» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
965 / 1133
»»

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AlexLoow ::

Živijo!
Prodal sem GTX 1080 in bi rad kupil novo grafično kartico. Zanima me kaj mi svetujete. Najbolj gledam RX 5700 XT od MSI Mech al pa Sapphire Pulse. Razlika v ceni je 20€. Kakšna je pa razlika med RX 5700 XT in RX 5700?

care20 ::

AlexLoow je izjavil:

Živijo!
Prodal sem GTX 1080 in bi rad kupil novo grafično kartico. Zanima me kaj mi svetujete. Najbolj gledam RX 5700 XT od MSI Mech al pa Sapphire Pulse. Razlika v ceni je 20€. Kakšna je pa razlika med RX 5700 XT in RX 5700?


in kolk bos moral doplacati?ker razlika v performancu bo minimalna

Alien123 ::

globoko grlo je izjavil:

Zakaj bi mel ta ultrawide jajca?
Za filme gledat verjetn ne, za špile tut ne, za dtp? Al kr tko mal ker je kao in?


za špile je glih bomba. No saj, ker folk nima tega doma, sploh ne ve kaj zamuja..

Tilen88 ::

Za špile, pa za editing tud glede workspace,..dual monitor je bol če kaj multitaskaš. Sicer se pa vsak sam odloči kaj bo vzel,.. jaz vem da bi mojega 27" ips zamenjjal z UW

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

AlexLoow ::

Mah sej bolj kot ne sem jo prodal zato, ker sem celoten računalnik zamenjal (razen grafične). Dejansko sem pri prodaji grafične naredil 0€ izgube ? pa 0€ dobička ? sej grafična je delala brez težav, ampak sem taka oseba, da imam raje zadevo pod garancijo. Še posebej če je tako draga. Raje prodam dokler še lahko kaj dobim ? tako da bom moral okoli 100€ doplačati. Raje danes doplačam 100€, kot pa (mogoče) čez 1 mesec 450€ ? tako da kera od teh dveh bi bila boljša? Ali bi bilo bolje še kakšno drugo? Neki ful bl močno ne bi kupoval (imam 16gb ram in Ryzen 5 3600). Sem se odločil da bi ta build imel vsaj za naslednje 3-4 leta in potem na novo res en močn računalnik ?

Poring ::

DarwiN je izjavil:

Najboljš kak APU, privarčevanih ~100€ od grafe pa vložiš v ITX sestavo?

Nekaj takšnega:


Imaš 3.1 in ostale USB priključke zadaj, spredaj pa 2x USB 3.0.

3200g bo polna kapa, lahk pa tudi 8-nitni 3400g. Lahko tudi namenski cpu hladilnik, čeprav tale stock ne bi smel bit glasen.

Monitor se IMO ne kupi 24" v letu 2020 pod nobenim pogojem.. Še 27" so jajce. :) Jaz bi gledal 31.5" ali ultrawide 34". Ko enkrat premagaš fobijo na večji zaslon, nikoli več ne greš na te majhne jajce.


torej računalnik bom vzel ta build ziher hvala za nasvete.

Monitor nisem prepričan večino časa ko browsam ali delam imam na polovici ekrana prižgan netflix nonstop včasih zvečer pa pogledam kak film brez da bi kaj delal na računalniku. nekako se res nagibam k 34 inch monitorju

Horas ::

Poring je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Najboljš kak APU, privarčevanih ~100€ od grafe pa vložiš v ITX sestavo?

Nekaj takšnega:


Imaš 3.1 in ostale USB priključke zadaj, spredaj pa 2x USB 3.0.

3200g bo polna kapa, lahk pa tudi 8-nitni 3400g. Lahko tudi namenski cpu hladilnik, čeprav tale stock ne bi smel bit glasen.

Monitor se IMO ne kupi 24" v letu 2020 pod nobenim pogojem.. Še 27" so jajce. :) Jaz bi gledal 31.5" ali ultrawide 34". Ko enkrat premagaš fobijo na večji zaslon, nikoli več ne greš na te majhne jajce.


torej računalnik bom vzel ta build ziher hvala za nasvete.

