» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1130 / 1130
»
»»

sebas4 ::

Kaj te točno zanima, da ti lahko odgovorim?


PacificBlue je napisal
pa matično, ki podpira gen4...b550


Če prav razumem bi lahko boljšo matično dobil, če se odpovem SSDju... kakšne bi bile pol komponente?

mtosev ::

Druge komponente ostanejo iste. Za ram ti priporočam, da vzameš 2x 8gb, ker grafična v cpuju je hitrejša, če imaš ram v dual channel mode.
CPU ryzen 5 4600G, 2x 8gb ram in matično katero hočeš. Moja ali od pacificblue je v redu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

sebas4 ::

thanks

sebas4 ::


    AMD Ryzen 5 4600G procesor z Radeon grafiko
    ASUS Prime B550M-K osnovna plošča, AM4, DDR4, mATX
    Lexar Thor pomnilnik (RAM), 16GB (2x 8GB), DDR4, 3200MT/s, CL16 (LD4BU008G-R3200GDXG)




bo uredu?

mtosev ::

Da.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

easyrider3 ::

A so kakšne govorice koliko časa bo mogoče AM5 platforma in DDR5 v obtoku saj sam ne vem ali bi si izbral še AM4 in DDR4 Rame ali bi šel na novo AM5 in DDR5. Cenovno je kar razlika in potem še to,da bi najraje kar se da ceneje skoz prišel saj računalnik se bi uporabljal za domačo rabo,šolske obveznosti in morda kakšno igro v slogu Far Cry in dirkaške. Zame zaenkrat je zmeraj bilo najbolj pomembna lepa slika in za tiste FPS katere vsi hočejo imeti me sploh ne zanima vsaj mislim si in recimo,če na prenosniku nastavim zaslon na 144Hz je zame isto kot,če ga imam na 60Hz. Nekako sem osredotočen,da bi vzel procesor že z vgrajeno grafično kartico potem preberem kje na spletu,da je bolje kupiti kakšno rabljeno kartico in jo kasneje nadgradiš. Zdaj,če je res boljše nabaviti kar zadnjo verzijo AM5 potem bi to tudi naredil in pa matično ploščo bi raje imel malo boljšo kakor tiste poceni sploh to nekako bolj velja za AMD platformo AM5 katero se bi lahko tudi kaj nadgradilo kasneje.


1.OPCIJA:
--AMD Ryzen 5 4600G
--DDR4 3200 MHz 2x8Gb (2x16Gb)
--GIGABYTE B550M AORUS Elite

2.OPCIJA:
--AMD Ryzen 5 5600X + rabljena grafična kartica za začetek
--DDR4 3200 MHz 2x8Gb (2x16Gb)
--GIGABYTE B550M AORUS Elite


3.OPCIJA:
--AMD Ryzen 5 8500G
--DDR5 5200 MHz 2x8Gb (2x16Gb)
--GIGABYTE B650M Gaming X AX
--ASRock B650M Pro RS


4.OPCIJA:
--AMD Ryzen 5 7600 + rabljena grafična kartica
--DDR5 5200 MHz 2x8Gb (2x16Gb)
--GIGABYTE B650M Gaming X AX
--ASRock B650M Pro RS


Okrog 150 Eur ali nekaj več so matične plošče B650 saj gledam točno take v tem rangu in procesor je okrog 200 Eur Ryzen 8500G ali Ryzen 5 7600 a potem še dodatnih kakih dobrih 100 Eur za rabljeno grafično kartico. Ena stvar je tudi,da bi lahko v dveh delih kupil komponente za računalnik,če je res bolje,da si nabavim zadnjo platformo in pa kako bi bilo,če bi sedaj vzel 2x8Gb Ram in morda opazim,da bi rabil še enkrat toliko in to kasneje nabavim. Kako se obnesejo 4.palčke po 8Gb na plati nekateri pravijo,da je to slabše kakor Dual-channel a koliko je to slabše?

DarwiN ::

Če ti je pomembna "lepa slika", potem definitivno ločena grafična (vsaj kakšna RX6600). Ram je še vedno poceni, tko da se splača kupit 32Gb, ker bodo prej ali slej cene skočile.

