetka in je samo procesor menjaval?

jest. pa ce mi neb najprej cpu crknu, pa pol se plata, bi se ene pol leta nazaj uporablu racunalnik z KT133A :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

flipflop ::

Jst sm pa skor z vsakmu procu tud plato menju, od KT133,KT133A, pa potem na dve različni KT333 dokler mi ni na zadnji šel AGP slot in sem skor eno leto mel tako plato z RageII kartico, dokler se nism končno odloč da je čas za menjat, zdej bo pa spet ene tri leta mir.

MrStein ::

balocom:
naj raj dajo podatek o izvedenih MIPS.ih

Naj dajo Meaningless Indication of Processing Speed ?
:D

To bo ziher boljše , ja ...

BluPhenix:
Med procesorji, ki delujejo na enakem principu oziroma praktično enako GHz enota lepo pove, da gre za bolši procesor.

Torej je Celeron 3 GHz boljši od Pentium 4 2,8 GHz ? ;)

Primerjava Hz zdrži le v okviru iste familije.
To pa velja tudi za "nove" oznake, tak da v Hz ni nobene prednosti. Tak, kot če bi gor pisali, koliko milijonov tranzistorjev ima. Mislim:
a) Koga to briga ?
b) Kdo bo znal na podlagi te številke ločiti boljše od slabšega ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BluPhenix ::

Ok, pa si me. Sem malo slabo definiral, bi moral napisati iste družine namesto isti princip :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

PrimozR ::

mirč to si pa tako brcnil v temo... Vem samo za en primer 4 GHz z FX-55, ne dvomim v več primerov na 57tki, a ne vem za nobenega. Benchable je FX-57 pri 3900MHz poštena zverina, kraljevski primerek. TI pa želiš 4 GHz popolnoma stabilno na DVEH jedrih??? Se ne bo zgodilo. Ne na tej arhitekturi.

Mirč ::

mislim,da 250 fsb nebi smel bil velik problem ob dobrem hlajenju.

lp

Dr_M ::

ja, z 11x mnozilnikom :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Mogoče še kak MHz več, toda ti si rekel 4 GHz. Tega pa ne boš videl NIKOLI! Vsaj ne na Manchester/Toledo jedru.

sharp ::

Heh proc košta 200k sit kar je poceni proti našimi blesavimi slovenskimi cenami.
Drive fast as your guardian angel can fly.

Mirč ::

Priblizno 4ghz.
lp

Dr_M ::

+-1GHz ane...sanji...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mirč ::

(14*250=3,5ghz)Tako, da +-0,5ghz

Dr_M ::

to je pa ze kr velik.

pa tut o 3.5GHz lohk kr sanjas. verjetn jih ne bo velik (ce sploh bodo) ki bi to zmogl.bokj realno nekje okol 3GHz. seveda pr zmerni temperaturi. vsaj ene -20°C.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mirč ::

iz 2,6 ghz na 3 ghz to je komaj 214fsb??

Dr_M ::

ja in?

a ti neves, da lohk mnozilnik spustis?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mirč ::

zakaj bi ga spuščal te kupiš X2 4400+ z 2,2 ghz ali x24800+ z 2,4 ghz,ki imata malo nizje množilnik.
lp

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD predstavil AM2 procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
394989 (3280) balocom
»

Cene prihajajočih procesorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
588313 (6107) Good Guy
»

Novičke iz AMD-ja

Oddelek: Novice / Procesorji
414790 (3319) Nejc Pintar
»

Po prvih testih se je Conroe odrezal zelo dobro

Oddelek: Novice / Procesorji
475607 (3411) Bistri007
»

AMD bo predstavil procesorje na novem podnožju (M2) v drugi četrtini tega leta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
507075 (5532) PrimozR

Več podobnih tem