Monitor nisem prepričan večino časa ko browsam ali delam imam na polovici ekrana prižgan netflix nonstop včasih zvečer pa pogledam kak film brez da bi kaj delal na računalniku. nekako se res nagibam k 34 inch monitorju



glede ssd. za isti dnar oziroma še ceneje par eur imaš adata sx6000!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

OmegaM ::

Horas je izjavil:

Poring je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Najboljš kak APU, privarčevanih ~100€ od grafe pa vložiš v ITX sestavo?

Nekaj takšnega:








Kakšna je najboljša alternativa za igre, brez ohišja in lahko cenejša osnovna plošča, ker se računalnik ne bo navijal?
Recimo R5 3600 in nekakšna spodobna grafična, recimo 600€?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

Za FPS shooterje in 240Hz 1080p monitor bi jaz vzel i5 in ga se dodatno navil. Ce se mi pa gre za lepo grafiko 2k-4k in freesync range 45-75hz pa vsekakor Ryzen.


Rabiš samo vse detajle znižati na low. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Reaper ::

Kaj bi se dalo pri spodnji konfiguraciji še optimizirati, da se prihrani na € in nima ravno nekega velikega efekta na performanse? Napajalnik recimo (naj bo modularen), mogoče predlagate kakšno drugo ploščo? Jaz imam v svojem Asus Strix Gaming-F in so takrat, ko sem jaz kupoval, vsi jemali ti MSI Tomahawk Max ploščo, ne vem če se je zdaj trend kaj spremenil. XPG SX8200 je kar ugoden pri ComputerUniverse, je procesor overkill za to grafiko? 3400G je malo cenejši in ne vidim smisla, mogoče potem kakšen 3300X? Lahko tudi kdo predlaga kakšno podobno sestavo pri Funtechu do max 900 €.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

DarwiN ::

Za Tomahawk MAX jaz ne bi plačal 120€.. So dobre plate, ampak je proizvodnja klecnila pod pritiskom povpraševanja, ker so ljudje še vedno prestrašeni glede bios podpore 3000 procesorjem... Ampak če leto kasneje katera nova plata še vedno nima primernega biosa, potem pa naj me res koklja poščije.. Skratka, jaz bi vzel raje asusko za 98€.
Procesor kar vzemi R3600, ker je daleč najboljši po p/p.-.

Mogoče razmisli o cpu coolerju.. Stock hladilnik zna bit kar glasen.. Kakšen Freezer Duo (34€) zna bit dobrodošel.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

barakus ::

Koliko pa je bila original cena za Tomahawk plosce?

DarwiN ::

Slabih 100€. Podobno kot asuska.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

barakus ::

Aha.

Ali lahko priporočite kakšno ohišje, je predvsem tiho, brez pleksi stekla in kakšnih led diod. Nekaj za v pisarno?

DarwiN ::

Če iščeš kakovost in ne budget rešitve, potem kakšen FRACTAL DESIGN Define Mini C (84EUR, dobava 3 tedne), ali Cooler Master Silencio S400 (80EUR).

P.s.: Čeprav za office delo so najbolj luštne mini-ITX sestave ali celo NUC, ker ni potrebe po ločeni grafični kartici.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Reaper ::

DarwiN je izjavil:

Za Tomahawk MAX jaz ne bi plačal 120€.. So dobre plate, ampak je proizvodnja klecnila pod pritiskom povpraševanja, ker so ljudje še vedno prestrašeni glede bios podpore 3000 procesorjem... Ampak če leto kasneje katera nova plata še vedno nima primernega biosa, potem pa naj me res koklja poščije.. Skratka, jaz bi vzel raje asusko za 98€.
Procesor kar vzemi R3600, ker je daleč najboljši po p/p.-.

Mogoče razmisli o cpu coolerju.. Stock hladilnik zna bit kar glasen.. Kakšen Freezer Duo (34€) zna bit dobrodošel.


Hvala za pomoč, bomo potem vzeli Asus plato. Cooler bom zaenkrat pustil original, ker je zadeva za kolega, ki ima omejen budget. Na 2700X imam stock cooler in ni panike.

barakus ::

DarwiN je izjavil:

Če iščeš kakovost in ne budget rešitve, potem kakšen FRACTAL DESIGN Define Mini C (84EUR, dobava 3 tedne), ali Cooler Master Silencio S400 (80EUR).

P.s.: Čeprav za office delo so najbolj luštne mini-ITX sestave ali celo NUC, ker ni potrebe po ločeni grafični kartici.