Sicer pa odvisno kje kupuješ. Best buy komplet ta trenutek je IMO nekaj takšnega:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Rias Gremory ::

A so kakšne govorice koliko časa bo mogoče AM5 platforma in DDR5 v obtoku

Ne.
Kupi tisto kar potrebuješ.

morda kakšno igro v slogu Far Cry in dirkaške

Resolucija zaslona? Na Full HD bi šlo kaj z integrirano Ryzen 5 8500G, če bi imel pa igranje brez zatikanja bo pa potrebna ločen GPU. Če imaš pa 4K zaslon pa itak.

In še, prosim piši jedrnato in uporabljaj odstavke. Tako ostali hitreje preberemo in ti prej dobiš informacije.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

DarwiN je izjavil:

Če ti je pomembna "lepa slika", potem definitivno ločena grafična (vsaj kakšna RX6600). Ram je še vedno poceni, tko da se splača kupit 32Gb, ker bodo prej ali slej cene skočile.

Sicer pa odvisno kje kupuješ. Best buy komplet ta trenutek je IMO nekaj takšnega:


Ločena grafična, absolutno! Če si vsaj malo igričar pa sploh.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

Ales ::

Najnovejša serija integriranih grafičnih pri AMD procesorjih (serije 7xxxU, 7xxxHS in podobne pri prenosnikih in 8xxxG pri desktopih) so že zelo zmogljive tudi za igranje iger.

Seveda jih moderna ločena grafika še vedno poseka, ampak to ni vedno potrebno.

Pri teh integriranih grafikah je ključno imeti dual channel konfiguracijo RAM-a in zelo se pozna njegova hitrost.

Za vse to obstaja kup testov na YouTube in drugje, kjer je vse to lepo vidno pri posameznih igrah...

easyrider3 ::

Kaj pa glede RAMa saj kakor je videti obstajajo kao neke verzije,podpore za Intel in AMD čeprav je tudi omenjeno in prikazeno,da delujejo vsi na AMD ali Intel platformi.

easyrider3 ::

Katera matična plošča podpira AMD procesor Ryzen 5 4600G in da ni problema z dodatnim flešanjem Biosa. Okrog 100Eur je zgornja meja za plato , če je pa še kaj manj pa toliko bolje.

Ijus ::

easyrider3 je izjavil:

Katera matična plošča podpira AMD procesor Ryzen 5 4600G in da ni problema z dodatnim flešanjem Biosa. Okrog 100Eur je zgornja meja za plato , če je pa še kaj manj pa toliko bolje.


https://geizhals.eu/?cat=mbam4&xf=13067...
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Rias Gremory ::

Vsaka plata, ki ima socket AM4 in chipset, ki podpira Zen 2 (List of AMD chipsets @ Wikipedia ).

Za BIOS backup, ki je prisoten na nekaterih matičnih ploščah pa poglej pod specifikacije plošče. Npr. ASUS temu pravi BIOS FlashBack.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

msms ::

Mi kdo prosim sestavi čim boljšo kišto za gaming računalnik za 800€ iz funtecha, hvala.

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

flameir ::

Po 10 letih bi rad mal updateal PC. Budget je 1000-1300, rad bi, da je PC sposoben bit relativno tiho (za delo), hkrati pa da je primeren tudi za kak game. Pa imel bi bel tower, čim manjši, brez RGBja, lociran bo pod pisalno mizo.
Malo sem out iz tega, tako da če ma kdo kaj časa in naredi nek sestav na computer universe, bi bil vesel. :D

easyrider3 ::

ASRock B550M Steel Legend vs MSI B550 Gaming Plus

Nekakšne primerjave kažejo na boljšo oceno za ASRock potem drugi pravijo,da ima MSI boljši,preglednejši ali lepši Bios vendar mene sploh ne zanima kako Bios izgleda saj se ne bom po njem sprehajal in ga gledal.
Za procesor Ryzen 5 5600 bo to delovalo a ne saj lahko se pa tudi Bios fleša,če je potrebno?
Kateri hladilnik za procesor namesto originalnega bi se priporočal,če bi ta bil mi mogoče preveč glasen in prioriteta je,da ni glasen pa seveda ekstra drag.


 1

1



 2

2

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Primerjava med matičnima: https://geizhals.eu/?cmp=2298869&cmp=23...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

AaBoy ::

Hello everyone. Trenutno imam računalnik, ki ima malo starejše komponente in se pozna na performance v igercah. Zanima me ali bi se mi splačalo posodobiti procesor Rayzen 5 3600 na 5800X3D in GPU 1660Ti na rang 7800XT? Monitor je 1440p 170Hz in bo stal še vsaj nekaj let.

