» »

Kako do encryptanih datotek v Win2k???

Kako do encryptanih datotek v Win2k???

bastadu ::

Imem en ful problem. Windowsi 2000 so se mi začeli nekj čudno obnašat in sem jih sformatiru, pomembne podatke pa sem imel na drugi particiji na varnem. Med temi podatki je en direktorij, v katerem so pomembnejše stvari in ta direktorij je bil encryptan. Sedaj pa ne morem dostopati do teh fajlov:'( Kako naj pridem di njih? Res je nujno!!!

ToniT ::

Predvidevam, da uporabljaš EFS.

Po defaultu ima administrator pravico dostopa do lastnosti kriptiranega direktorija. Poskusi na Properties->General->Advanced in poskusi odstraniti kljukico na Encrypr data.... Če pa to ne gre, potem pa bo potreben Recovery agent....

andrej ::

Zal v tvojem primeru NI resitve. S tem ko si formatiral originalno instalacijo Windows 2000 si zbrisal tudi svoj privatni kljuc in privatni kljuc recovery agenta - po defaulto je to administrator... Zal tukaj ni vec kaj naredit.

Ko naslednjic uporabljas EFS potem si exportiraj privatni kljuc recovery agenta na varno mesto! Hkrati ti tudi preberi "EFS Best Practices" v online Helpu kjer je to vse lepo razlozeno.

Zal...:'(

bastadu ::

Na vsezadnje pa ni vse tako črno kot se je zdelo, saj sem si pred kakšnim tednom naredil backup te particije na RW in na RWju datoteke noso encryptane:P Tako da sem jih lahko nadomestil z prejšnjimi. Bi pa imel lahko veliko stranje. če nebi imel tega backupa... Bom pa pogledal za tosto v helpu. Hvala vam, posebej Andreju!

andrej ::

evo ga -> to je to kar hocem veckrat slisat -> BACKUP is the magic word!!!:)

bastadu ::

Ja prav imaš andrej. Že pa kar nekaj časa vem, da je to magična beseda, in sicer odkar (ene 4 mesece nazaj) sem izgubil vse particije na disku in sem bil ob vse podatke... Kaj češ, življenje gre naprej:P:D

andrej ::

to se je meni ze tudi zgodilo. potem pa sem dve dni in dve noci s tiramisujem probal resit kaj se bi pac resit dalo...

hm, kdaj sem naredo zadnji backup? ups mislim, da bo treba zopet kaj v tej smeri naredit!:D

bastadu ::

andrej: Nameravam zamenjati osnovno ploščo in s tem na novo namestiti win2k. Zanima me, kje točno moram exportat (ali karkoli že) ta ključ, da bom potem na novo naloženih winsih lahko dostopal do encryptanih map? thx

andrej ::

1. mmc.exe
2. dodaj certificates snap-in za uporabnika, ki je enkirptiral datoteke.
3. idi v personal, certificates, right click, all tasks, export...

Potem pa ga na tak nacin tudi importas...

Osebno ti priporocam, da datoteke odsifiriras, na novo instaliras w2k in jih potem znova zasifriras. CE tak nares se nimas kaj bat:D

Mercier ::

No, al pa tist bekap je tut OK. Na CD. Enkripcija dela samo na NTFS, ko stvar zapečeš, stvar avtomatsko zgine.

bastadu ::

Bom ubral ono lažjo pot, in decryptal fajle pa potem spet encryptal... thnx vseeno;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkodiranje datoteke - NTFS

Oddelek: Pomoč in nasveti
402044 (1375) Loki
»

Enkriptirani NTFS - Access is denied

Oddelek: Pomoč in nasveti
101700 (1557) THX
»

Enkripcija v XP, še prej pa pretvarjanje FAT32 v NTFS nevarno početje

Oddelek: Operacijski sistemi
111989 (1758) Microsoft
»

Windows Enkripcija

Oddelek: Operacijski sistemi
291595 (1232) DMouse
»

Pomoč kok rešit podatke!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7944 (858) Mr.B

Več podobnih tem