Za ta ohišja moram iskat mATX matične? Ločen pasiven GPU bo, ker mam 4k display

DarwiN ::

mATX, ja. Za 4k monitor ne potrebuješ ločene grafike, če gre za office delo.

Kateri model monitorja?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

barakus je izjavil:


Za ta ohišja moram iskat mATX matične?


Kot je Darwin omenil: obvezno mATX, drugače bo matična prevelika.

Glede ohišij imaš v tej temi (stran dve) nazaj odlične namige.
Pa tudi tukaj:
Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Hustla ::

Hustla je izjavil:

Mene pa zanima če bi mi lahko kdo pomagal pri sestavi računalnika in sicer bi bil glavni namen računalnika predvsem Adobe premier/After Effects in podobni programi plus občasno gaming. Budget je okoli 2000€ pa me zanima če bi lahko kdo sestavil najboljšo možno rešitev. Predvsem je pomembno da bodo programi Adobe premier, after effects, adobe audio, adobe illustrator, photoshop delali brezhibno brez zatikanja pri randingu. Je pa 2K maksimalno. Hvala vnaprej.


Korona mi je uničila načrte zato sem moral počakati. Zato zdaj še enkrat naprošam vse tiste ki se spoznate na te zadeve. Opis je zgoraj. Budget 2K. Če mi lahko nekdo sestavi računalnik z vsemi komponentami.

Hustla ::

Še eno vprašanje. Zdajle berem glede SSD-ja in HDD-ja (na te stvari se ne spoznam prav dobro). Ravnokar sem prebral razlike med obema in me zanima če lahko uporabljam zunanji disk namesto HDD-ja in da bi kupil SSD? Je to možno? Ker sem nekaj mesecev nazaj kupil zunanji disk 3TB in je skoraj popolnoma prazen in bi ga lahko uporabljam namesto tega novega in bi potem kupil precej močen SSD? Je to možno? Pa še eno vprašanje, koliko uporabnikov tule v tej temi uporablja tako SSD kot tudi HDD? Ali je to zdaj že "mandatory"? Sicer sem bral da je eden povsem dovolj (razumem razliko) vendar me zanima če se to zdaj spreminja in ima večina ljudi kar oba?

Če bi lahko uporabljal zunanji disk bi lahko s tem prišparal nekaj evrov. Kaj pravite ostali?

Motion ::

Veliko folka, predvsem tisti z malo starejšimi laptopi, je notranji hdd disk zamenjalo z hitrejšim SSD ter HDD uporablja v zunanjem ohišju kot nosilec podatkov. SSD zelo pripomore k odzivnosti sistema zato je priporočljivo nanj namestit sistem ter programe.

BorutK-73 ::

En nasvet za zunanje hdd-je, ne se zanašat na njih 100%, vedno delaj še backup pomembnih datotek na drug medij ali cloud. Zunanji HDD-ji imajo krajšo življensko dobo kot notranji.

Hustla ::

BorutK-73 je izjavil:

En nasvet za zunanje hdd-je, ne se zanašat na njih 100%, vedno delaj še backup pomembnih datotek na drug medij ali cloud. Zunanji HDD-ji imajo krajšo življensko dobo kot notranji.


Hvala obema, razmišljam če se splača kupiti oba SSD in HDD. Drugače pa me tile grafične nervirajo. Sicer mi je D3m priporočal RX 5600 XT vendar razmišljam da bi morda kupil RTX 2060 in bi morda kupil cenejše ohišje (ni mi pomembno kako računalnik zgleda, če lahko zato dobil boljšo grafično). Kar se tiče Grafične sem govoril z nekom, ki se ukvarja z Adope Premierom, After Effectom itd in je rekel da so Ge Force kartice precej boljše od tiste zgoraj (RX 5600 XT)

Zaenkrat razmišljam takole:

AMD Ryzen 9 3900X, 12x 3.80GHz
GeForce RTX 2060 SUPER Evo, 8GB
Hladilnik (SCYTHE Mugen 5 Rev.B) mi je bil všeč vendar ga zdaj očitno nimajo več na zalogi.
CORSAIR Force Series Gen.4 PCIe MP600 1TB NVMe M.2 SSD (je tudi v redu, morda je 1TB celo preveč če upoštevam še HDD (3TB). Morda bi lahko tu malce prihranil se se odločil za 500GB?)