D3m ::

Bi se.

Napajalnik je pa?
|HP EliteBook|R5 6650U|

AaBoy ::

PC part picker kaže, da bi sistem porabil 475W z novimi komponentami in moj trenutni je Seasonic G-550, vendar je tudi že 10 let star in sem razmislal, da bi menjal z enim 750W Seasonic modelom.

D3m ::

10 let je pa lepa doba.

Pa kondenzatorji so tudi verjetno iztrošeni. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

AaBoy ::

Se da to kako pogledat razen z multimetrom ali s čim podobnim? Bolj me zanima zaradi radovednosti kot kaj drugega :D

hojnikb ::

AaBoy je izjavil:

Se da to kako pogledat razen z multimetrom ali s čim podobnim? Bolj me zanima zaradi radovednosti kot kaj drugega :D

ti sam goni dokler dela. Kondiji se posušijo, če so shit ali če stvar stoji..
#brezpodpisa

easyrider3 ::

A je mogoče kdo kdaj kaj kupil na Alibaba.com saj tam se prodaja novo in rabljeno po nizkah cenah?

hojnikb ::

PC komponente? pozabi, razn če kupis cel kontejner...
#brezpodpisa

easyrider3 ::

Drugače ponujajo tudi po kosu vendar glede pošiljanja pa bi moral dobiti odgovor od prodajalca ali bi poslal. Ma itak po drugi strani brez veze se zajebavati še z Kitajci in bog si ga vedi kakšno robo dobiš in kako bi bilo z garancijo.

Po Youtubu je kar dosti teh posnetkov kjer prikazujejo sestavo računalnika s procesorjem Ryzen 5600 ali kaj podonega pa ves čas omenjajo velikost Rama 2x8Gb a je to res dovolj??? Bi mogoče bilo 2x16Gb bolje ali recimo kasneje dodati še par 2x8Gb samo potem bi plata imela 4x8Gb Rama kar je baje slabše.

A matične plošče na katerih se ne bi nič navijalo so dobre tudi tiste katere nimajo tiste boljše VRM in s hladilniki.

Ampak nekako meni se zdijo vse te plate izpod 100Eur tako zanič,slabe in na pogled nikakršne in tiste z vgrajenim I/O shield so veliko lepše pa še hladilnike imajo in seveda večinoma še veliko vsega boljšega a cena je pa nekje okrog 120 Eur.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Čestitam, uporabil si 1 (eno) vejico v celotnem prispevku.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ijus ::

Rias Gremory je izjavil:

Čestitam, uporabil si 1 (eno) vejico v celotnem prispevku.


to moraš bit pa že maher :))
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Stane0 ::

Odlocil sem se za ta sestav za 1440p, je ok ali rabim kako spremembo?

ASRock B650M Pro RS DDR5
AMD Ryzen 5 7600X
DeepCool AK400 Zero Dark Plus 120mm Black
Sapphire Radeon RX7800XT Gaming OC Nitro+ 16GB
Corsair RMe 2023 RM750e 750W 80+Gold
Crucial P3 Plus SSD M.2 2TB NVMe PCIe 4.0
Corsair Vengeance RGB 32GB (2x16) DDR5-6000 CL30

Stane0 ::

bi mogoce kaka 7900 GRE bila boljsta izbira?

hvala

meho7 ::



Vzames 7900gre - MF

D3m ::

Stane0 je izjavil:

bi mogoce kaka 7900 GRE bila boljsta izbira?

hvala


Ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Shakey ::

Pozdrav,

Mali fehta za nov komp in glede na to, da ima še Core2Duo, mu bom ustregel :-)

a lahko en vrže uč na sestavljeno konfiguracijo iz Mindfactoryja, če je v redu.

Špilal se bo na 1440p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shakey ()

mtosev ::

Meni izgleda kul.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Klemen1300 ::

Shakey je izjavil:

Pozdrav,

Mali fehta za nov komp in glede na to, da ima še Core2Duo, mu bom ustregel :-)

a lahko en vrže uč na sestavljeno konfiguracijo iz Mindfactoryja, če je v redu.

Špilal se bo na 1440p.




Definitivno vzami RX 6800 za 377 eur:
https://www.mindfactory.de/product_info...

Shakey ::

Zanimivo, tega mi sploh ne pusti dat v košarico. "You have already reached the maximum premitted order quantity".

