» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
417 / 1142
»»

12bot34 ::


kakšen se vam zdi ta konfiguracija računačnika in ali je hoh de dobra stran za naročanje

m0LN4r ::

Ne pošiljajo več v slo odkar jih je conrad kupu ali?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

AjgaBidona ::

če boš mel pc za gaming ne boš rabil 16GB RAMa.

jure3000 ::

Evo zdaj sem menjal plato in dodal wifi kartico:


Link

Kako se vam zdi?

Aston_11 ::

Se moram pohvalit, da sem brezveze zamenjal G620 z G3258 in dodal ram, ki ga sistem nima prilike rabit in SSD (mx100), ki pa je kul. Well, better luck next time.

DirkDiggler ::

m0LN4r je izjavil:

DirkDiggler je izjavil:

Pozdravljeni, že večkrat sem pisal za sestavo računalnika vendar se potem nisem odločit za nakup.
Kupujem računalnik do 700€, lahko tudi 20€ več brez monitorja, sepravi sam računalnik. Namenjen bo igranju iger. Ne potrebujem pa trdega diska in optićne enote.
Lahko tudi iz nemčije.
Lp

h97 plata
8gb crucial
4460
970gtx
cca 700€ ?


Lahko morda ze kak sestavljen build, ker nisem preveč vešč pri takih stvareh.

gddr85 ::

747,66eur harwareversand.de, če ne rabiš psu daš stran


če pa pri nas, pa poglej podobno na funtech.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

gddr85 ::

aja, ti rabiš cel komp, potem če želiš še en ssd mx100 128gb 58,99eur in če nimaš kište še to izbereš po želji, potem če je preveč čez budget moraš nekej slabšega vzet pri cpu/gpu

za kaj boš rabil računalnik?

DirkDiggler ::

Za igranje iger. Trdega diska ne potrebujem, ohišje pa ja...

Mocus ::

No zdaj ko sem si uspel pojasniti nekatere pojme iz vaših odgovorov, sem sestavil naslednje:

HV20479KDE Intel Core i7-4790K Box, LGA1150 318,71 €
HV1140MEDE MSI Z97 GAMING 7 , Sockel 1150, ATX 165,89 €
HV20CD19DE 8GB-Kit Corsair Vengeance PC3-14900U CL9 86,50 €
HV0674091001DE Sale: Antec Nine Hundred Two V3, ATX, ohne Netzteil 94,41 €
HVR630L8DE be quiet! Pure Power L8 CM 630 Watt 80,55 €
HV1040MFDE MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G, 4GB GDDR5 359,90 €
HV13W1CBDE WD Blue 1TB 6Gb's 49,97 €
HV12Z741DE Crucial MX100 SSD 256GB (2,5", 7mm) 91,99 €
HVZPCDE Rechner - Zusammenbau 29,99 €

Total value: 1.277,91 €

Zanima me naslednje: - če bi se dalo kje pršparat oz. če bi se splačalo kje keširat malo več
- za koliko približno pade cena GPU-ja v enem letu in če bi si dogradil komp z novim GPU-jem ali je nujno, da je GPU enak
- ali je plata ustrezna za vezavo novega gpu-ja oz. ali bi bila MSI Z97 GAMING 5 tudi ustrezala
- če bi nabavil 16 GB ram raje

Se zahvaljujem za dozdajšnjo in bodočo pomoč

djready ::

Da se dost ušparat odvisno od kaj potrebuješ in tvojega monitorja.

Recimo xeon 1231 bi ušparal - 94eur glede na zgornjo ceno i7-4790k.
z solidno H97 matično bi ušparal - 91eur.
z manj dražjim ohišjem bi prišpar lahko tudi do - 43eur
z crucial 1600mhz cl9 bi ušparal - 21 eur
z xfx 550 bi ušparal - 27eur

total lahko bi ušparal 276eur in nebi bil na veliki performance loss v igrah.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

gddr85 ::

prišparat se splača pri cpu in matični, ČE ne boš navijal - namest tega vzameš lahko xeon in h97
gpu je lahko v prihodnosti katerakoli, pravtako vse ostalo
16gb, če bo prvotno namenjeno za gaming, ne rabiš toliko - 8gb dovolj

+ tist kar je že djready napisal

@reyko ohišje si izbereš sam, imaš jih od 20eur naprej, mal poglej na hardwareversand, če boš tam kupoval

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

00mare00 ::