Sicer mi je D3m že sestavil računalnik, vendar ga takrat potem nisem kupil in je potem Korona vse skupaj preložila.
https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Glede matične in pa procesorja se še nisem odločil in moral še prebrati. Za grafično sem pripravljen iti tudi malce čez 2000€. Računalnik bom uporabljam predvsem za službene namene in želim da dela brezhibno.

Sicer sem to vprašal že zadnjič pa ste me skoraj linčali, pa bom zdaj vprašal še enkrat. Kako je glede Anti virusnega programa? Ali se ga da dobiti kje zastonj? Morda na Partisu oziroma na kakšni drugi spletni strani? Pa še ena stvar glede operacijskega sistema. Tam na mlacom.si ga nisem nisem izbral. Se da dobiti delujočo verzijo na Partisu? Ali ostali to kupujete? Tako bi lahko privarčeval skoraj 200€. Operacijski sistemi so dragi kot hudič :(. Nič bolje da vprašam kot pa da kupim nekaj kar na koncu ne bo v redu. In glede nato da se na te stvari ne spoznam ravno najbolje, je bolje da vprašam.

Argica ::

Če daš 2000€ za PC imaš windows bitdefender ali kak comodo gratis čisto dovolj.

OS dobiš na ebayu za 10€ ali tukaj.

https://software-codes.com/?omnisendAtt...

Hustla ::

Argica je izjavil:

Če daš 2000EUR za PC imaš windows bitdefender ali kak comodo gratis čisto dovolj.

OS dobiš na ebayu za 10EUR ali tukaj.

https://software-codes.com/?omnisendAtt...


Je tole dejansko legit? MI lahko kdo pove kje je trik ker dvomim da je dejansko tako preprosto prihraniti 150EUR?



Edit: Preveč zahteven vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hustla ()

_marc_ ::

Še eno vprašanje z moje strani. Koliko je vredna ta konfiguracija in ali bi zadoščala za igranje novejših iger?
LC-Power Midi-700B Hexagon MicroATX/ATX/MiniITX
AMD Ryzen 5 2600X 6x 3.60GHz So.AM4 BOX
16GB (2x 8192MB)Corsair Vengeance LPX LP schwarz DDR4-3200 DIMM CL16-18-18-36 Dual kit
MSI B450 Gaming Plus MAX AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4 ATX Retail
1074228 ASUS Rog Strix Radeon RX 560, 4 GB
2x SSD: 1x 128GB, 1x 500GB

hojnikb ::

nope, ker 560 je zelo svoh z aigranje iger..
#brezpodpisa

FireSnake ::

Hustla je izjavil:

Argica je izjavil:

Če daš 2000EUR za PC imaš windows bitdefender ali kak comodo gratis čisto dovolj.

OS dobiš na ebayu za 10EUR ali tukaj.

https://software-codes.com/?omnisendAtt...


Je tole dejansko legit? MI lahko kdo pove kje je trik ker dvomim da je dejansko tako preprosto prihraniti 150EUR?



Edit: Preveč zahteven vse skupaj.


Imaš lopolnoma prav, ker sumiš.
Stvar dela, a ni legalno. Za privat se še ne gre toliko sekirati, a ti imaš to za firmo.
Za render bi jaz resno razmislil o 3950.

Plošča X570.

Sem na telefonu, zato zgornje ponudbe nisem mogel pogledati.
Pa verjamem, da je dobra.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

Hustla je izjavil:


Sicer sem to vprašal že zadnjič pa ste me skoraj linčali, pa bom zdaj vprašal še enkrat. Kako je glede Anti virusnega programa? Ali se ga da dobiti kje zastonj? Morda na Partisu oziroma na kakšni drugi spletni strani?

Windows Defender je čisto OK.
Dodatni AV je nepotreben.
AV iz partisa pa je samomor.


Windows pa se dobi za 100 EUR (in ga imaš "doživljenjsko", za vse bodoče PC-je). Pri vsoti 2000 EUR nima smisla debatirati o tem.

