» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1133 / 1133
»
»»

darck ::

A ne bi raje kaj boljše ohišje vzel,kakor to katero si omenil saj to je bolj kakor ne neki čunga lunga in za dobrih 50 Eur dobiš že boljše ohišje.
Malo poglej za znamkami Antec,Cooler Master,DeepCool,Lian Li,Montech,Phanteks,Thermaltake,MSI.

Sam imam skoraj podobno ohišje kakor je zgoraj omenjeno Inter tech in nikoli več neko tako slabo ohišje bolje dati 50-60 Eur več in imaš super ohišje kakor je recimo Montech SKY TWO GX katerega se dobi že za 90 Eur iz Nemčije. Meni je to ohišje prav lepo saj nima samo prozorno stranico ampak je cela polovica ohišja prozorna in ima tudi drugače postavljene ventilatorje kateri so tudi lepši za videti kako svetijo kakor običajni.

 Montech Sky Two

Montech Sky Two





mtosev ::

Jaz sem znancu pokazal to ohišje pa pravi, da mu je ok. Želel je imeti komp za 850€ in to je dobil.
Želel je 2TB SSD in 64GB rama. CPU je prej omenjeni 12400F. Ker ni hotel integrirano grafično sem dal not RX 6400. Mislim, da bo s sistemom zadovoljen.
Kmalu bo naročil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

To maš ti neke čudne znance. Kombinacije overkill in underkill komponent. :D

Na eni strani totalno sranje v obliki ohišja in RX6400 (stock cpu cooler je še ok za ta proc), na drugi strani pa 64Gb rama in mobo za 180€. ;((

Kaj ima to tip neke posebne zahteve? Zakaj potrebuje 64gb in ločen gpu?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mtosev ::

Pravi, da rabi za risanje in Catia program in cad programe. Sedaj je imel 4th Gen i5 4xxx serijo, 32GB rama, GT 710 in pravi, da mu je 32GB ramov premalo. Glej jaz vem, da komp ni uravnovešen samo on pravi, da hoče 2TB, 64GB in samostojno grafično. Ta plata ima je v redu in ima wifi katerega tudi sam želi. Tuf se mi zdi v redu izbira. Not my call. Tak se je on odločil.

Tole mi je sedaj napisal:
Samo ko bo res tisto profi 3D modeliranje in izrisi boš še imel posla. Bo močna grafična še en set 64 GB RAMov in dodaten 2 TB disk ^^
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gddr85 ::

zamenjaj kišto za tisto alternativo zgoraj, ker tist je en POS od kište, sploh ko vidiš ceno plate...upam, da ni tud pri psu-ju isto :P

darck ::

Včasih res vidiš neke čudne kombinacije pri sestavi računalnika na eni strani solidne dobre komponente na drugi strani tisto najslabše in to sploh ni dobro. Potem na koncu se ti bo še vse skupaj vžgalo zardi nekih slabih komponent sploh, če bo uporabnik gonil ta računalnik z grafično obdelavo. Zdaj, če nima še toliko več dati denarja za solidno-dobre komponente potem brez veze,da se kaj sestavlja. Človek neki grafični oblikovalec pa potem škrtari na določenih komponentih to tudi ne gre nekako skupaj.

PacificBlue ::

No, ce gres za to ohisje gledati oceno in mnenja na mimovrste, niti ni tako slabo..
Sigurno je pa bolje kupit boljše ohišje, da je vsaj v celoti nek uravnotezen sistem.

darck ::

Pa jaz imam podobno ohišje od iste znamke pa lahko rečem,da je to tisto kar dobiš za tak denar se pravi nič kaj podobno kvaliteti. Vse komentarje kar se pišejo na Mimovrste in podobnih Slovesnkih trgovinah MENE sploh nič ne zanima saj tukaj pišejo po večini vsi taki kateri nimajo kaj veliko pojma o kvaliteti in zanesljivosti in od tam in drugod lahko jemlješ samo negativne lasnosti,ker tisto pa sigurno velja.
Na tujih spletnih forumih,stranehYoutube celo prikažejo in povedo kaj je dobro in kaj slabo in to sigurno veliko več šteje kakor to kar se po večini piše pod komentarje pri določenih prodajalnah. Seveda imaš lahko tudi negativne lasnosti katere ne vplivajo na tvojo potrebo,če se tiste zadeve ne uporablja in normalno potem to sploh ni negativna lasnost za tebe kot recimo neko dodatno shranjevanje HDD diskov in podobno v ohišjah.

mtosev ::

gddr85 je izjavil:

zamenjaj kišto za tisto alternativo zgoraj, ker tist je en POS od kište, sploh ko vidiš ceno plate...upam, da ni tud pri psu-ju isto :P

PSU je tale, tak da nisem šparal pri njem https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

Odvisno koga vprašaš.. Edi45 zgoraj je mnenja, da je še GOLD ATX3.0 PSU za 100€ slab oz. je treba vzet nekaj boljšega. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

darck ::

Tisti tanki pleh in sama sestava teh cenejših kišt se kmalu pokaže za vsaj meni za nadležnno škripanje. Ko se enkrat to začne uporabljati in deluje računalnik se počasi vse segreva in potem ta pleh konzerva se začne kar sam od sebe napenjat in krčit in imaš škripanje in pokanje prisotno. Tudi na daljši čas se bo vse nekako razmajalo in začelo še bolj škripati in jaz sploh ne vidim ZAKAJ šparati nekaj EUR glede tega. Sem jaz sam bil podobnega značaja in bi rad imel neko cenejšo kišto pa,da ima še prostor za stari CD/DVD pogon itd.... ampak NE to je zgodovina in na zadnje vse skupa en drek in denar stran vržen. Danes,če rabiš imeti DVD/CD predvajalnik si potem nabaviš prenosnega in to je to vendar kišta pa mora biti vseeno kakor toliko dobra in ne neka konzerva z nekaj plastike katera je tudi slaba,če smo že pri tem. Pri teh nizkocenovnih kištah je celo tako,da se kot prvo lahko celo urežeš na njih saj je vse tako šlampasto narejeno in ja normalnno saj taka je tudi CENA. Jaz bi kar prepovedal vse to nizko cenovno sranje,da se prodaja pa bi sigurno bili vsi bolj zadovoljni.