Ali mi lahko kdo razloži zakaj je tale grafična (ki naj bi bila za gaming) tako pocen? V čem je fora?
http://www.hardwareversand.de/en/4096+M...

schurda ::

gddr85 je izjavil:

prišparat se splača pri cpu in matični, ČE ne boš navijal - namest tega vzameš lahko xeon in h97
gpu je lahko v prihodnosti katerakoli, pravtako vse ostalo
16gb, če bo prvotno namenjeno za gaming, ne rabiš toliko - 8gb dovolj

+ tist kar je že djready napisal

@reyko ohišje si izbereš sam, imaš jih od 20eur naprej, mal poglej na hardwareversand, če boš tam kupoval


Kaj ima veze serverski procesor z igrami?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

hojnikb ::

schurda je izjavil:

gddr85 je izjavil:

prišparat se splača pri cpu in matični, ČE ne boš navijal - namest tega vzameš lahko xeon in h97
gpu je lahko v prihodnosti katerakoli, pravtako vse ostalo
16gb, če bo prvotno namenjeno za gaming, ne rabiš toliko - 8gb dovolj

+ tist kar je že djready napisal

@reyko ohišje si izbereš sam, imaš jih od 20eur naprej, mal poglej na hardwareversand, če boš tam kupoval


Kaj ima veze serverski procesor z igrami?

A misliš, da če ima xeon branding, da ni drugga kot za serverje ??
#brezpodpisa

schurda ::

Res me zanima.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Juwe ::

Pozdravljeni, iščem neko konfiguracijo do 500€... Uporabljal bi se za kakšno igro občasno, drugače pa bolj za Photoshop, autocad, proenginer!
Je kaj pametnega dobiti za ta denar?
Najlepša hvala!

hojnikb ::

schurda je izjavil:

Res me zanima.

Ta xeon ni nic druga kot i7 brez grafe...
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Juwe je izjavil:

Pozdravljeni, iščem neko konfiguracijo do 500€... Uporabljal bi se za kakšno igro občasno, drugače pa bolj za Photoshop, autocad, proenginer!
Je kaj pametnega dobiti za ta denar?
Najlepša hvala!

Po pravici povedano za 2D delo ja, za 3D pa bi trebalo malenkost več. Če pa je to na začetnem nivoju pa bo tudi 500€ ok.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Juwe ::

Na začetku je ja... Saj kakšen stotak je še možno zraven dodat, ampak bi raje da je čim bolj do tega zneska

m0LN4r ::

Nekaj takega se dobi + eno poceni ohišje:


Informativni testi grafe: http://www.tomshardware.com/reviews/gef...

Lahko pa se vzame FX-6300 + R9 285 ali GTX 760. Nekako na isto ceno bi moral prit. Ča pa še rukneš zraven stotaka pa GTX 770 oz. počakaš do pomladi na GTX 960.

Maš nekako 3 izbire.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

trnvpeti ::

 tole bi moral dobiti za 450eur

tole bi moral dobiti za 450eur

m0LN4r ::

?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

trnvpeti ::

ocitno prevec obiska, bo treba shrani.si uporabit

 conf gtx760

conf gtx760

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Juwe ::

Aha, kater procesor potemtakem bolje tiktaka? I5 al je dovolj i3

trnvpeti ::

Juwe je izjavil:

Aha, kater procesor potemtakem bolje tiktaka? I5 al je dovolj i3

bolje i5, samo si malo cez 500
in se 8G in si se malo cez
vse skupaj na 550 cca

m0LN4r ::

Če misliš še kak render nardit potem se stegni do i5 da bo vsaj malo hitreje vseskup.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Pesimist ::

Kdaj pride kaj ven next gen intel? In DDR4? Cas je pocasi da upgrejdan mojga Q9300,8GB+plata, ker ze samo twich tv streami pozerejo skoraj vso procesorsko power. Vcasih sem imel TwichTV ali SiolTV stream na enem monitorju, na drugem pa igro. Zdaj pa ze to steka vse. Vse ostalo imam ok.
Hocem pac dober vendar next gen cpu in DDR4. Tam nekje do 400EUR za te 3 stvari. Z dodatnim big coolerom da bo cpu tihi ker mi zadeva runa 24/7.
CPU mora biti cim bolj multitasking capable ker dosti uporabljam zadevo preko remote desktopa tako da v ozadju se virtualno sliko rendira+kajkoli imam ze gor, TV,igra...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

DarwiN ::

Hocem pac dober vendar next gen cpu in DDR4. Tam nekje do 400EUR za te 3 stvari.