SSD pa je zamenjava za HDD.
Primerjava je kot volovska vprega proti formuli ena.
Če je SSD dovolj velik, HDD ne rabiš. Kvečjemu kaki zunanji, za backup in stvari ki jih ne rabiš vedno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

za dozivljensko rabo bo treba kupit fpp licenco, ki pa ni 100e. OEM velja samo za PC, na katerem jo aktiviras in jo mors naceloma kupit skupaj z pcjem
#brezpodpisa

mtosev ::

OEM so 100-110eur, 130eur pa je retail / prenosljiva licenca za home verzijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hustla ::

Ma ne vem, bolj ko gledal in razmišljam bolj zakomplicirano je vse skupaj.

ASRock X570 PRO4 (90-MXBAT0-A0UAYZ)
AMD Ryzen 9 3900X, 12x 3.80GHz, BOX
G.Skill Ripjaws V 64GB (4x16GB) DDR4 F4-3200C16Q-64GVK
ASUS Dual GeForce RTX 2060 SUPER Advanced Evo, 8GB
TOSHIBA P300 3TB 7200/64M/S600
CORSAIR Force Series Gen.4 PCIe MP600 1TB NVMe M.2 SSD (CSSD-F1000GBMP600)
SCYTHE Mugen 5 Rev.B
Corsair TX650M Gold Modular 650W (CP-9020132-EU)
Corsair Carbide 270R

Tega mi je sestavil D3m vendar sem zamenjal grafično. Ne vem zakaj sem izbral RTX 2060 super advanced Evo in nimam pojma če se da dobiti boljšo za isti denar. Še ena stvar, ali obstaja stran kjer ti povedo če te komponente sploh spadajo skupaj oziroma če se dopolnjujejo. Recimo nimam pojma če je zgornja matična prava oziroma dovolj dobra za Ryzen 9 3900x in RTX 2060. Raje 100x vprašam kot da potem kaj zajebem. Enako velja za RAM, nimam pojma če je pravi. Bom jutri moral še precej prebrati.

Še eno vprašanje: Ali ti pri Mlaconu sestavijo računalnik ali prodajajo samo komponente? IN ali se da kupiti na obroke?

FireSnake ::

Ni tako komplicirano, kot misliš. Po nakupu boš vse obvladal.

Glede kompatibilnosti:
če gočeš biti 100% za RAMe poglej listo kompatibilnosti za matično ploščo in kupi točno take.
Pa tile RAMi so pogosto uporabljeni, ne bi smelo biti problemov.
Glede ostalega (primer: matična + grafična) se pa ne sekiraj, bo špilalo.

Pri Mlacomu ti ga bodo tudi sestavili. In, če ti ga sestavijo, ga bodo tudi preizkusili. Zato si spet lahko brez skrbi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

hojnikb je izjavil:

za dozivljensko rabo bo treba kupit fpp licenco, ki pa ni 100e. OEM velja samo za PC, na katerem jo aktiviras in jo mors naceloma kupit skupaj z pcjem


Oem key dobis na ebayu za 3€..

matobeli ::

Ampak ne takega ki bo uporaben za biznis. Za domačo uporabo se pa da, to pa.

Kvinta ::

Alien123 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za dozivljensko rabo bo treba kupit fpp licenco, ki pa ni 100e. OEM velja samo za PC, na katerem jo aktiviras in jo mors naceloma kupit skupaj z pcjem


Oem key dobis na ebayu za 3€..


Pol pa dela 1 mesec pa crkne :P
A.C.A.B

matobeli ::

Men še noben od treh ni, pa so že kar par let v uporabi. Je pa seveda možno.

mailer ::

Še eno vprašanje z moje strani. Koliko je vredna ta konfiguracija in ali bi zadoščala za igranje novejših iger?
LC-Power Midi-700B Hexagon MicroATX/ATX/MiniITX
AMD Ryzen 5 2600X 6x 3.60GHz So.AM4 BOX
16GB (2x 8192MB)Corsair Vengeance LPX LP schwarz DDR4-3200 DIMM CL16-18-18-36 Dual kit
MSI B450 Gaming Plus MAX AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4 ATX Retail
1074228 ASUS Rog Strix Radeon RX 560, 4 GB
2x SSD: 1x 128GB, 1x 500GB

Raje b550 in ryzen 3600, če imaš možnost. Ostalo je v redu, razen napajalnika.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

FireSnake ::

Alien123 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za dozivljensko rabo bo treba kupit fpp licenco, ki pa ni 100e. OEM velja samo za PC, na katerem jo aktiviras in jo mors naceloma kupit skupaj z pcjem


Oem key dobis na ebayu za 3€..