Shakey ::

Zdaj je pa šlo v košarco.

Imam pa še eno vprašanje glede kompatibilnosti.

Rad bi dal v sistem 4TB Lexarjev M2 SSD, vendar na uradni strani matične plošče kaže, da je kompatibilen samo z 1TB in 2TB modelom. Za kompatibilnost s 4TB so navedeni samo štirje modeli drugih znamk, ki pa so dražji in počasnejši. Ali v praksi po vaših izkušnjah to pomeni, da je velika možnost, da M2 ne bo deloval pravilno?

Druga opcija je 2x2TB M2, saj plata omogoča vgradnjo 1x Blazing M.2 (PCIe Gen5 x4) in 1x Hyper M.2 (PCIe Gen4 x4).

Hvala za odgovor.

tripp26 ::

ASRock Radeon RX 7900 GRE Steel Legend 16GB OC ali Sapphire Nitro+ Radeon RX 7900 GRE OC 16GB

Han ::

Shakey je izjavil:

Rad bi dal v sistem 4TB Lexarjev M2 SSD, vendar na uradni strani matične plošče kaže, da je kompatibilen samo z 1TB in 2TB modelom. Za kompatibilnost s 4TB so navedeni samo štirje modeli drugih znamk, ki pa so dražji in počasnejši. Ali v praksi po vaših izkušnjah to pomeni, da je velika možnost, da M2 ne bo deloval pravilno?
Moral bi delovati vsak 4 TB NVMe priznane znamke, kar Lexar je. Ko so objavili seznam, 4 TB modela verjetno še ni bilo v prodaji...

Avenger ::

Prosim za komentar za spodnjo sestavo, če sem kje zgrešil logiko al pa kej...

Računalnik potrebujem za pisarniško delo, ampak to pomeni tudi photoshop, acrobat, ilustrator, občasno video editing, miljon odprtih tabov v firefoxu itd. precej jasno mi je, da je trenutno overkill, ampak na obstoječem 12 let starem procesorju ne morem imet Win11, zato iščem najnovejšo platformo, pri kateri bom lahko po potrebi dal not še eno palčko rama, najhitrejši procesor, ki ga plata še podpira, mogoče še grafično kartico če bo potrebno in imel še nadaljnih n-let.


GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX
INTEL Core i5-12400F BOX, 6C/12T, 2.50-4.40GHz LGA1700 (BX8071512400F)
G.SKILL Trident Z5 RGB 32GB (2x16GB) 7200MHz DDR5 CL34 (F5-7200J3445G16GX2-TZ5RK) -16GB bi bilo povsem dovolj, ampak ponudnik trenutno nima niti single 7200 16GB, niti dveh po 8GB... - mislil pa sem da je dobro imet hiter RAM, razlike v ceni pa niso tako strašne... razen seveda če bi zdaj vzel pač nekaj poceni 16GB, potem leta kasneje to prodal in dal not 2x16GB 7200mhz...
CRUCIAL MX500 SSD disk 2TB, 2.5'' SATA 6Gb/s
SEAGATE BarraCuda 8TB, 3.5'' 256MB SATA 6Gb/s
be quiet! Pure Power 12 M 650W, modularni 80+ Gold napajalnik (BN342) Gen5 -650W dovolj, preveč, premalo?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mtosev ::

Disk vzemi NVMe, ker leta 2024 je že skoraj potrebno imeti NVMe disk.
Kot drugo izbral si F procesor, ki nima grafične. Boš rabil vzeti non F model, če hočeš integrirano grafo.

Drugo izgleda ok.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

creed ::

Kako konfiguracijo bi mi svetovali za Lightroom in Photoshop?

Saintek ::

Sam imam 13700Kf rtx 3060 12GB.
Rama sem v začetku imel (2x16) 32GB a mi je PS zabijalo in sem prešel na 64GB pa je zdaj mir.
Disk 990 pro

Han ::

@Avenger: precej zgrešen sestav. Na dolgi rok, da boš lahko čez 5 let menjal procesor, spomin, NVMe, je boljša izbira AMD B650 platforma, 2×16 GB DDR5 in Ryzen 7700 ali 8700G. Slednji ima integrirano Radeonko 780M, prvi ima ca. 2,5× počasnejšo grafiko. B650 plate imajo po 3 NVMe reže, zato pozabi na počasne SATA SSD in HDD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()
««
1130 / 1130
»
»»