Ampak potem se boš moral renejmat v Optimista. :)

Te stvari so namreč že zunaj... Ampak za 400 dobiš samo procesor. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Sam za info, da najcenejši i3 ti povozi cpu, je nekje na ravni novih pentiumov (z strojnim dekoderjem), bodo ti še drugi malo več povedali. Odvisno od uporabe.
Tu si poglej, tvoj proc je nekje pri 300pik: https://slo-tech.com/forum/t582533/p452...

DDR4 pa bi imel točno zakaj? Za to moraš odšteš tam ene 1000EUR.

Hitrost rama je zadnja stvar na katero se obesiš danes.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Pesimist je izjavil:

Kdaj pride kaj ven next gen intel? In DDR4? Cas je pocasi da upgrejdan mojga Q9300,8GB+plata, ker ze samo twich tv streami pozerejo skoraj vso procesorsko power. Vcasih sem imel TwichTV ali SiolTV stream na enem monitorju, na drugem pa igro. Zdaj pa ze to steka vse. Vse ostalo imam ok.
Hocem pac dober vendar next gen cpu in DDR4. Tam nekje do 400EUR za te 3 stvari. Z dodatnim big coolerom da bo cpu tihi ker mi zadeva runa 24/7.
CPU mora biti cim bolj multitasking capable ker dosti uporabljam zadevo preko remote desktopa tako da v ozadju se virtualno sliko rendira+kajkoli imam ze gor, TV,igra...

nexgen intel in ddr4 je že uzuni v obliki 2011-3
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Aston_11 je izjavil:

Se moram pohvalit, da sem brezveze zamenjal G620 z G3258 in dodal ram, ki ga sistem nima prilike rabit in SSD (mx100), ki pa je kul. Well, better luck next time.

Zakaj brezveze? Ne moreš navijati na tvoji plati? Če druga ne, ima pentium verjetno vsaj nekih 10-15% višje frekvence. Zakaj rama nima prilike porabiti? 32bit sistem ali si pač ugotovil, da je bilo že prej dovolj rama za tvoje potrebe? Povej malo več o tem, kaj dela probleme

Shakey ::

m0LN4r je izjavil:


Z usb wifi kartico se rešiš tega, da če se ti pokvari vržeš v smeti in kupiš novo, novejšo, močnejšo itn.
Lahko jo potegneš iz računalnika in uporabiš drugje itn.
Z wifi kartico na matični si omejen, kar se tega tiče.

i5 in xeon smo meli že 1000x predebatirano tukaj. Je pa celo ena tema i7 vs xeon oz. nekaj podobnega. Tam boš našel vse.
Tako da ni treba jovo na novo vse naprej nosit.


maš prav. sem vzel wifi kartico. tud tole temo sem prebral. in se odločil za CM Silencio 352, ASRock H97Pro4, Xeon E3-1231v3, XFX650, 8Gb RAM, MX100-512, 3TB Barracuda, 280x Vapor-X in U2412M + miš in tipke. Vse skupaj točno 1.200 EUR.

Hvala za pomoč. lp

puma982 ::

Yo, a za gamerski pc je treba nujno namontirat več ventilatorjev oz. dodatne hladilne naprave oz. kupit profi kišto ?
Kakšna kišta in število ventilatorjev je npr. že dovolj za gamerja, ki ne bo navijal in bo uporabljal single gpu ranga R9,970,titan... ?

Hvala

m0LN4r ::

Odvisno od komponent :D Kak xeonček + 750ti al gtx 970 bi šlo tudi brez, ampak vsaj enga 12cm je fajn met zadaj.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

SuperVeloce ::

Tudi poceni se dobi, ponavadi prej trpi kvaliteta materiala in glasnost, kot slabo hlajenje. V 10 letih se je ogromno spremenilo na tem področju. Zalmani so recimo zelo poceni in če so kabli pospravljeni, bo srednje požrešen sistem dovolj hladen z enim ali dvema dobrima ventilatorjema na ohišju.

puma982 ::

A res ? Se pravi ta CM Silencio 352, ki ga je izbral Shakey zgoraj, je že povsem zadost,al je vseeno smiselno dat še par 10€ več za kaj boljšga ?

edit: aha, vidim da tale je liquid cooling READY, ne pride to že skupi z ohišjem. A je vseeno dost kvaliteten, zračen ?