Že povedano: nelegalni ključi.
Še za privat je to polovičarska rešitev.

Za firmo je pa nesprejemljivo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

_marc_ ::

mailer je izjavil:

Še eno vprašanje z moje strani. Koliko je vredna ta konfiguracija in ali bi zadoščala za igranje novejših iger?
LC-Power Midi-700B Hexagon MicroATX/ATX/MiniITX
AMD Ryzen 5 2600X 6x 3.60GHz So.AM4 BOX
16GB (2x 8192MB)Corsair Vengeance LPX LP schwarz DDR4-3200 DIMM CL16-18-18-36 Dual kit
MSI B450 Gaming Plus MAX AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4 ATX Retail
1074228 ASUS Rog Strix Radeon RX 560, 4 GB
2x SSD: 1x 128GB, 1x 500GB

Raje b550 in ryzen 3600, če imaš možnost. Ostalo je v redu, razen napajalnika.


Tole je že sestavljen računalnik, ki mi ga ponuja znanec. Zato bi rad vedel, koliko je to vredno, oziroma, če se takšen računalnik sploh splača kupiti.

DarwiN ::

Se splača za 250€... GPU prodaš za ~40€ in kupiš nekaj poštenega.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

FireSnake je izjavil:

Alien123 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za dozivljensko rabo bo treba kupit fpp licenco, ki pa ni 100e. OEM velja samo za PC, na katerem jo aktiviras in jo mors naceloma kupit skupaj z pcjem


Oem key dobis na ebayu za 3€..


Že povedano: nelegalni ključi.
Še za privat je to polovičarska rešitev.

Za firmo je pa nesprejemljivo.

Tole niti ni res. Takšni kjuči so načeloma legalni, vsaj v DE, kjer je možnost prodaje "rabljenga" software-a. Nisi pa licenčno pokrit v očeh microsofta.
#brezpodpisa

FireSnake ::

Lepo si povedal.
Za firmo rabiš pa licenco.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

scorpio5 ::

_marc_ je izjavil:

mailer je izjavil:

Še eno vprašanje z moje strani. Koliko je vredna ta konfiguracija in ali bi zadoščala za igranje novejših iger?
LC-Power Midi-700B Hexagon MicroATX/ATX/MiniITX
AMD Ryzen 5 2600X 6x 3.60GHz So.AM4 BOX
16GB (2x 8192MB)Corsair Vengeance LPX LP schwarz DDR4-3200 DIMM CL16-18-18-36 Dual kit
MSI B450 Gaming Plus MAX AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4 ATX Retail
1074228 ASUS Rog Strix Radeon RX 560, 4 GB
2x SSD: 1x 128GB, 1x 500GB

Raje b550 in ryzen 3600, če imaš možnost. Ostalo je v redu, razen napajalnika.


Tole je že sestavljen računalnik, ki mi ga ponuja znanec. Zato bi rad vedel, koliko je to vredno, oziroma, če se takšen računalnik sploh splača kupiti.


tudi če je rabljen več kot 1 leto in če vse deluje kot mora je tole vredno več kot 250e .. grafično boš moral menjat verjetno za novejše igre da boš na safe strani.. vse ostalo je načeloma ok (napajalc nwm a je kvaliteten ali ne )

barakus ::

Ne najdem informacije, ali je ta ram https://www.mindfactory.de/product_info... kompatibilen z MSI B450 Tomahawk MAX?

Anney ::

Verjetno bo delalo normalno, tega tudi ni na uradni strani pa dela na 3733mhz 17 21 21 41.
https://www.mindfactory.de/product_info...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Alien123 ::

Anney je izjavil:

Verjetno bo delalo normalno, tega tudi ni na uradni strani pa dela na 3733mhz 17 21 21 41.
https://www.mindfactory.de/product_info...


Rajši naj kupi tole..
https://www.mindfactory.de/product_info...

Od 4000mhz viper steel dalje so rami b-die od samsunga in se navijajo vrhunsko, če že najboljše od vseh.. imam sam viper steel 4266mhz navito na 3600mhz 15cl. Žal mi proc ne dopušča dalje..

barakus ::

Rabim 32GB kit
««
965 / 1133
»»