edi45 ::

DarwiN je izjavil:

Odvisno koga vprašaš.. Edi45 zgoraj je mnenja, da je še GOLD ATX3.0 PSU za 100€ slab oz. je treba vzet nekaj boljšega. ;)


Odvisno od napajalnika do napajalnika :))

PacificBlue ::

Not great, not terrible

sbawe64 ::

easyrider3 je izjavil:

Toliko spet o vseh teh cenejših B650 matičnih ploščah in kot sem vedno rekel nikoli se ne sme varčevati pri matičnih ploščah sploh,če se gre na novo platformo AM5 na kateri bo večina še nadgrajevala računalnik. 50 Eur gor ali dol matična plošča mora biti dobra ne,da se ti orenk pregreva itd.....
MSI B650 TOMAHAWK WIFI je ena najbolj zaželenih matičnih plošč srednjega ranga.

 B650

B650






Na MF je med MSI B650 TOMAHAWK WIFI in Gigabyte X670 AORUS ELITE AX
51 eur razlike v prid MSI, s tem da je na zgornjem testu sploh ni.

204 msi
https://www.mindfactory.de/product_info...

255 Gigabyte
https://www.mindfactory.de/product_info...


Edit, ni prava, Gigabyte b650 mora biti
https://www.mindfactory.de/search_resul...


Najbolj je temu podobna
Gigabyte AORUS Elite AX V2 AMD B650 za 226
https://www.mindfactory.de/product_info...



20:44 je primerjava temperatur, GB aorus master najnižja
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

StajercSSS ::

Da grem malo v offT.

Gigabyte AORUS Elite AX V2 AMD B650 sem jaz kupil na ProShop. Optimistično brez testa sestavim PC, prižgem in evo ga, enkrat rdeča luč za CPU, drugič za Dram. Probal različne Biose, različne rame. Nič ni pomagalo. Pini na plati pregledani z vseh strani. Vse ok. Pol sem malo pogooglal, pa je za to plato odprtih precej debat. Vsi, katerim plata ni delala, so imeli podobne probleme. Enim je z Bios update plata potem delala, drugi so jo poslali nazaj. Jaz sem jo poslal nazaj, dobil refund. Pred tem sem pa kupil Asus Rog Strix B650E-F. Dela od začetka vredu.

Da še pograjam ProShop. Cene so odlične, dostava ravno ni najhitrejša. Podpora je pa slaba. Ko sem odprl warranty case na računu na njihovi strani, sem imel dva tedna status "Sending email with shipping label". A emaila ni bilo nikjer. Moral sem parkrat zagnjavit preko emaila, da so poslali 'return label', za vsak odgovor na email so rabili par dni. No po skoraj enem mesecu, ko sem lahko poslal plato nazaj s slikami in dokazili, so čez par dni nakazali refund nazaj. Niso niti vprašali, ali refund, ali zamenjava plate.

Pri plati je treba paziti tudi na različne variante. V2 je najnovejša, ampak ima tudi slabše VRMje.

 Plata

Plata


 Proshop status še vedno enak

Proshop status še vedno enak

Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Hvala za info glede Gigabyte AORUS Elite AX vs Gigabyte AORUS Elite AX V2

tu vse imajo Gigabyte AORUS Elite AX (V1), ki je tudi v testu od HW unboxed
https://geizhals.eu/gigabyte-b650-aorus...
cena od 247 eur v DE

StajercSSS
Pri tvoji Asuski preveri Vsoc voltage, asus je izdal en kup biosov, ki so nabijali Vsoc v nebo, posledično pospešena degradacija cpu ali celo smrt.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

mtosev ::

Jaz sem držim Asus plošč. Še nikoli nisem imel problema z njimi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

MSI Mag B650 Tomahawk WiFi je še vedno pred vsemi temi Aorus Elite platami in edino Gigabyte Aorus master je boljša https://versus.com/en/motherboard?filte...

Cena je pa ista na Nemškem Amazonu kakor pri Mindfactory s tem,da je tudi zastonj poštnina.

 MSI MAG B650 Tomahawk WiFi

MSI MAG B650 Tomahawk WiFi

StajercSSS ::

Vsoc 0.001 pod priporočeno. Zadnji Bios. Vse dobro. :D
Z MSI B450M Mortar Max imam dobre izkušnje. Sem tudi jaz nameraval vzeti B650 Tomahawk, pa sem pol Aorus Elite AX V2 zaradi M2 PCIE5.0.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

dvince ::

Pozdravljeni,
prosim za vaša mnenja o naslednji sestavljenki na mindfactory:
 Gaming PC_4080

Gaming PC_4080



Kaj bi spremenili?

DarwiN ::

- izberi ATX30 napajalnik
- Če že ne šparaš, vzemi novi Dark Rock 5 model (trenutno 75€ na Mindstaru)
- ohišje imaš s slabim pretokom.. Vzemi nekaj z mrežasto (mesh) prednjo stranjo.. Kriterij iskanja: mesh sprednja stran; 80€ naprej; skupno vsaj 3 ventilatorji; vsaj 1 ventilator zadaj; višina cpu coolerja 170mm++.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

easyrider3 ::

««
1133 / 1133
»
»»