SuperVeloce ::

Ja pripravljen za določeno konfiguracijo vodnega hlajenja, pa saj nisi pričakoval, da boš dobil vodno hlajenje?

Kakšen sistem sploh načrtuješ, da razmišljaš o vodnem hlajenju?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Vsako ohišje z 12cm ventom odzad je dovolj, če daš not prave komponente.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

hojnikb ::

mah, dostikrat je že vent od napajalca dovolj, da odvaja toploto iz ohišja.
#brezpodpisa

Aston_11 ::

SuperVeloce je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Se moram pohvalit, da sem brezveze zamenjal G620 z G3258 in dodal ram, ki ga sistem nima prilike rabit in SSD (mx100), ki pa je kul. Well, better luck next time.

Zakaj brezveze? Ne moreš navijati na tvoji plati? Če druga ne, ima pentium verjetno vsaj nekih 10-15% višje frekvence. Zakaj rama nima prilike porabiti? 32bit sistem ali si pač ugotovil, da je bilo že prej dovolj rama za tvoje potrebe? Povej malo več o tem, kaj dela probleme


Ne saj ni problemov nobenih, štos je, da proti prejšnjemu sistemu ni nobenega razlike. Ne vem, na drugem računalniku mi je štekalo, ko sem zagnal virtualbox, kose sem šel menjat pa na prvem, s starimi kosi pa sem zamenjal starejše kose (E6500, 3Gb rama sem upokojil), tako da nekako je ok, lahko pa bi to menjavo naredil bolj ekonomično z manj rama (4 namesto 8, morda počasnejši procesor). Malo me je presenetilo, da ni nobenih pametnih razlik za domačo uporabo... iz E6500 na G620 se je kar poznalo, spet ne dosti, vendar sedaj iz G620 na G3258 pa nič... dobro da nisem kakšnega i3 vzel.

hojnikb ::

nwm kaj si pričakoval, sj g3258 spet ni tako hitrejši od g620... Malo višja frekvenca in arch tweaki, to je pa to.
SSD je itk tista stvar, ki naredi razliko.
#brezpodpisa

Aston_11 ::

V bistvu, da je G620 še vedno čist ok zadeva in da ne rabi več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

hojnikb ::

g3258 bo pršu do izraza ko ga boš navil na ene 4-4.5 Ghz :)
Itk podpira že skor vsaka plata navijanje, sam taprav bios je treba poiskat.
#brezpodpisa

Aston_11 ::

Morda pa res kdaj bom...

m0LN4r ::

Pri nezahtevni uporabi so razlike ponavadi manjše oz. neopazne včasih.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

DirkDiggler ::

katere komponente naj potem zamenjam ?

m0LN4r ::

m0LN4r je izjavil:

DirkDiggler je izjavil:

Pozdravljeni, že večkrat sem pisal za sestavo računalnika vendar se potem nisem odločit za nakup.
Kupujem računalnik do 700€, lahko tudi 20€ več brez monitorja, sepravi sam računalnik. Namenjen bo igranju iger. Ne potrebujem pa trdega diska in optićne enote.
Lahko tudi iz nemčije.
Lp

h97 plata
8gb crucial
4460
970gtx
cca 700€ ?

Rabiš dobesedno?

gddr85 je izjavil:

747,66eur harwareversand.de, če ne rabiš psu daš stran


če pa pri nas, pa poglej podobno na funtech.si
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Če se komu da tole raziskat:
TAKE ONE, GET 2 - GIGABYTE
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

gddr85 ::

http://www.gigabyte.com/microsite/367/i...

xtended server level 168 hour Durability Test
GIGABYTE Black Edition motherboards undergo an extra 168 hours (7 days) of stress testing before shipment to ensure premium quality for our customers.
During the 168 hour test, each motherboard needs to pass rigorous, full system validation testing for 1 full week. GIGABYTE has built a custom testing facility at our Taiwan (Nanping) factory.
A Certificate of Validation is included with every board, issued by the GIGABYTE factory and signed by the manufacturing VP & GM to indicate that each board has passed our highest test standards.
GIGABYTE Factory Tour: How Black Edition Motherboards are Made and Tested
From SMT to DIP process, and then passing a rigorous 168 hour testing process, each Black Edition motherboard is thoroughly tested to ensure utmost quality, stability and reliability. GIGABYTE is the only motherboard company to still manufacture in Taiwan, and this video gives a first-hand view of the GIGABYTE Black Edition boards being made and tested at the GIGABYTE factory located in Nanping Taiwan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()
««
417 / 1142
»»